Ocelotr

Hezkej film až na to že ksicht JOKERA je tam danej jen kvůli zvýšení tržeb. Film by obstál i bez ksichtu Jokera akorát by neutržil. Jasnej CASH-IN o ničem jinym to neni. JOKER v batmanovských komiksech je génius, tohle je debil. bere z Batmanovských komixů, ale nic nevrací. Pro DC onanisty. Navíc tento film narozdíl od MARVELu nezapadá do nějakého širšího univerza, takže těchto ORIGIN JOKERŮ může v budoucnosti vzniknout více, jako u SPIDERMANA, či u SUPERMANA. Nechci vidět jak comicxové postavy vznikly. Znám to. Tam kde má být origin v komixu je. U Jokera je origin uknown a to je součástí jeho kouzla. Zbytečný film. ()

Tellgas

Po dlouhý době konečně Film. Film, který se dá označit jako umění a přitom je lehce stravitelný a zábavný. Žánr komiksovek není omalovánkovej popcorn, jak nám ho servíruje drtivá většina. Takhle to má být. ()

Petra.Havelk

Joker 2019 je smutný, dojemný film, který je odlišně pojat oproti ostatním již natočeným filmům o Jokerovi, které jsme doteď mohli vidět. Postava sice vychází z komiksové předlohy avšak je pojata s problémy dnešní společnosti. Ve filmu nenajdeme žádné komiksové akční scény ani žádné fantasy. Postava Jokera je velmi skutečná. Co na filmu přidává k jeho dokonalosti, je přímo neskutečný herecký výkon Joaquina Phoenixe, který nás ve filmu přinutí soucítit s utrpením a tragickým životem jeho postavy Arthura Flecka. K celému prožitku z utrpení postavy přispívá hudba od velmi nadané skladatelky Hildur Guðnadóttir. ()

unrocker

Přímo destrukcne zdrcující Joker... psycho mazec... šílený dej v psycho rovině s prehravajicim Phoenixem... jasný Oscar!!! ()

PlayEasy

No, v kině jsme bohužel nezhlédli, nicméně jsme si slíbili, že do udílení Oscarů nového Jokera rozhodně zkoukneme a to nejen kvůli neuvěřitelnému počtu nominací a fenomenálnímu úspěchu! .... Jedná se o brilatně napsané kriminální drama s naprostou zručností, citem a v dnešní době vzácným způsobem převedené na stříbrné plátno. Režisér efektně odkrývá odvrácenou tvář Gothamu na přelomu 80s a 90s - ne takovou supermoderní a ultra akční, jak ji známe z Nolanovy DKT (všeobecněji z pohledu Batmana) a k tomu všemu potřebuje na dnešní dobu téměř SMĚŠNÝ (ha,ha,ha ! .....) rozpočet. To, že ztvárnění alá Joaquie Phoenix samotné ústřední postavy, je dokonalé a až děsivě opravdové, je něco jako nošení dříví do lesa! ... Samotný film se soustředil na Jokerovu psychiku, smýšlení a celkově působí velmi temně, nepříjemně ALE realisticky. No, možná režisér mohl trošku do filmu vtlačit akci a bylo by to 5*, přesto jsme s radostí sledovali tento skvost, který se v dnešní Sci-Fi době objeví minimálně jednou za 2 roky! A finále nás totálně rozdrtilo!!! ...... Pro nás je Joki už teď vítěz v několika oscarových kategoriích, a to klidně může totálně ostrouhat (podobně jako Irishman na Glóbech:). 80% ()

DoubleJack

Cesta do hlubin Jokerovi duše. Jedná se o klasický psychologický film naroubovaný na batmanovskou mytologii, kde sledujeme psychicky narušeného člověka, který zápolí s tvrdou realitou. Už na začátku je Artur celkem slušnej pošuk a s přibývajícím časem se to ještě zhoršuje. Co oceňuju je velmi hezká práce s tématem schyzofrenie, které jsem neviděl od doby Čisté duše. Herecký výkon Joaquina Phoenixe je mimořádný, ale není tu nic, co by pro mě bylo natolik výjmečné, abych si film pustil znovu. Pokud mám být upřímný, Ledgerův Joker je pro mě pořád o úroveň výš. Phoenixův Joker je vlastně jen obyčejný nemocný člověk, ze kterého se stal sociopat. Na druhé straně Ledgerův Joker má ještě něco navíc - kombinuje extrémně vysokou inteligencí s filozofií, kterou dociluje čistou destrukcí a to je i důvod, proč si ho pořád připomínáme. A jsou to zároveň i věci, které mi tu chybí... ()

Pete

Nesdílím úplně všeobecné nadšení z tohoto Joker Begins, a pochybuji vůbec, že svět něco takového potřeboval. Nekoná se žádné překvapení, všechno už tu bylo. Formálně pečlivá popkulturní skládačka ze střípků klasických filmů je sice místy působivá, přesto žádná scéna není extra výrazná. Všechno slouží až zvrácenému účelu - příliš depresivnímu vidění světa, kde jediná možnost úniku před realitou je krvavá anarchistická revolta. Phoenix je vynikající a Stanislavský by měl radost - je to ale šíleně smutná studie psychicky nemocného charakteru. ()

Kimkong

Joaquim dostal oskara za předstíraný smích. Vždy jsem měl Jokera za postavu, která je tak trochu magor ale také génius. Tady je to jen magor. Popis vniku jedné z ústředních postav DC, které dlouhodobě tahá o dost kratší sirku než Marvel. Tento film nebyl nic pro mě. Mnohem raději jsem měl Heatha Ledgera v Temném rytíři. Dlouho jsem neviděl film, kde by bylo tolik trapných scén. Nemám rád trapné scény a nutí mě film přepínat na jinou aktivitu. Klidně i dělání kliků. ()

dreamflyer

Tenhle Joker by se zrodil z knihy a ne z comixu a mě se ta hloubka a dospěsolt hodně líbí. Výborně prokreslená osobnost jednoho z nejznámějších záporňáků pomocí skvělé filmařiny a výborného hereckého výkonu. ()

jprmusic

Oscar pro Phoenixe? Tak asi ano - ale viděl jsem ho hrát stejně dobře víckrát. A film jako takovej? Celkem nudnej psychologickej snímek popisující rozpad osobnosti chlápka, co je tak trochu magor, na chlápka, co je megamagor. Celej Gotham i Waynovic jsou tam jaxi navíc. Je to předvídatelnej, nezajímavej a z pohledu Batmanskýho universa úplně zbytečnej film. Temný rytíř je o vesmír jinde, stejně jako Heath Ledger. ()

Stanix

Na tohle jsem se těšil a zklamán jsem nebyl. Fénix ja fakt dobrej, celej film je jen jeho. Dodatek.: Po třech dalších projekcích dávám tomuhle snímku status kultu. ()

Snagleo

Tohle je psycho, opravdu velké!!!! Nic to ale nemění na tom, že se jedná o nádherný a ponurý snímek, který osloví nejen fanoušky Dc. Joaquin Phoenix ve své nejlepší roli předvádí neskutečný výkon, který ohromí. Robert De Niro už je takový krásný bonus nakonec. Příběh je také neskutečně poutavý. Dialogy jsou poutavé a mají krásný dopad na celý příběh. Tohle nelze hodnotit jinak, jeden z nejlepších filmů roku 2019. Za mě 100% ()

DaweForeman

Já bych řekl, že Joker je velice dobře znám a tak už člověk nějak tuší, že to, co se zde bude odvíjet, nedopadne v sebemenším dobře. Už po začátku tak nějak člověk ví, že je to velice depresivní počin a čeká, kdy dopadne poslední kapka hořkého kalichu a pohár přeteče. Postupem filmu se totiž nabírá na hustotě napětí, kdy je tu několik docela hodně nepříjemných situací, což člověka udržuje v očekávání až do samotného konce, než to přesáhne onen práh. Toto zpracování je trochu jiné, než to, na co jsme byli zvyklí z jiných filmů. Heath Ledger byl velice povedený Joker, ale Joaquin Phoenix tomu dodává trochu jiný rozměr, protože ostatní počiny jsou až příliš zaměřené na fikci. I tento počin je samozřejmě ve stejném fiktivním prostředí, ale jednotlivé situace a události utváří možný reálný scénář, který se spoléhá především na sociologické a psychologické chování lidí. Tenhle film rozhodně není pro slabší povahy a přímo z něho srší šílenost, což ale vypovídá o kvalitním zpracování záměru filmařským štábem. Na jednu stránku to ukazuje určité hlubší myšlenky, ale pokud člověk očekává určitý potěšující požitek, tak tomu se mu tu nedostane. ()

zzzzzjjjjj

Když si kráčel z metra s 🚬, zatímco pobouření lidé převlečeni za klauny mlátili policisty a ostatní policisté běželi kolem něj, v kině mi běhal mráz po zádech. Trošku déle trvalo (na můj vkus) jeho postupné vyvíjení ve zlého člověka, kterého v závěru už jen těšila smrt, žáry a ničení města. Aspoň to ale vypadalo reálně do případného skutečného příběhu, to se mi na filmu také velice líbilo. Skvěle namyšlená byla nemoc, kdy se Joker (Arthur) smál i ve vypjatých situacích, kdy se smát nechtěl. Joaquin Phoenix získal oprávněného Oscara, Zlatý glóbus a další různá ocenění. Film získal Oscara ještě za úžasnou, ale fakt úžasnou hudbu od islandské skladatelky Hildur Guðnadóttir. Hned po shlédnutí filmu jsem věděl, že obdrží sošku Oscara Joaquin a Hildur a hleďte, měl jsem pravdu. 😀 Poté ještě snímek vyhrál dalších několik ocenění. Poslední půlhodina byla 🔝, lehce u mě pokulhával střed filmu. Neviděl jsem všechny Jokery, ale na tohohle jsem už po těch fantastických ohlasech do kina musel. Vychutnal jsem si tam tu jedinečnou atmosféru, neřadím to mezi svých 🔝 10 filmů, ale 5* si to plnohodnotně zaslouží. 85%. 🤡 ()

Caliboss

Zrození Jokera... syrové, uvěřitelné, bez předimenzovaných akčních serepetiček, které mnohdy filmu jen ubírají na ceně a vyvolávají kroucení hlavou. Pozvánka do reality duše člověka, kterého odmalička jen sráželi. Najednou to všechno dává smysl, příběh je velmi povedenou ukázkou toho, že náš svět rozhodně není černobílý a problémy, které se neřeší jednoho dne zkrátka bouchnou. Osud uděluje Arthurovi jednu ránu za druhou, jejich gradace je prostě neúnosná. Výsledkem je postupná transformace Arthura do Jokera, která působí vlastně velmi přirozeně a je mistrovsky napsaná i zahraná. Scenáristicky je dílo výrazně za hranou komiksového žánru. ()

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu