Reklama

Reklama

Jumanji: Vítejte v džungli!

  • USA Jumanji: Welcome to the Jungle (více)
Trailer 2

Když čtveřice školáků objeví starou videoherní konzoli se hrou, o které nikdy předtím neslyšeli - zvanou Jumanji - ocitají se všichni vzápětí v džungli, v níž se hra odehrává, a zcela doslova se stávají postavami, které si pro hru zvolili: z počítačového hráče Spencera se stává odvážný dobrodruh (Dwayne Johnson), náruživý sportovec Fridge přijde (dle svých slov) "o horního půl metru těla" a stane se z něj drobný génius (Kevin Hart), ze všemi oblíbené Bethany se stává profesor ve středním věku (Jack Black) a zamlklá samotářka Martha je proměněna v drsnou bojovnici (Karen Gillan). Společně zjišťují, že Jumanji není hra, kterou si můžete jen tak zahrát - musíte ji přežít. Aby hru pokořili a mohli se vrátit do skutečného světa, musejí se vydat na nejnebezpečnější dobrodružství svého života, objevit, co před 20 lety opustil Alan Parrish a také se naučit sami sebe vnímat zcela odlišně - jinak ve hře uvíznou navěky... (Falcon)

(více)

Videa (12)

Trailer 2

Recenze (936)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Ideální dobrodružná kinozábava v čase, kdy si chcete odpočinout od cukroví a příbuzných. Barbína v tělesné schránce Jacka Blacka dokázala pobavit, Johnson odvádí svůj standard roztomilé almary a Hartovi jsem výjimečně nepřál, aby se jeho život co nejdříve uzavřel pohledem na spodek těl rozzuřených nosorožců. Škoda jen, že si ve formátu, kde je dovoleno vše, nedovolili víc a konec mimo hru nepřinesl otevřenost a eleganci. P.S.: Vzhledem k povaze filmu mělo od Guns N´ Roses na konci hrát spíš Sweet Child O´ Mine.. ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Skvělá oddechovka, která mi dala více, než jsem očekával. Původní snímek neznám, tudíž nemohu srovnávat a směle se mohu pustit do chvály tohoto pojetí. Námět je sám o sobě slušný a správně namíchaný žánrem sci-fi, resp. fantasy, akční a dobrodružné komedie. Prostor pro nudu tu není a byť je mnohá akce velmi ulítlá, což však v obdobně koncipovaném počinu neškodí, dokáže značně pobavit i díky hercům v hlavních rolích. Dwayne Johnson zaujal možná nejvíce. Těším se na Další level. ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Dwanya Johnsona mám jako herce hrozně rád. Zbytek ústředních postav mi nikterak nevadí. Dokonce překousnu i tu přihřátou opici Harta. Původní Jumanji z roku 1995 ve mne zanechalo silný dojem. Moje očekávání tedy byla před zhlédnutím obrovská. Nápad s uvězněním v cizích tělech ve hře měl určitě velký potenciál. Bohužel tvůrci namísto vytvoření nějakých zajímavých situací, vytáhli z rukávu jako nejobávanější prvek gang teplých motorkářů. Namísto boje s přírodou a roztodivnými zvířátky se z nepochopitelných důvodů bojuje proti ozbrojeným dementům, což je po celé své trvání maximálně nezajímavé. Veškerý potenciál byl tedy pohřben do nejhlubší prdele. Jediným důvodem, proč má tento snímek smysl vidět tedy zůstává to, že se u toho člověk tu a tam přeci jen na nějakém tom vtípku usměje. Lepší dva kousky. ()

Nevka 

všechny recenze uživatele

Většina lidí by to při ohlášení neřekla, ale nové Jumanji je opravdu skvělé (dokonce mě bavilo stejně, nebo možná i více než jednička). Přeměna deskovky na videohru je krásně opodstatněna vývojem techniky a posunem mládeže do jiných sfér zábavy. Moc bych neřekl, že původní čtyřka hrdinů byla před vstupem do hry nějak zajímavá, ale pal to čert. Bylo třeba nastínit jejich charaktery, které mají na hru vliv. Tady chválím, že tvůrci opravdu počítali s faktorem hráče, který svou postavu ovlivňuje svou nerozvážností, či zbrklostí ať už má svaly, nebo třeba penis navíc. Hra funguje a humor zná své hranice, takže vůbec nezklouzává k přehnaně zesměšňujícím scénám. Z elementů hry se navíc podařilo vytěžit opravdu hodně (ability postav, či principy videohry). Hlavní kvarteto (Johnson, Black, Gillan a Hart) funguje, přičemž Kevin zde předvadí na své poměry nejméně otravný výkon. Největší devízou filmu je transformace Bethany na profesora Shellyho. Black si svou roli opravdu užívá. Za podotknutí stojí i role Nicka Jonase, který působil přirozeně. Efekty vypadaly až na některé přelety kamery opravdu skvěle, ale problém se vyskytnul u závěrečné scény, kdy si to Dwayne hasil po soše jaguára k vrcholu (opravdu hrozná digitalizace - například jaguáři samotní byli na druhou stranu super). Hlubší požitek z filmu asi mít nebudete, ale zábava je zaručena. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

V letošním roce dost možná má poslední návštěva kina (Bylo jich 37) a rozhodně trefa do černého. Výtečná nostalgická zábava po 22 letech. Koncept hry se lehce drží stranou oproti originálu, což je snad největší výtka, ale jinak v každém ohledu film funguje jistě. O humor se stará opět výtečný Kevin Hart a vychází to i Jacku Blackovi, The Rock tradičně zábavný a lištička Karen Gillan má kouzlo. Humoru je dostatek a většinou je vydařený, zvířat dostane divák také spousta ( Hroch,nosorožci, krokodýli, jaguáři, černá mamba, slon) a dojde i na kontaktní souboje, takže z akce příjemná všehochuť, která zabaví celou rodinu. Občas sice přitažené za vlasy a pár scén je úsměvných, ale pokud divák přistoupí na to, že je to vlastně videohra, tak není důvod se rozčilovat nad logikou. 80% ()

Galerie (49)

Zajímavosti (37)

  • Na začátku filmu, když si Spencer (Alex Wolff) dává sraz s Fridge (Ser'Darius Blain), má na sobě žlutou pláštěnku a stojí před strašidelným domem. Scéna připomíná film To (2017). (Reesam)

Související novinky

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (více)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Film, od kterého jsme kvůli komplikacím při natáčení (výměna režiséra) raději nic velkého nečekali. Bohemian Rhapsody. Dnes suverénně nejoblíbenější a masami nejlépe hodnocený filmový šlágr roku.… (více)

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

11.10.2018

Herec Dwayne „The Rock“ Johnson (Rampage Ničitelé, Pobřežní hlídka) si zopakuje spolupráci s režisérem Jumanji: Vítejte v džungli! Jakem Kasdanem (Zkažená úča), aby společně natočili příběh… (více)

Reklama

Reklama