Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film studia Disney Expedice: Džungle, inspirovaný slavnou atrakcí v zábavním parku Disneyland, je dobrodružnou výpravou do amazonské džungle, ve které se představí Dwayne Johnson jako charismatický kapitán lodi a Emily Blunt jako odvážná průzkumnice na své misi. (Falcon)

Videa (7)

Trailer 11

Recenze (444)

verbal 

všechny recenze uživatele

Expedice školou povinný kokot aneb Jak promrdat dvě stě mega na sice velkolepě natočené, ovšem veskrze přitroublé kolotočářské nic je jen dalším sériovým polystyrenovým zvratkem nejhoršího debilizátora mládeže všech dob, důkaz jeho naprosté scénáristické bezradnosti a jeden z těch „filmů“, na které by rozhodně měl být paragraf. Minimálně za zdravotní ohrožení dětí, protože něco takového je u nich velmi pravděpodobně schopno vyvolat maligní rakovinu vkusu. Prostě vyjádřeno odbornou filmově - teoretickou terminologií „retardovaná pičichvostiáda“, se kterou na naprosté dno klesli zejména na tři generace dopředu obalení, bezskrupulózní hraboši za každou cenu - Hetfield s Ulrichem. Zaprodat se totiž něčemu takovému, a ještě se tím chlubit, to by se 99,9% rockerů studem raději umlátilo kovadlinou, a je to na okamžité spálení všech vinylů a neprodlený bojkot Dyzny metalu. Počítám, že následovat bude zbrusu nové album s názvem Master of Dumbos, koncertní turné Hardwired to greediness a soundtrack ke trojce Bambiho. Už konečně zrezněte, pamrdi! ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Dwayne Johnson má síce väčšinou iba také jednohubaté filmy na jedno použitie, no v drvivých prípadoch to ani tak moc nevadí. Aj Expedícia je taká - kus dobrodružstva, honba za legendou, džungľa, pekná spoločníčka a akože vraj prekvapivý záver a romantika. Misia je splnená. Lepší priemer. 65/100 ()

Reklama

Shakers 

všechny recenze uživatele

"Raz som chodil s jednou čo škúlia, ale nevyšlo to. Mali sme na svet rozdielny pohlaď." Jaume Collet-Serra okrem thrillerov s Neesonom zvláda aj dobrodružnú zábavu. Nie je to tak dobré ako jeho iné filmy, ale bavil som sa. Spomínam na časy, keď nám Stephnen Sommers pripravoval takéto akčné fantasy dobrodružstva. Expedícia džungľa mi ich pripomenula. Áno, hovorím o filmoch Múmia a Múmia sa vracia. S časti mi to pripomenulo Múmiu, ale našiel som tu niečo aj s Indiana Jonesa (Nemci). Je to už dávno, čo som videl nejakú dobrodružnú fantasy (ak nerátam Pirátov Karibiku), ktorá by ma bavila (mám pocit, že nejako tento žáner vymiera) a táto na čele zo sympatickým obsadením, peknou Disneyovskou výpravou (kostýmy, lokácie, efekty), zaujímavým príbehom, vtipnými scénami a dobrou hudbou od Jamesa (perfektná prerábka Mettalici) ma bavila viac ako som čakal. Obľúbený soundtrack: Nothing Else Matters (Jungle Cruise Version 2). 75% - 4* ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Alkohol môže zostať.“ Čisté 4* si to určite nezaslúži, ale musím prižmúriť oko, pretože to pokojne mohlo dopadnúť ako Liga výnimočných. Po výtvarnej stránke je to krása (džungľa, jaskyne, dediny v pralese, mesto s prístavom, veľkolepý Londýn), kasting je skvelý (málokedy sa stane, že herci sú takí výborní, že parádne odohrajú príšerne napísané úlohy, viď. Jesse Plemons a Jack Whitehall), po trikovej stránke to vonkoncom nie je zlé (skvelý nápad, že Aguirreho družina pozostáva z džungle, keď uvidíte, pochopíte). Humor je prvoplánový, ale vďaka správnemu načasovaniu skúsených, profesionálnych hercov, strihu a režisérovi, funguje. Dialógy sú fajn. To, čo mohlo skončiť ako nová Liga výnimočných, je napokon sľubný mix MúmiePirátov Karibiku. Palec hore za skvelý origin The Rockovej postavy, jeho lásku k slovným hračkám a za Nothing Else Matters. Strih je miestami divný (partia okolo Aguirreho strávi na plátne tak málo času, až by som hovoril o väčšom camee). Medzi The Rockom a Emily Blunt to síce iskrí, ale len do chvíle, kým sa ich scenáristi nasilu nepokúsia dať dokopy ako zaláskovaný pár. Tomu som absolútne neveril a určite by bolo sympatickejšie, ak by sa toto zbytočne nehrotilo a proste aby zostali kamarátmi. ()

Botič 

všechny recenze uživatele

Jungle Cruise chybí nadšení z filmařiny a radost z objevování nových světů. Není to vyloženě špatný film, ale utopený v CGI a s příběhem, který kopíruje Piráty z Karibiku. Emily Blunt má správné předpoklady pro to být Indiana Jones či Evelyn Carnahan, ale Jaume Collet-Serra neumí její potenciál využít naplno. Snad takhle podobně nebude působit filmová verze Uncharted. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (17)

  • Loď kapitána Franka (Dwayne Johnson) má motor, přitom vydává zvuky jako parník. (dibow)

Související novinky

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (více)

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

09.08.2021

Studio Warner Bros. má možná jeden z nejchválenějších komiksových blockbusterů za poslední roky, jenže v kinech se novému Sebevražednému oddílu vůbec nezadařilo. Snímek režiséra Jamese Gunna (Strážci… (více)

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

01.07.2021

Herec Dwayne Johnson je dnes možná považován za akční superstar, čas od času se ale nebojí i trochu odvázat a natočit jednoduchou dětskou komedii typu Víla Zuběnka. A jeho nejnovější snímek od… (více)

Disney ruší letní sezónu

Disney ruší letní sezónu

04.04.2020

Další týden za námi a situace ve světě se nijak zásadně nemění. Naopak, s blížící se letní sezónou čím dál více lidem dochází, že se kina jen tak otevírat nebudou, a i poté to bude velmi pomalý… (více)

Reklama

Reklama