Nelítostný souboj

• USA Heat (více)

Jsou stejně schopní a stejně posedlí. A stojí proti sobě... Lupič Neil McCauley se specializuje na akce, při kterých jde o velké peníze. Ať už připravuje přepadení pancéřového vozu nebo vyloupení banky, vždy se může opřít o spolehlivé spolupracovníky. Každý jeho zločin je pečlivě naplánovaný a provedený s dokonalou profesionalitou. Když McCauley připravuje svou poslední velkou loupež, po které se chystá na odpočinek, je mu už v patách policejní detektiv Vincent Hanna. Potíž je v tom, že Hanna je stejně schopný a stejně posedlý svou prací jako McCauley. Oba muži toho mají společného víc, než se na první pohled zdá: ani jednomu z nich to například v soukromí neklape. Vincentu Hannovi se hroutí už třetí manželství, McCauley pro jistotu nikdy s nikým nenavázal trvalý vztah. Oba by si vlastně mohli skvěle rozumět. Jenže stojí na opačných stranách zákona a jejich setkání nemůže skončit nijak jinak, než soubojem na život a na smrt… Režisér Michael Mann (Miami Vice, Lovec lidí, Poslední Mohykán) natočil strhující kriminální příběh, ve kterém se vedle akčních scén soustředil na podrobný popis toho, jak jeho hrdinové žijí v soukromí a jak své činy připravují. Při uvedení do kin se reklamní slogany zmiňovaly o tom, že se zde poprvé na plátně setkali dva z největších amerických herců Al Pacino a Robert De Niro. Pravda je, že oba předtím hráli ve filmu Kmotr II (1974), kde však neměli žádnou společnou scénu. (Česká televize)

Jaccobos

Spíše 4,75*. Parádní obsazení, v posledních scénách by se napětí dalo krájet. Velmi dobře zachycená psychika postav, jak chtějí změnit svůj život, jak se rozhodují a jejich vnitřní boj. De Niro je pro mě v tomto filmu jednička. ()

divak84

to jak po sobě jdou, aby si pak "spolu" zašli na snídani ... a pak zase po sobě jdou. to je něco geniálního. avšak na muj vkus až příliš dlouhé a rozvlačne. je to dobrej film ale docenit ho neumim, protože mannův styl mi prostě nesedí ()

Mistickzz

Al Pacino a De Niro spolu, tešil som sa, ale ostal som trocha sklamaný. Film bol super, obaja hlavný protagonisti boli neskutočný, tak isto aj scenár a akčné prestrelky, ale na mňa to bolo až moc dlhé a miestami nudné. Apropo, posledná banková lúpež bola ukážka ako sa to má robiť.Škoda, tento film mohol byť v mojich očiach oveľa vyššie bez nejakých tých suchých miest. 84% ()

Dánek

Po druhém shlédnutí měním na 80%, přece jenom byl moc dlouhý a neměl moc spád. Ale jinak super, 80% ()

Andy.

Neskutečný nářez. Absolutně všechno dokonalé, jak příběh, tak herci, hudba... Nevím co bych dál napsal, tenhle FILM je třeba vidět. Co ho posunuje na absolutní špičku je především reálnost všech akčních scén. Od chování zbraní, výbuchů, lidí. Hodně, opravdu hodně je tu znát špičková výpomoc štábu jistého Andyho McNaba (mimochodem mého velkého oblíbence) s přípravou herců v zacházení se zbraněmi. Například scéna z banky a následná přestřelka, detaily jako jsou několikeré zmáčknutí odpalovacího zařízení a krásný následný výbuch brizantní výbušniny na obrněném vozidle, kontrola komory maličkým povytažením závěru, prsty mimo spoušť (! ó, jaký to problém všech filmů). No pro zasvěcené oko radost pohledět i když u některých technik je už znát maličký zub času :-). Nutno vidět v originálním znění a nerozpůlené! PS: Přehnaná stopáž? Nikoliv! Nutně potřebuju prodlouženou verzi, existuje-li... Told you I'm never going back... ()

-Dawe-

Robert De Niro a Al Pacino podali vynikající herecký výkon. Al pacino se mi zde líbil víc, než v Kmotrovi. Už dlouhou dobu jsem si neužil akční scénu natolik, jako v tomto filmu, při vykrádání Národní banky. Už ze začátku film nasadí tempo, pak pomalu zvolní a od pulky jede naplno. Naprosto vynikající scénář a režie. Výborná hudba, která krásně přidávala jednotlivým scénám na kvalitě. Pro mě totální špička žánru. Bylo docela fajn vidět mladou Natalii Portman. ()

Ragdoll

Heat ani zčásti nevnímám jako klasickou, primitivní, akční střílečku, spíše ho vidím jako nadmíru vydařené drama, kde v hlavních rolích úřadují mistři ve svých oborech, dodávajíce neskutečnou autentičnost, reálný pohled i na v jiných filmech mnohdy přehnané, až groteskní scény naplněné pouze akcí bez hlavy a paty. Al Pacino exceluje, skvělý scénář funguje a vtipné momenty nevržou, De Niro výtečný jako vždy. Soundtrack šťavnatý, vizualizace přiměřená, dlouhá stopáž neotravuje. Šťastný konec naprosto nezbytný. Není co kritizovat, není co řešit. 100%. ()

Nassau

Al Pacino a Robert De Niro. Co chtít víc. I do what I do best, I take scores. You do what you do best, try to stop guys like me. Výborný film. (9/10) ()

hefoo

Nelítostný souboj je klenot, americký klenot. Obsadenie naozaj skvelé (Al Pacino, Robert De Niro, Val Kilmer, Jon Voight) Brilantná réžia Michaeala Manna, scénar v skratke všetko je tu vypeckované do úplnej dokonalosti, akčné scény brutálne a veľmi uveriteľné ale načo budem vyzdvihovať celý film? Dokonalé vylúpenie banky? Nie...stačilo mi stretnutie Al Pacina a Roberta De Nira v kaviarni, kde sa rozprávali o svojich životoch, o ich zmysle a zrazu o pár minút stoji proti sebe a obaja su odhodlaní toho druhého zabiť. Tá ich neskutočná charizma! Tak ma nedostala ani dvojka z Lethal Waepon. Po filme som bol omráčený doslova, hltal som každú posranú sekundu tohto filmu ako keby som 100 rokov nejedol. Neskutočný film. Ani neviem úplne vyjadriť svoje pocity slovami, to treba proste vidieť. ()

Chegi

Kriminálka, kde stojí na opačných pólech zákona Al Pacino a Robert de Niro. Kde za kamerou sedí Michael Mann. A kde scénář vyždíme maximum z každé minuty a děj ani po dvou hodinách nenudí. Bezvadný film, který je špičkou mezi krimi thrillery. ()

kenkaku

Všichni mluví o dvou (možná třech) legendárních momentech tohoto filmu. Přepadení obrněného vozu a přepadení banky (pak někdo i o "setkání na kafe"). Jinak nic. Proč asi? No je to pro to, že mimo tyto epické momenty je film spíš komorní ukecaná nuda. Ano, možná přeháním, ale DVĚ HODINY + ČTYŘICET MINUT? Na co? Je sice fajn vidět pozadí všech postav a cestu odkud to hovno ve finále spadlo. Na mě to ale bylo až moc detailní a až moc rozvláčné. Takže celé to beru jako dva kousky dokonalého uzeného mořského úhoře (nejúžasnější jídlo na světě) zapatlané do kýble bramborové kaše (když už toho musí být kýbl, proč to alespoň nebyla rýže? hodila by se víc) ()

Miller

Herecké výkony jsou výtečné, to filmu odepřít nelze, stejně jako krásná hudba a kamera. Scénář není až tak špatný, ale je tu slabina - režie Michaela Manna. Ač si film buduje napětí, Mann to vždy pokazí něčím, co má být super neodhalitelného a zatajenídechuhodného, ale nic, a napětí spadne jako Tom Sizemore ve fontáně. Ale, na ten film stejně zapomenu. Čekal jsem víc, od filmu, který je zde uváděn jako 4. nej film, takového maestra jako je De Niro a u Pacina dokonce jako 3. nej film. Stále lepší, než Mannův hancock (ten film si ani velké písmeno nezaslouží). 80% EDIT: Já se omlouvám, ale nemohu, prostě to budu muset přetrpět, ale jen 3 hvězdy. Prostě jsem se koukal skoro 3 hodniny na to, abych viděl jak Pacino během asi sedmiminutového nanhánění, Chuck-Norrisovsky vidí stín za sebou, a ve vteřině zabije De Nira, který v pohodě mohl ujet autem, ale zbytečně uteče na letiště, a pak mu podá ruku, a super-citlivý Pacino jí bude držet a stát 60% Rotten Tomatoes: 94% | FDb.cz: 87% | kfilmu.net: 94% | IMDb: 82% | kinobox: 83% | průměr: 92% ()

Loki_Six

"Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner." ()

Rssa

Mám pocit, že Michael Mann nemůže nikdy zklamat, jeho filmy hodnotím vždy za 5*, z důvodu jejich perfektní atmosféry, zadumčivosti, skvělých herců a příběhů. I když mám radší Miami Vice, tak toto je za jasných 90 % ()

Balu...

komentář obsahuje zásadní spoiler ..při pohledu na závěrečné titulky mě víc než kdy jindy naštval "standartní happy end"... Proto nemám rád televizní seriály a telenovely,- u všech totiž předem vím, že ať je to s dějem jakkoli, vždy "zvítězí" dobro a padouši budou v horším případě za mříže, v lepším umřou... Lenhle nechutnej stereotyp se v plné míře projevil i tu - je zde sehrána role excelentního lupiče s neskutečnou elegancí; i přesto prostě podle nepsaných standartů MUSÍ zvítězit houževnatý detektif.. Bééééé! ten konec... ()

Slimak

Je to pěkné...ovšem nebylo to asi úplně to co jsem od toho čekal...ale i tak je to asi jeden z nejlepších kriminálek kterou jsem viděl...a ta přestřelka ve městě...no panečku to klóbrc dolu...ta smrt Teda Levineho mi vzala dech....nečekaná podpásovka... ()

Theraphosa

Perfektní film. 3 hodiny, které utečou jako voda, přičemž je stále na co se dívat. Souboj dobra a zla, policajta a mafiána. Nespočet filmovch hvězd a vynikající kamera. Snímek slibuje pořádnej nářez a s nějakým začátkem se rozhodně nemaže. Musím pochválit hudbu a pouliční přestřelky. Vynikající a v mnoha ohledech mnohé filmy převyšující akční scény, které vypadaly jako "ze života". K hercům nemám co dodat - myslím si, že koncert je to pravé slovo. Co bych vytknul? Mám Michaela Manna rád, ale tím závěrem si to vyloženě posral. Posledních 30 minut, které se nepochopitelně vlečou, je pouze pokus o to, aby diváka naply jako strunu a přitáhly jeho oči blíže k obrazovce. Mě byl ale konec jasnej hned v té první. Věděl jsem, že to De Niro spacká kvůli nějakýmu triviálnímu detailu, kterej se dostavil v podobě stínu. Samozřejmé bylo i to, že ho Al Pacino musí dostat sám (mimochodem přebíhání za nastartovaným proudovým letadlem by vás odneslo na měsíc). Celkově vzato jsem se dobře bavil a čekal jsem od závěru mnohem víc, když už měl Heat takhle našlápnuto. 80% ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu