Reklama

Reklama

Epizody(7)

Obsahy(1)

Nová adaptace literární klasiky Williama Makepeace Thackerayho Jarmark marnosti se odehrává na pozadí Napoleonských válek a sleduje příběh Becky Sharpové (Olivia Cookeová), která se snaží vyhrabat z chudoby a vyšplhat do výšek anglické smetánky. Příběh plný zločinů, veselí, milování, smíchu, pomluv a bojů ji zavede na dvůr krále Jířího IV., přes bitvu u Waterloo, zlomená srdce a ztracené štěstí. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (16)

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Nemám rád seriály, nemám rád Anglii v polovině, kdy se stala pánem moří, a především nemám rád Williama Makepeace Thackeraye a jeho satiru Vanity Fair. Na rozdíl od knihy, která se dnes dá jen sotva číst, je tento nový seriál svěží a příjemný, pro oko i ucho. Mozek ovšem odložte radějí hned v šatně nebo doma na hák. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

7/7 Romány obsáhlé jako je tento, si vyloženě žádají seriálové zpracování. A já jsem nadšená. Tento nový Jarmark marnosti je na hony vzdálený poslední velké adaptaci s Reese Witherspoon. Není v rozporu ani opaku, jen má odlišnou atmosféru a více času na mnohé dějové zvraty. Becky Sharp je klasická hrdinka, jejíž ztvárnění je pro každou herečku velkou výzvou. Sledovat její životní příběh na pozadí Napoleonských válek činí ostatně na diváky poněkud vyšší nároky už ze své podstaty, protože tato doba není příliš často využívaná v žádném žánru. A i když každý příběh má své světlé i temné stránky a stejně jako je Becky ambiciózní, je její kamarádka Amelia Sedley učiněnou ctností. A přesto obě tvoří dokonalý obraz jedné epochy. Pro milovníky rozsáhlých románů požitek. ()

Reklama

Sidonka 

všechny recenze uživatele

Ač tento příběh byl již původně psán jako satira anglické společnosti, moc mě nesedí ta soudobá móda točit historická dramata s podivně pojatou, přehnanou nadsázkou a rádoby humorem. Seriál navzdory tomu nejiskří, spíše nudně i předvídatelně plyne. Odtažité. Někteří herci příliš přehrávají a stávají se umělými karikaturami. Do toho moderní prvky, například hudba, které mi tam taky nepasují... Nad slabší průměr nevytahují film dokonce ani hezké kostýmy, exteriéry, interiéry. - Dobré je, že zde máme kromě nepřeberného množství kriminálních seriálů také něco pro ženy z oblíbeného období a prostředí. Příběh pro romantičky, který je zfilmován podle klasického díla W. M. Thackeraryho primárně není červenou knihovnou, postavy například parazitují na opačném pohlaví, kritizuje se zde pokrytectví, naivita a povrchnost, není to bezmyšlenkovité, i když toto jednodušší ztvárnění nic světoborného nepřináší. ()

Kreptry 

všechny recenze uživatele

Těžko říct, jestli je mé hodnocení objektivní, založené na splnění určitých bodů (přiblížení se knižní předloze, výkony herců apod.) nebo na prostém líbí/nelíbí, další! Nicméně musím říct, že jsem samu sebe překvapila. Na začátku jsem si říkala, že to možná ani nedokoukám, protože jsem neměla chuť "fandit" a sledovat osud ani jedné jediné postavy (což je u seriálu dost velký problém). O trochu větší zaujetí přišlo se čtvrtým a pátým dílem (trošku zvláštně právě s díly ve kterých se odehrávaly krveplné boje s Napoleonem) a to jenom díky Williamovi (Johnny Flynn) a celkovému pojetí bitvy, která děj příběhu, nejen, o vypočítavé „little creature“ alespoň trošku rozpohybovala. Becky Sharp mě vážně hodně štvala, což ale vlastně znamená, že jí Olivia Cooke zahrála dobře. Nejspíš se na tenhle Jarmark marnosti znovu nepodívám, ale kdo ví? ()

Caa 

všechny recenze uživatele

Příjemné překvapení. Knihu jsem nečetla, takže jsem neměla ani tušení, kam se bude děj ubírat a i když některé zvraty byly převídatelné (bitva u Waterloo), zbylo dost překvapení na to, abych si seriál užila. Malilinko mě zklamal konec, zdá se, že spisovatel Thackeray byl dost měkkota. P.S. Dámy, na Toma Batemana aka plukovníka Crawleyho je radost se dívat :o). ()

Galerie (294)

Reklama

Reklama