Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bohatý a úspěšný byznysmen Edward Lewis přijíždí do Los Angeles uzavřít další z velkých obchodů. Cestou z nudného večírku zabloudí. Když zastaví, aby se zeptal na cestu, vnutí se mu do auta mladá prostitutka Vivian Wardová. Ukáže mu cestu a netají se nadšením nad vozem, který si Edward půjčil od svého právníka Phila. Dívka ho zaujme, pozve ji do svého apartmá v luxusním hotelu a nabídne jí tři sta dolarů za celou noc. Pak se dá do práce, zatímco dívka se dívá na televizi. Je okouzlen její bezprostředností, a přestože to neměl v úmyslu, nakonec se s ní vyspí. Když mu druhý den Phil připomene večeři, na kterou by měl jít s doprovodem, rozhodne se najmout Vivian na celý týden a požádá ji, aby si koupila večerní šaty. V luxusních obchodech ji odmítnou obsloužit, a když se vrátí, zastaví ji ředitel hotelu. Vzhledem k tomu, že je Edward jedním z nejváženějších hostů hotelu, ji nevyhodí, ale dokonce jí pomůže s koupí šatů a dá jí lekci stolování. Edward je šokován proměnou Vivian v dámu. Přestože měl vztah Vivian a Edwarda původně zůstat v rovině obchodně-sexuální, rodí se mezi nimi pouto, pod jehož vlivem se oba začínají měnit a hledat nové životní cíle. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (868)

Vančura 

všechny recenze uživatele

Zdařilá variace populární storky o ošklivém kačátku, která je filmovým dozvukem 80. let a jejich působivou oslavou a současně tečkou. Přesto nedosahuje kvalit krále těchto filmů, kterým je My Fair Lady z r. 1964 - už jen Audrey Hepburn strčí vychrtlou Julii Roberts (ne, skutečně tu anorektičku s olbřímí pusou nemám rád) s přehledem do kapsy v tom, jak zahrát buranskou holku z ulice. Kladem Pretty Woman je spousta dobrých vtipů a místy skutečně ohromující proměna Julie Roberts. Naopak mi vadí to, jak je film strašně poznamenaný dobou svého vzniku, a je bytostně hollywoodský se vším dobrým i zlým, co tento úděl obnáší. Celkově je to však skvělý slaďák, kterému rádi odpustíte jeho chyby, protože je to prostě totální klasika. Podle mě ale trpí až nesnesitelně častou reprízovaností v televizi. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Ať žena krásná nebo žena ošklivá, jedna vedle druhé milují tento příběh o popelce, která se cestou prostitutky dostane k princi na bílém koni, který jí dostane ze špatného světa a otevře jí dveře do svého bílého paláce. Která žena tento snímek nemilovala? Bohužel já jako muž tento film nepovažuji za nic víc než pohádku s pro mě hluboce nesympatickou Julii Roberts. ()

Reklama

helianto 

všechny recenze uživatele

Hollywoodská romantika, co k tomu dodat? Je to americké, až hanba, hloupé, prvoplánové, ale funguje to. Která žena by si aspoň na chvilku nepřála být Pretty Woman, že (zvlášť ta nakupovací scéna, ta je úžasná ;o))) A dnes už je to vlastně i klasika ve svém žánru. Řečeno slovy klasika - můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat ... A nebo se na takový film jednoduše nedívat ... ;o) ()

Mia... 

všechny recenze uživatele

Julia Roberts je jedna z nejlepsich herecek vubec, vzdy kazdou roli zahraje bez mrknuti oka. Kazda role ji sedi na miru. Ovsem tohle je totalni predkrm, hlavni chod a desert najednou. Totalni kaloricka herecka bomba a symfonie. Naprosta klasa klasika, ktera se nikdy neokouka, nikdy nezapomene a vzdy prijde k chuti. Dokonala hudba s uzasnou kamerou a skvelymi herci v popredi vam zarucuje fascinujici pozitek. Tematiku popelek proste sboznuji, dodava to slepou nadeji. ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Klasika a kultovní záležitost, kterou jsem se chystal vidět již několikrát, ale vždy tomu bylo nějak zamezeno skrze (řekněme) vis maior. Tudíž premiéru jsem si odbyl až nyní, na Vánoce 2019. Výsledek? Paráda. Bavil jsem se od začátku do konce a to nejen díky samotnému námětu, ale též pro skvělé herecké představení, hudbu a dílčí komické i romantické situace. Právem se jedná o legendární počin. ()

Galerie (65)

Zajímavosti (95)

  • Scéna, kedy sa Vivian (Julia Roberts) prevaľuje v posteli a kamera detailne zaberá štíhle nohy cez brucho až k ruke, ktorá pomaly zaklapne zvoniaci budík, vyvolala hlavne v pánskych diváckych kruhoch búrlivú odozvu. Problém však bol, že telo v zábere herečke vôbec nepatrilo a spomínanú scénu za ňu nakrútila o 5 rokov staršia Shelley Michelle. Táto informácia obletela svet a okrem negatívnych reakcií sa postarala o zviditeľnenie doposiaľ prehliadanej profesie "body double". (Karush)
  • Náklady na výrobu byly přibližně 14 milionů amerických dolarů. (NIRO)

Související novinky

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

04.04.2017

Přední skladatel instrumentální filmové hudby James Newton Howard obdržel v neděli 2. dubna z rukou Martina Pomothyho "ČSFD Award" za "Oblíbeného skladatele dobrodružných soundtracků". Průlomovým… (více)

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

20.07.2016

V 81 letech nás opustil filmový a televizní klasik Garry Marshall. Většina z vás ho zná jako režiséra Pretty Woman nebo Deníku princezny, Marshallovi ale dala kariéru hlavně malá obrazovka. Jako… (více)

Reklama

Reklama