Na nože

• USA Knives Out (více)

Satirická krimi komedie Na nože zábavným způsobem ukazuje, jak může dopadnout vyšetřování záhadného úmrtí autora tajemných detektivních příběhů, když jsou všichni v jeho blízkosti podezřelí. Svérázný detektiv Daniel Craig pojme řešení případu po svém a vyšetřování každého člena této excentrické rodiny se ukáže býti složitější, než se zpočátku zdálo. V napínavém detektivním příběhu, v duchu nejlepší tradice Agathy Christie, rozehrají herecký koncert Chris “Captain America” Evans, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, a Don Johnson. (Vertical Entertainment)

estik97

Ze startu se mi to strašně táhlo, ale pak už to bylo v pohodě. Myslím si, že zahradníka museli vědět všichni od začátku, protože to bylo až moc okaté, ale i tak mi to vlastně nevadilo. Pár věcí předvídatelných, ale jinak fajn podívaná :-) až teda na ten Craigův přízvuk, z toho jsem neskutečně rostla.. :-D ()

iz67

Je to pohodicka, prijemne se na to kouka a vsechno docela funguje. Craig byl za roli asi rad, protoze mu umoznila si zahrat nekoho uplne jineho nez Bonda, a i kdyz ho nemusim, tak tady mu to i slo. Vlastne si to uzivaji vsichni. Je fajn videt sem tam film, ktery nemusi byt velky umeni a preci je to ok. 2022: čirá zábava, správná míra stylizace (kterou jinak nemusím). A ty Stouni nakonec tomu dávají korunu pohody. ()

Hemlock

Opravdu svérázně natočená detektivka ze snobského prostředí - strávit v této společnosti víkend by asi byl zážitek na celý život a kdo má rád styl Agathy Christie, bude nadšen. Takže zasloužených 75%. ()

adamix

Čierno-komediálna detektívka s húfom hviezd na čele so sladkou čučoriedkou de Armas, pri ktorej zažijete rozdielne pocity. Najskôr som mal tušáka, že ide o columbovský typ detektívky, pri ktorej viete, kto je vrahom a sledujete detektívovo vyšetrovanie a postupné zisťovanie spáchaného činu jeho dôverného svedka, našťastie, nič sa nezdá byť také ako vyzerá a nastáva nečakaný zvrat v prípade a príbeh kryštalizuje poirotovskou ,,zisťovačkou". Kolísavé vzťahy v rodine sú zábavné, neo-viktoriánske prostredie s tým moderným príjemne pasuje a záver sa stáva veľkým prekvapením. Za mňa 80%. ()

Mr.Sombrero

Povedená detektivka s neustále plynoucím dějem, ve které mi většina postav opravdu k srdci nepřirostla (členové rodiny byli kromě babušky banda "šmejdů"). Daniel Craig se ve své roli očividně vyžívá a myslím si, že jde dokonce o nejlepší film v režii Ryana Johnsona. Zábavná podívaná vzdávající hold starým detektivkám, kterou si rozhodně někdy zopakuju. ()

Hojiko

Úžasná detektivka. Bavila mě od začátku do konce. Byl jsem napjatý jak to dopadne. Každou scénou jsem byl překvapenější, samozřejmě jsem byl velmi překvapený kdo byl vlastně vrahem (jako u každé detektivky). V průběhu filmu si myslíte, že to byl on, později zase někdo jiný a později zase někdo jiný, až nakonec ten od kterého jste to nejméně čekali. Herecký výkon Any byl hodně dobrý. Doporučuji, ()

Pete

A pak že v dnešní době nejde napsat moderní, svižný a vtipný scénář v tradici všech těch Poirotů, Colombů, a dalších, který by byl v rámci daných mantinelů ještě i originální. Jde to, a půjde to vždycky! ()

jayman

Jednohubka, ktorá okrem idiotského akcentu D. Craiga a vynikajúcich kulís&kostýmov už takmer nič nemá. Rozhodne nie sofistikované rozuzlenie, alebo posledný nečakaný zvrat, ktorý si diváci rozhodne zaslúžili. Milé, ale to je všetko. ()

Estwen

Vražda v Orient Expressu s absurdní a sarkastickou příchutí. Craig přehrával až moc, zbytek ansáblu včetně kapitána Ameriky v absolutním sladění. ()

Gamekeeper77

Dlouho si nepamatuju, že by mě takhle zaujala nějaká detektivka. Netušil jsem, kam se tenhle zamotanec potáhne a ķonečný vysvětlování zápletky trvající snad dvacet minut mě svojí poutavostí a spádem dostalo do kolen úplně. 90%. ()

DaweForeman

Velice komplexní počin. Částečně klasická Sherlockovská detektivka, ale zároveň něco jiného, něco víc než to. Část filmu člověka vede za nos, kdy mu prezentuje různá východiska (možnosti konce), kdy se jich chytí a řiká si, že je jen otázka času, až mu dá konec za pravdu - v tom stylu mi to trochu připomínalo "Věřte, nevěřte", dále mu to prezentuje různé věci na stříbrném podnosu, jenže si jich člověk nevšimne, jakož tomu v detektivkách typu "Colombo" nebo "Hercule Poirot". Jako by to nestačilo, tak i když to má určité vysvětlení na konci a člověk si to uvědomí, že to přehlédl, je tu pak pár dalších narážek a odkazů na začátek filmu, kdy ti, co věnovali pozornost jednotlivým detailům a konverzacím, zbystří několik dalších skrytých věcí nebo pochopení určitých událostí. V průběhu celého filmu je tu pak několik odkazů na různé další detektivky. Do toho je taky zamíchán decentní humor a psychologie (např. vztahy vs. peníze). Respektive spousta různých prvků ve vzájemné harmonii se spoustou věcí na zamyšlení, kdy si myslím, že jedno shlédnutí nebo povrchní znalost jiných filmů či knih nestačí k celkovému pochopení všeho. ()

natalanka

Skvělá detektivka. Udrží si v pozornosti celou dobu svého diváka. Dobrá kamera. Dobře vystavěno. Za mne koukatelné :-) ()

riza-do

Není to zrovna osvědčená kombinace, já a kriminálky, to prostě nejde dohromady. Jaké to je ale překvapení, když zrovna narazím na něco takového a závěrem je jedno velké, hodně podstatné Wow! Začátek trošku zábavnější oldschool kriminálka, zdá se zprvu možná trochu jednodušší, jak už to u kriminálek bývá, jen aby člověk následně jen zíral, jak z něj filmaři udělali blbce. Tohle je prostě paráda. ()

oasismanik

Ale hej, celkom chytro, inteligentne napísaná jednohubka. Na konci som sa musel usmievať popodfúz, ale inak tu toho humoru veľmi nie je a satiry už tobôž nie. Lenže časy, keď som žral podobné veci a čítal všetky možné detektivky rad za radom sú už dávno za mnou. V tých časoch by som napálil 5 bez mihnutia oka, dnes už nie...PS: Celkom ma prekvapilo, že práve Rian Johnson režíroval jednu z najlepších seriálových epizod všetkých čias. ()

knihovna

Inu nebudu cítit žádnou vinu dát filmu Na nože pět hvězdiček protože je to dobrá pecka, věřte mi to děcka. To byla taková chvilka slabé poezie, ale ten film je vážně moc dobrý, herci také a je radost na to koukat. ()

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

16.10.2023

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

03.12.2021

Místo kolegů z marvelovek se v romantické komedii od streamovací služby Apple TV+ sejdou kolegové z detektivky Na nože. Snímek Ghosted režiséra Dextera Fletchera (Rocketman, Bohemian Rhapsody)… (více)