Do temnoty - Série 1 (2018) (série)

Tělo (S01E01)

(epizoda)
  • USA The Body

Sofistikovaný hitman s cynickým pohledem na moderní společnost shledává, že jeho práce je ještě těžší, než čekal. V noci během Halloweenu musí transportovat tělo, ale každý ho neustále otravuje vychvalováním jeho "kostýmu". (AXN)

filmmovier

Z prvního dílu Into the Blood se vyklubala překvapivě výborná věc. Hlavní hrdina je sympaťák, hlavní hrdinka sexy a celým dílem prostupuje naprosto výborný černý humor a ani nějaká to trocha napětí naštěstí nechybí. A závěr je naprosto špičkovej. Scénář je naprosto skvělej, herci válej a já si to užíval od začátku do konce. Parádní záležitost a nejspíš nový antologický klenot. 85%. ()

Vabr

Nápad mi zněl hodně dobře a nezklamal mě. Oceňuji, že vrah je opravdu chladný, dobrý průběh dílu, postavy, logiku postav, smrti a vtipy, ale mohlo jich být více. Dobrý uvítací díl. Na konci je zvrat, díky kterému se změní konec, což jsem trochu rád. Dávám horší 4 hvězdy za to, že zde nebylo tolik vtipů. ()

EvilPhoEniX

Příběh se zaměřuje na profesionálního hitmana, který má někoho zabít a doručit jeho tělo na určité místo, ovšem táhnoucí se mrtvola zabalená v igelitu vyvolá u lidí v ulicích nadšení a stane se atraktivitou večera. Tom Bateman hraje profesionála s nadšením a nenechá žádného svědka na živu, ovšem samotné vraždy mě nějak extra nezaujaly a místy to působí až moc Teen, naštěstí si seriál drží slušné tempo a nenudí. Potěší i účast Pabla z Ash vs Evil Dead. 60% ()

Marceloo

Počas osláv Halloweenu sa nájomný vrah Wilkes (Tom Bateman) stretne s neočakávaným problémom. Telo zavraždeného má priniesť na vopred dohodnuté miesto, ale stane sa miestnou atrakciou a okoloidúci si zamilujú jeho kostým, ktorý v skutočnosti kostýmom nie je. Na párty, ktorú zhodou náhod navštívi, sa naviac stretne s charizmatickou Maggie (Rebecca Rittenhouse), takže sa veci začnú ešte viac komplikovať a on má len pár hodín na to, aby všetky problémy vyriešil a dopravil telo zosnulého na dohodnuté miesto. - Na tento projekt som bol dosť zvedavý a konečne môžem povedať, že som využil možnosť hodnotenia epizód na ČSFD naplno. Lákal ma neopozeraný systém, kedy jednotlivé epizódy budú vychádzať raz za mesiac a tematikou bude nejaký sviatok. Prvá časť The Body, ktorá seriál rozbieha, ma v niektorých aspektoch potešila a v niektorých naopak sklamala. Najviac ma sklamalo to, že námet tohto hororu bol spracovaný už v antológii Patient Seven. To by mi nevadilo, pretože ma to baví, ale režisér sem nepridal nič nové a okrem záveru, kedy sa surovosť prekvapivo vystupňuje a takmer každá z postáv ide k zemi, ide o velmi pomalý konverzačný horor, ktoré ja velmi neoblubujem. Nič to ale nemení na tom, že si tento projekt získal moju pozornosť a už sa nemôžem dočkať ďalšej časti a epizódy, v ktorej sa objaví to šialene a zároveň sladko vyzerajúce monštrum z trailerov. + Chasty Ballesteros + herečka z Unfriended: Dark Web + herečka z Freaks of Nature a Truth or Dare + herec z The Dark Tapes + herec z Suburban Gothic, Ash vs Evil Dead a Trash Fire + herec z 2 Lava 2 Lantula! + herečka z Would You Rather a Open Windows + herec z iZombie ()

Trevor

Prvá epizóda, odohrávajúca sa počas Halloweenu balansuje na hrane medzi Americkým psychom a seriálom Ash vs Evil Dead. Mňa osobne očaril hlavne úvod s Čajkovského Labutím jazerom, filmovou klasikou v televízii či ozaj lahodným syrom, ktorý je neskôr v ostrom kontraste s párty, ktorá sa koná u umelca. Samotný "Pablo" zo seriálu Ash vs Evil dead a jeho priatelia priniesli epizóde humornú časť, naproti tomu konverzácie medzi Maggie a Willkesom boli vážnejšie a celkovo tento mix doplnený o krvavé striekance príjemne prekvapil, možno by však potešila skôr seriálová minutáž v rozpätí 45 až 60 minút. Pár odkazov na Breaking bad či Elijaha Wooda tvorcom vyšlo, celé to vďaka nim pôsobilo také dôveryhodné. ()