Reklama

Reklama

Watchmen

(seriál)
  • USA Watchmen
Trailer 2
Akční / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi
USA, 2019, 8 h 43 min (Minutáž: 52–63 min)

Tvůrci:

Damon Lindelof

Předloha:

Alan Moore (komiks)

Hrají:

Regina King, Yahya Abdul-Mateen II, Frances Fisher, Louis Gossett Jr., Andrew Howard, Jeremy Irons, Don Johnson, Jacob Ming-Trent, Tom Mison (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(9)

Obsahy(1)

Seriál Watchmen od výkonného producenta Damona Lindelofa (Ztraceni, Pozůstalí z produkce HBO), zasazený do alternativní historie, v níž jsou maskovaní strážci postaveni mimo zákon, vyvolává nostalgické vzpomínky na původní stejnojmennou komiksovou klasiku. Přesto se v tradici díla, které ho inspirovalo, snaží jít zcela originální cestou. V čele hereckého obsazení stojí Regina Kingová, představitelka Angely Abarové, nositelky dvou masek – hlavní vyšetřovatelky policejního sboru v Tulse a také matky tří dětí. V seriálu se dále představují Jeremy Irons v roli stárnoucího a panovačného lorda z britského panství, Don Johnson jako Judd Crawford, náčelník policie v Tulse, Jean Smartová coby federální agentka Laurie Blakeová a Tim Blake Nelson v roli detektiva jménem Looking Glass. (HBO Europe)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (185)

Triple H 

všechny recenze uživatele

Lindelofov opus magnum. Tak sa mu konečne podarilo nielen nadhodiť zaujímavé nápady bez toho, aby sa rozumne uzavreli, tu konečne všetko do seba aj zapadne a na konci divák má pocit, že to bolo o niečom. Fakt, že sa podarilo vytvoriť plne funkčné a v zásade adekvátne pokračovanie tak silného materiálu akým je pôvodný komiks...klobúk dole. Nie všetko je tip top, ale ak človek má k látke vzťah, nedá sa neoceniť, že ambícia nadviazať na Mooreov komplexný príbeh nielenže neskončila blamážou, ona dokonca vyšla dobre. V tomto konkrétnom prípade sa jedná o malý zázrak a je vidno, že sa k veci pristupovalo s veľkým rešpektom k predlohe a so snahou ju nesprzniť lacným parazitovaním (ako napríklad nové Star Wars). Bez jej znalosti a obľuby to ale IMO nemá zmysel pozerať. ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Damon Lindelof vztyčil gigantický prostředníček všem, kdo tvrdili, že nedokáže napsat vypoinované dílo. A jen tak mimochodem u toho stvořil geniální seriálovou (minisériovou?) záležitost, která vzdává poctu komiksové předloze, věrně se drží jejích motivů a principů, ovšem přesto dokáže přinášet nové a nové paralely, motat zamotané příběhy (a ve finále je bravurně rozmotat) a uvádět známé postavy ve světle nových reflektrorů. Tenhle seriál je jednoduše naprostý vrchol toho, čeho mohl dosáhnout, přestože není ani na moment divácky přívětivý.Howgh. ()

Reklama

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

Hlavní postava mě mně nevzbudila sympatie za celou dobu. Mohlo to mít místo devíti dílů tak šest. Vizuál Dr. Manhattana stál za hovno. Tolik k mínusům, které znamenají ztrátu necelé hvězdičky. Audiovizuál, herci, !režie a střih! a především konstrukce příběhu - to je špička extraligy, tam už to lépe nejde. Krásně použitý časový paradox, parádní charaktery a nakonec to celé dalo perfektní smysl. Škoda těch záporů. Snyderovi Watchmeni jsou ještě o třídu výš. 90% ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Moc nesdílím místní negativní přesvědčení. Přijde mi to super. Je to sice jiné jak film, ale i tak dobré. Předlohu sice neznám, ale asi to z ní nemá moc společného. Odehrává se to 34 let po filmu a svět je úplně jiný, než jak ho známe my. Všude panuje strach a ani policie není v bezpečí. Seriál hraje dost na rasovou stránku. Buduje se tu silné rasistické hnutí, které věří v nadřazenost bílé rasy. Akce je dost povedená a hudba je taky dost dobře zvolená. Postupně se dostáváme do tajů tohoto světa a poznáváme jeho pravidla a zákonitosti. Samozřejmě se to neobejde bez nových postav a nečekaných zvratů. Vrátí se i pár těch starých, ale v podání jiných herců. Finále je vážně promakané, protože mě dost překvapilo a je i trochu otevřené. Doufám, že tento seriál dostane další sérii. "Moc mu to žvaní." ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Ačkoliv jsem se na Watchmeny těšil (Snyderův film žeru), stejně je to pro mě po zvláštním prvním dílů jedno z největších překvapení roku. Právě ten drsně rozřízl diváky ve dví a ačkoliv jsem taky přemýšlel, že to vzdám, nakonec jsem vytrval a byl jsem náležitě odměněn. Lindelofovy Pozůstalé nemám příliš v lásce (dalo mi velkou práci je dokoukat), nikdy mi extra nesedl styl vyprávění, ale u Watchmenů jsem se od druhého dílu chytl na háček a už nepustil. U jednoho dvou dílů jsem se sice občas nudil (ten kritizovaný flashback mě s*al také), ale plně to vynahradily závěrečné dva díly, které pořádně šláply na plyn. Jo, do druhé bych určitě šel. ()

Galerie (65)

Související novinky

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu

01.11.2022

Yahya Abdul-Mateen II (Aquaman, Ambulance) se musel kvůli nabitému diáři vzdát role v prequelu Šíleného Maxe Furiosa, jeho oceňovaná hra Topdog/Underdog na Broadwayi ale brzy končí (nebo minimálně… (více)

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Zatímco do premiéry seriálového Obi-Wana už fanoušci odpočítávají pouhé týdny, na filmové frontě Lucasfilm nadále podezřele mlčí. Loni byl akorát odložen Rogue Squadron režisérky Patty Jenkins, jak… (více)

Kámoška Spider-Mana míří na Amazon

Kámoška Spider-Mana míří na Amazon

20.06.2021

Přestože studio Sony Pictures uzavřelo nedávno distribuční spolupráci se streamovacími službami Disney+ a Netflix, svůj nejnovější spidermanovský spin-off pošle údajně na Amazon Prime Video. Silk –… (více)

Filmový Blade má novou scenáristku

Filmový Blade má novou scenáristku

06.02.2021

Marvel zase jednou přepisuje historické tabulky. Vůbec poprvé totiž najal pro jeden ze svých filmů – konkrétně filmového Bladea – černou scenáristku. Stacy Osei-Kuffour má na kontě několik velice… (více)

Reklama

Reklama