Reklama

Reklama

VOD (1)

Píše se rok 2009 a Andrew Briggman je mladým rekrutem americké armády v Afghánistánu. Když je seržant Wallace zabit při výbuchu improvizovaného výbušného zařízení během zásahu ve vesnici, přebírá funkci velitele čety rotný Deeks. Seznámí četu se svým plánem. Budou projíždět vesnice a najdou toho, kdo je zodpovědný za smrt čtyřiadvaceti amerických vojáků včetně seržanta Wallace. Briggman předá Deeksovi seznam útoků podle data a místa. Rota zatkne zraněného muže, který je obviněn z nastražení bomby na silnici, a Deeks nařídí Briggmanovi, aby muže zmlátil. Ten to ale odmítne. Při první akci pod Deeksovým vedením Briggman uslyší výstřel a dorazí na místo, kde najde na zemi ležet mrtvého afghánského chlapce. Přítomní vojáci tvrdí, že se je chlapec pokusil napadnout granátem, a proto ho zastřelili. Briggman tomu ale nevěří. Na základně pak přes notebook pošle zprávu svému otci o vraždě chlapce. Jeho otec ihned kontaktuje Oddělení pro vyšetřování zločinů (CID), aby Deekse vyšetřilo. Briggmana další den zavolají do stanu, kde najde Deekse, jak mlátí vojáka Marqueze. Podezřívá ho, že zavolal CID. Marquez je následně hospitalizován. Briggman zavolá svému otci, aby přestal informovat CID. Při další akci je svědkem toho, jak Rayburn chladnokrevně popraví neozbrojeného muže a položí vedle něj samopal, aby to vypadalo, že se muž bránil. V tu chvíli je Briggman přesvědčený, že se to děje běžně. Jde do Deeksovy kanceláře a najde tašku plnou zbraní, ale Deeks ho při tom chytí… (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (44)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Měl jsem pocit, že se Danu Kraussovi líbil film Oběti války, a tak si řekl, že ho zpracuje znovu, a aby byl aktuální, šoupne děj mezi džihádisty. No, režisér si možná splnil svůj sen, ale byla to taková Potěmkinova vesnice, navenek se snímek tvářil jako hlubokomyslné psychologické drama, ale za propracovanou fasádou jsem našel jen marnou snahu o něco většího, kromě nudy to ve mně žádné emoce nevzbudilo. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

„Leave me alone!“ - „You´re alone..“ Krauss převedl svůj šest let starý dokument na platformu celovečerního filmu a výsledkem jsou malé Oběti války. Jedinec před dilematem, jestli udělat správnou věc, po které se ocitnete v nebezpečí, nebo mlčet a stát se toho součástí. Kandahár všude kolem, pomoc nikde a ať učiníte jakékoliv rozhodnutí, někoho to bude stát život.. Skarsgård navázal na svou postavu z Hold the Dark a když zpod slizkého knírku stoicky vypouští na první pohled nevinná slova, vy nemáte nejmenší tušení, jestli vás v dalších vteřinách poplácá po ramenou, nebo vám prožene kulku týlem.. ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Střílet či nestřílet muslimáky při pouhém podezření, toť otázka. Jakkoliv chápu přístup velícího seržanta, tak rozumím i dilematu mladého člena jednotky, kterému to nepřijde úplně košér. S tématem jsem tudíž neměl problém a slušně zahráli i Skarsgård s Wolffem. Nicméně Krauss není extra psycholog a občas se nechávala unášet planým blábolením, což už tak pozvolné tempo ještě zpomalovalo a místy to tak byla nesnesitelná nuda. Jako debut to ujde, ale režisér si měl pro svojí prvotinu vybrat asi něco jednoduššího. 50% ()

Michnak 

všechny recenze uživatele

Všem rádoby odborníkům doporučuji pochopit/vygooglit žánr filmu – vojenské drama a podle mě jako vyšité. Alexander Skarsgård svoji roli „záporáka“ zahrál perfektně. Záporáka hodně s uvozovkami, jelikož je celý film eticky problematický a proto u něj musíte hodně přemýšlet. Každopádně 9/10 voličů SPD tento film evidentně nedoporučuje – nikdo přeci nemá rád tragické konce ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Afgánští náboženští fanatici anebo američtí hrdlořezové?  1)  Nejhorší na válce a potažmu na filmu o ní je, že nutí člověka si vybrat stranu._____ 2)   Popsané události bych nepovažoval za mimořádné ve fašistické armádě, ale u světlonošů dobra a lásky made in U.S.A. je to přece jen překvapivé. I když přijmeme nabízený narativ, že jde o ojedinělý exces, je otázkou, jak často se podobné chování vyskytuje._____ 3)  V létech 2009 - 2010 působili v amerických silách v Afganistanu The Maiwand District Murders. Sami se označovali za Kill Team. Na rozdíl od pětice ve filmu jich ve skutečnosti bylo 12, z nichž 11 pak odsoudili._____ 4)  Jako hraný dokument slušné. Jako psychologický film z pekla hodně slabé a nemohoucné. Inu, dokument a hraný film jsou odlišné kategorie a 47letý scenárista a režisér Dan Krauss to dnes snad už chápe._____ 5)  Zaujali mě 25letý Nat Wolff (nováček Briggman), 28letý přitažlivý Adam Long (vrah Rayburn) a samozřejmě 43letý už viditelně stárnoucí Alexander Skarsgård (seržant Deeks)._____ 6)  Film natáčeli na Fuerteventuře._____ 7)  Výstižný koment: sedm.1**. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (5)

  • Celkově bylo 11 z 12 obviněných vojáků usvědčeno ze zločinů. (Michnak)
  • Jeden z obviněných se svěřil svoji matce o seržantovém chování, její telefony na armádu pro případnou stížnost byly ale ignorovány. (Michnak)
  • Vojáci sbírali části těl svých obětí jako trofeje. (Michnak)

Reklama

Reklama