Reklama

Reklama

Uprostřed New Yorku vybuchne za bílého dne bomba. Atentátník zavolá šéfovi policie Walterovi a chce hrát hru „Simon říká“ s poručíkem Johnem McClanem. Walter se mu snaží vysvětlit, že McClane je suspendován, ale když Simon pohrozí, že nechá vybuchnout další budovu, nechá Walter Johna najít. Prvním jeho úkolem je jít do černošské čtvrti s transparentem, že nenávidí černochy. Všimne si ho černý prodavač Zeus a John mu při rozhovoru řekne, o co jde. V ten moment si ho však všimne i parta mladíků a vytáhnou na něj zbraně. Zeus Johnovi pomůže a společně ujedou taxíkem. Dostanou se na policejní stanici, kde se všichni snaží vypátrat Simonovu totožnost. Johnův kolega analyzoval Simonovu bombu, která je velmi propracovaná a součásti na ni byly nedávno ukradeny z jednoho skladu. Podle množství, které zmizelo, je jasné, že Simon může sestrojit obrovské množství bomb, které lze navíc odpálit rádiem, vysílačkou nebo mobilem... Simon znovu zavolá a spojí se s Johnem. Ví i o tom, že Johnovi pomohl Zeus, kterého zapojí do hry také. Za čtvrt hodiny musejí být oba u stanice metra, kam jim zavolá do budky. Po vyřešení jeho hádanky je pošle na další místo, kam musejí dorazit včas, jinak vyhodí do vzduchu vlak metra. John se snaží najít bombu v metru a Zeus jede na určené místo, kam bude Simon opět volat do telefonní budky. Simon to ale neuzná jako splnění úkolu, když přišel Zeus sám. John mezitím našel ve vlaku bombu, kterou vyhodí z okna a ta pak exploduje. Výbuch způsobí obrovské škody v metru i na povrchu, a protože se úkol téměř nedal splnit, myslí si John, že bomba měla vybuchnout právě tady, na Wall Street... Objeví se agenti FBI a několika dalších agentur, kteří si myslí, že za útoky stojí Peter Simon Gruber, bývalý důstojník německé armády, který je zároveň bratrem Hanse Grubera, jehož John před časem zabil v Los Angeles při útoku na budovu Nakatomi. Jeho pomocníky jsou Targo, bývalý důstojník maďarské armády a jeho přítelkyně Katya. Pak zavolá Simon a oznámí jim, že do jedné základní školy umístil jedenáct set kilo trhaviny a je načasovaná na třetí hodinu odpoledne. Nesmějí se pokoušet bombu deaktivovat a rozbušky prý fungují na frekvencích policie a FBI, takže nesmějí používat ani vysílačky... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (754)

novoten 

všechny recenze uživatele

Jako samostatný film solidní podívaná, jako hrdě se tvářící rozvinutí výborné série je Vengeance zklamání. McTiernan nedokázal zopakovat lehkost prvního dílu a ani se nedokázal přizpůsobit Harlinovu pokusu o rozpoutání nefalšované akce. Respektive se o to pokusil, ale udělal tím z McClanea tvrďáka, který pije, nadává a krvácí, ale není to ten John z prvních dvou dílů, o kterého se divák bál. Od jisté chvíle jsem jen čekal, kdy už konečně toho drzého Simona doběhne a nějak parádně odpraví s "Yipee-ki-yay" na rtech. A když doznělo finále, jenom jsem kývnul, protože zúčtování je natočeno natolik chladně a téměř nezúčastněně, že k celému filmu až symbolicky patří. Přesto Vengeance nejde úplně odsoudit. Jackson se ukázal jako výborný parťák a třeba pesimistický začátek s nevrlým hlavním hrdinou je naprosto bezchybný. Základní problém ale pramení z toho, že okruh dění je znovu zvětšen, tentokrát ovšem neúměrně moc. Pokrok z mrakodrapu na letiště navnadí, z letiště do celého velkoměsta ale roztříští děj do příliš velkého množství roztodivných variací a divák tak ztrácí z neustálého zřetele hlavního záporáka. Ten je v Ironsově chladnokrevném podání bohužel jen ukecanou figurkou, která nedokáže nic dotáhnout do konce. Ale ještě jednou říkám - není to úplně zklamání a to z jediného důvodu. Je tu McClane a tudíž nechybí Bruce. Pouhý jeho "pissed-off face" zabraňuje jít níž. ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Nejlepší akční film všech dob. Naprostá master class kamery, střihu a vyprávění za běhu dávno před tím, než nad těmito věcmi všichni slintali u nějakého Bournea. Pozastavovat se tady nad tím, že plány záporáků nějak moc hladce vycházejí nebo že McClane svou nezničitelností připomíná superhrdinu, je jako řešit počet kalorií u zákusků z Erhartovy cukrárny. Tohle je čirá dokonalost filmařského řemesla, dvě hodiny napěchované materiálem tak minimálně na tři bijáky a esence devadesátkové žánrové filmařiny vytočená daleko za jedenáctku. Nemluvě o tom, že film takovéhoto záběru s tolika reálnými newyorskými lokacemi osazenými akcí už nikdy nemůže vzniknout. Willis sice možná měl esenciálnější part v "Posledním skautovi" a nuancovanější projev v "12 opicích", ale tady v Jacksonovi dostal ideálního parťáka, který jeho ikonického zhuntovaného poldu pomohl vycizelovat k archetypální dokonalosti. A vidět to v kině na velkém plátně byl splněný sen. ()

Reklama

akisha 

všechny recenze uživatele

Já tuhle past viděla jako první - tajně jsme na to koukali s bratrem, když jsme byli doma sami. Strašně se mi ten film líbil. Teď s odstupem času se mi líbí dál. První díl je sice lepší, ale k tomuhle mám citový vztah - ta nostalgie! A teď konečně chápu i většinu těch hlášek, chach. A je nezpochybnitelný, že parťácké duo Jackson a Willis je naprosto k pomilování, neskutečně jim to spolu jde a kadence hlášek je opravdu smrtonosná. A navíc film obsahuje libově zlého německého Ironse, kterýho taky miluju, no takže já prostě nemůžu jinak, než za 4 hvězdy. Ten ústřední march mi vždycky tak zněl v hlavě. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Oops, McTiernan did it again - hra na kočku a myš ještě v lepším podání, než u Toma a Jerryho, výborná a vlastně i chytrá akce, jenž nenechá diváka vydechnout, nepřekonatelný Bruce Willis a zdatně sekundující Samuel L. Jackson, to jsou přednosti "nového" Die Hard, který kombinuje napětí a částečně i styl z jedničky s megalomanskou akcí, humorem a nadsázkou z dvojky. Jistě není to kdovíjak realistické, dočkáme se klasických klišé, kdy to má hlavní hrdina z poloviny za sebou, ale nakonec ne + od závěrečného zúčtování bychom také mohli čekat více, ale Die Hard 3 má prostě své kouzlo, je to úžasně zábavný a neúnavný akční film, (téměř) jako žádný jiný a proto mu tu pětihvězdu odepřít zkrátka nemohu. 9/10 ()

sud 

všechny recenze uživatele

Trojka je dle mého názoru ještě o něco lepší než dvojka. Zatímco dvojka nepřinesla kromě větší naturalističnosti skoro nic, trojka jede v úplně jiných kolejích. Akční rodeo začíná až ke konci, začátek je spíše thriller alá "Telefonní budka". Bruce Willis je zde spíše než Johnem McLanem Johnem Hallenbeckem z "Posledního skauta". Zápasí s kocovinou a sype ještě víc hlášek, než v minulých dílech. Samuel L.Jackson je mu důstojným parťákem a nijak ho nezastiňuje a ani on jeho. Padouši jsou opět Němci v čele s bratrem Hanse Grubera, kterého zahrál Jeremy Irons. Herec, který svým vyrovnaným a klidným vzhledem byl spíše využíván k rolím klaďasů a nebo psychologických postav, zde jako démonický záporák je velmi dobrý a přesvědčivý. Docela mě zklamalo (podobně jako ve dvojce) závěrečné zúčtování. Prásk - bum - hotovo. Kdyby se John zbavil jednoho neřáda po druhým, bylo by to mnohem zajímavější, než takhle. To je podle mě jediná vada na kráse. Jinak je "Past trojka" nabušený akčňák, který v žádném případě nedělá ostudu předešlým dílům. ()

Galerie (59)

Zajímavosti (71)

  • Celosvětová premiéra proběhla 15. května 1995 v New Yorku. (BMW12)
  • Park na ulici Wall Street, ktorý sa vo filme objavil, bol v skutočnosti prázdny pozemok. Po dokončení natáčania sa z neho znovu stal len prázdny pozemok. (WalterIK7)
  • Ke zobrazování násilí Jeremy Irons (Simon Gruber) řekl: "Myslím, že ten film je celkově velmi morální: Simonovi nejde o vraždu, ale o zlato. Teroristé používají - alespoň dokud jde všechno podle plánu - místo pistolí jen omamné prostředky a dokonce ani výbuch v metru nemá oběti na životech." (NIRO)

Související novinky

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014

Loni v březnu šlo do kin už páté dobrodružství Johna McClanea. Akčňák Smrtonosná past: Opět v akci sice příliš kladných reakcí nenasbíral, jelikož ale vydělal 300 milionů dolarů, slavná série bude… (více)

Reklama

Reklama