Jak už to tak často bývá, dramatické události začínají většinou velmi nenápadně. Mladý a ambiciózní manažer Lockhart (Dane DeHaan) dostane od nadřízených jednoduchý úkol. Přivézt ze sanatoria pana Pembrokea, nepostradatelnou hlavu jejich společnosti. Léčebna, kam se před časem uchýlil a podle posledního odeslaného dopisu se z ní ani nechce jen tak rychle vrátit, se nachází v zastrčeném koutě švýcarských Alp. Její personál zde poskytuje životem a prací vyčerpaným boháčům speciální očistnou léčbu. Ale nabízené zázračné procedury možná nejsou tak úplně běžné a pobyt zde až tak úplně dobrovolný... (Cinemart)

akisha

Byla by škoda Cure For Wellness zavrhnout kvůli překombinovanosti, protože minimálně první dvě třetiny jsou naprosto lahodný. Co se týče mých oblíbených "něco divného se děje na odlehlém místě v podezřelé nemocnici/sanatoriu atd." tak to teda funguje na 100%. DeHaan se mi líbil hodně, když pak přišel o přední zub, tak už trochu míň, ale hrál pořád dobře. Jason Isaacs je luxusní a Mia Goth hraje tak skvěle, že jsem zírala. Výborná atmosféra a hudba a vizuál - až na některý nepovedený CGI scénky jako jelen nebo ten úlet na konci, haha. Nebýt toho přehnanýho konce, dávám pět. Ale filmu by prospělo, kdyby bylo rozuzlení trochu "skromnější." A teď už SPOILER: Bylo tam toho prostě moc. Úhoří, divná voda, legendy s baronkou, neplodnost, filozofování nad uspěchanou dobou = samotná podstata "léku..." a pak na konci to sloupnutí ksichtu tomu nasadilo korunu, to už jsem měla fakt WTF výraz. Tak se to mělo zaměřit jen na jednu, dvě věci. Ale všechno dohromady evokuje konec z nějaký nepovedený komiksový adaptace. Líbil se mi tak leda útěk a kole. Kdyby se vypustila zápletka s baronem a baronkou a rozhodně sloupávání ksichtu, víc se rozvinuly úhoři a na to navázat nějaký ty elixíry života nebo co, přihodila bych i tu pátou hvězdu. KONEC SPOILERU. Kvůli atmosféře, tajemnosti, napínavosti, bizarnosti a hereckým výkonům Danea "fakt vypadá jako DiCaprio" DeHaana, Isaacse a Goth stojí za to vidět. ()

Fr

“MÁME V SOBĚ NEMOC. STOUPÁ JAKO ŽLUČ, KTERÁ NÁM V HRDLE ZANECHÁVÁ HOŘKOU PACHUŤ. JE V KAŽDÉM Z VÁS, KDO SEDÍTE KOLEM STOLU. POPÍRÁME JEJÍ EXISTENCI, DOKUD SE JEDNOU TĚLO MYSLI NEVZEPŘE A NEVYKŘIKNE: "NEJSEM ZDRAVÝ ČLOVĚK...“ /// Konečně zas nějakej film se snovou atmosférou… chlapec chodí, naslouchá, sleduje a vyptává se v tajemstvím narvaným alpským ústavu … jako v těch adventure hrách. Je to tajuplný a díky mysterióznosti to dostatečně udržuje mou pozornost. Nechyběj ani fajn filmový okamžiky (kamerový i kostýmní scény). Tohle všechno bohužel převyšuje příběh, kterýmu by slušela nějaká nevyčpělá pointa. Vizuál parádní, příběh … prostě hodně dobrá trojka! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Piju vodu. 2.) Su na místě, ze kterýho se nevodchází. 3.) Thx za titule „vidra„. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

misterz

Verbinski vo svojej lepšej forme. Pokiaľ sa režisér snažil o atmosféru tak uznávam, tá mu vyšla na jednotku - takmer dokonale vyťažil maximum z toho, čo mu prostredie zámku kdesi na konci sveta obklopeného nádhernými horami ponúklo. K tomu fantasticky zvolená a pod kožu lezúca hudba a typovo dobre zvolení herci, ktorí všetci vložili (hlavne ten chalan) do príbehu aj veľkú dávku svojej osobnej charizmy. Samotný príbeh bol tiež zaujímavý s dobrou výstavbovou koncepciou a hlavne dokázal udržať v napätí celý čas, pričom živil atmosféru i napätie nezodpovedanými otázkami (aj keď sa mnohé dalo tušiť už od začiatku). Škoda toho konca, nečakal som, že sa to tak rýchlo, lacno a bez nápadu odbije. Dosť to pokazilo inak výborný celkový dojem. Chcelo to len vydržať až do konca a dejovú linku uzavrieť podstatne rozumnejšie a zaujímavejšie, skrátka myšlienke filmu chýbal inteligentný finálny nápad. Nadpriemer. 75/100 ()

mzss1

|85%| Viděno v kině. Velmi často chodím do kina, na toto jsem se dostal spíše náhodou (lístek zdarma jsem chtěl využít). Narychlo jsem si k tomuto pustil trailer, který mě moc nezaujal. Film byl teda daleko lepší, než jsem čekal. Oceňuji, že jsem dostal, co se týče filmového světa něco snad nového, netypického atd. Gore Verbinsky u mě doposud žádný bombastický rejža nebyl. Piráti z Karibiku je série, která mě nikdy moc nebavila, ani původní Kruh. Jen Osamělý jezdec mi sedl. No, nyní k tomuhle dílku, abych se moc nerozkecal. Stopáž je dlouhá, toho jsem se obával, ale nakonec jsem s tím neměl nejmenší problém. Rozjíždí se to pomalejším tempem, což mi nevadí, seznamujeme se tu s postavami, prostředím a i různými prvky filmu (postupem času tíživá až depresivní atmosféra atd). Celé to působí moc tajemně, depresivně – podobnou atmosféru jsem dlouho nezažil. Nevím, jak to mám dále popisovat, abych určité scény nevyzradil. Musí se to vidět. Zvláštní jak se občas divák těší na film, ke kterému viděl tak 30x trailer a nakonec ho třeba snímek zklamal. Zde jsem viděl narychlo jednou trailer a vůbec se mi na to nechtělo. Herecké obsazení je výborné, včetně hlavního mladého herce. Mě ale nejvíce zaujal a snad i doslova nadchnul Jason Isaccs. Toho jsem většinou znal jako postavu Luciuse Malfoye z Harryho Pottera. Zde sehrál opravdu zajímavou a zápornou roli. Co bych vytknul? Nevím, možná bych více obohatil scénář, ale trochu bych pozměnil úplné finále. Bylo tu pár prvků, které mi spíš napovědělo, že by měl mít film žánrovou vsuvku sci-fi s nádechem fantasy. Ale rozhodně to nebyla chyba. Jen mi to tak připadalo. Plný počet hvězd nedávám, ale daleko jsem k tomu neměl – toto se vážně nedá moc kritizovat. I bych řekl, že záleží na jednotlivém divákovi, jak se k filmu postaví, nebo jak mu výsledně sedne. Nechápu některé komentáře lidí, kteří tvrdí, že konec nepochopili – nic složitého v celém filmu není. Rko je zde určitě nezbytné a dobře podané. Pár mrazivých scén se tu najde. Hudba krásně ladí tíživou atmosféru. Takže se určitě těším na další shlédnutí. Velký palec nahoru. ()

Bloody13

Rozhodně ne film pro každýho, ale pokud máš rád starý gotický horory, je slušná pravděpodobnost, že ti to sedne. Trefou do černýho nejsou jenom ty bizarní přeludy, díky nimž tě Verbinski drží na vážkách, jestli hrdinovi skutečně nehrabe. Hlavní doménou je totiž samotný sanatorium v nádhernejch kulisách švýcarskejch Alp. V tomhle odcizenym prostředí léčebny pro "nemocný" je totiž spousta prostoru pro rozehrání silný paranoie. Napravo vidíš starý a oschlý, avšak neustále šťastný pacienty, zatímco nalevo na tebe čeká podezřelej doktor s personálem a jeho neobvyklejma léčebnejma procedurama. Je sice fakt, že je to dlouhý jak tejden před vejplatou, ale než stačíš usnout, film na tebe vybalí sem-tam nějakou humusárnu... třeba jako rozseknutí kravskýho břicha nebo detailní vrtání do zubu. Závěr je pak trochu nečekaně béčkovej až hanba, ale pokud to budeš brát jako poctu Kladivářům, skousneš to a celkem se i pobavíš. ()

• Při vstupu do hospody ve vesnici hraje na pozadí písnička „Augen auf“ od skupiny Oomph! (Kokosak91)
  • Nemocnice Beelitz-Heilstätten, kde se natáčely scény ze „švýcarského“ sanatoria, byla zbudována v roce 1898 jako sanatorium pro léčbu tuberkulózy. Ve obou válkách fungovala jako vojenská nemocnice, po roce 1945 byla zabrána Rudou armádou a až do roku 1994 byla největším sovětským lékařským zařízením mimo území SSSR. Kromě Hitlera tu byl rovněž hospitalizován Vladimir Putin a po pádu NDR se tu před odletem do Moskvy ukrýval Erich Honecker s manželkou Margot. Beelitz je díky velkorysé rekonstrukci možno shlédnout z unikátní visuté stezky dlouhé 320 metrů. (Robbi)
  • Hrad Hohenzollern byl kvůli natáčení po dobu 11 dnů veřejnosti nepřístupný. (Reesam)

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

03.03.2021

Gore Verbinski (Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly) natočil svůj poslední film v roce 2016, Lék na život stál nějakých 40 milionů dolarů a v kinech vydělal 26. Ještě předtím stál režisér za… (více)