Arnold Schwarzenegger má jako major Dutch v Predátorovi vcelku rutinní úkol, vysvobodit několik amerických vojáků ze zajetí partyzánů uprostřed džungle. Nakonec se ale musí utkat s daleko tajemnějším a nebezpečnějším nepřítelem. On i jeho muži čelí děsivému mimozemšťanovi, který postaví americké hrdiny poprvé v životě před opravdový strach. (Pannonia Ent.)

Chipsonator

Arnold konečně našel sobě rovného, a nebo snad ne? Tentokrát se Arnold za doprovodu svého věrného týmu, ponoří do džungle, kde si to rozdá s tím nejlepším vesmírným lovcem. Samotným predátorem. Arnoldův tým je plný sympaťáků, a vypadají schopně, ale co naplat když si je vezme na paškál samotný predátor. Tomu jen tak neutečete. Celým filmem se táhne fajn atmosféra pěkně horké džungle. Akce je skvělá, a napínavá, především když Arníhó tým líčí pastičku na predátora(bohužel pro ně je predátor jinčí mazák, a obyčejná pastička na něj stačit nebude). Film Predátor je akční klasika a taky názorná ukázka, jak by měl akční film vypadat. Je tu skvělá akce, sympatické postavy, a ani napětí a atmosféra tomu nechybí. Navíc kdo jiní než Arnold může říct že rozbil hubu nejslavnějšímu a nejlepšímu lovci vesmíru? 85% ()

hEmy_

Neuvěřitelně stupidní film, ve kterém nejlepší herecký výkon podávají svaly Arnolda Schwarzeneggera. ()

HiddenDragon

Svarcik se na tohle proste hodi. Ve svych vrcholne "nabusenych" letech hral v dnes uz naprostych klasikach a "Predator" je skvely priklad. Dejove nic sloziteho, proste vojenska zachranna akce, ktera se zmeni v boj s mimozemskym lovcem. V jinem filmu by z toho bylo naproste becko, ale slavnemu magovi Stanu Winstonovi, designerovi Predatora se povedlo stvorit legendarniho sci-fi protivnika, ktereho filmari (a tvurci videoher) pouzivaji dodnes. Termovize, kamuflaz, naramenni kanon, ostre cepele, prenosna lekarnicka. To vse vytvorilo jednoho z nejnebezpecnejsich mimozemstanu kinematografie (vedle Gigerova Aliena - jejich boj na ferovku na sebe nenechal dlouho cekat :) Spolu s napinavym Silvestriho soundtrackem a "survival" stylem pribehu se tak jedna o akcnak koukatelny i ponekolikate. A kdo chce atmosferu vyzkouset na vlastni kuzi, muze sahnout napr. po videohre "Predator: Hunting Grounds" (2020). ()

nameadel

Ne, probůh! Já uznávám, že to má nějaký opar kultovnosti, kvůli tomu, že to bylo něco úplně novýho, ale protože já tenhle faktor dneska fakt neocením, tak se mi to líbit nemůže. Ten film je strašně plochej, Arnold akorát hláškuje a já mu nevěřím, že ví co říká (prostě se naučil odříkat text, protože takhle nevypadá člověk, který ví, o čem mluví!). Ale jednou jsem se zasmála, to přiznávám. Fakt. ()

Sygi

Predátor je pro mě hororovým snímkem, ve kterém je dokonale vykreslen strach z neznámého, a to za denního světla, což je ojedinělé. ()

Zagros

Predátor je jeden z několika filmů, které pro mě přesahuje hranice svého žánru. Předně je to díky fantasticky vystižené atmosféře strachu z neznámého v prostředí hluboké džungle, kdy se banda elitních vojáků a pořádných tvrďáků začne obávat o svůj život. Celá jejich výprava se změní v boj o přežití a vše dospěje ve skvělé finále predátor vs Arnold, pro kterého jsou podobné role jako stvořeny. Navíc film nezestárnul ani po více než třiceti letech, za což si zaslouží tvůrci jen další uznání. Zkrátka atmosferická akčnárna s pořádným hrdinou i záporákem jak má být, k dokonalosti chybělo jen velmi málo. ()

James87

Ta atmosféra tiché džungle, to napětí, ta hudba a do toho ta banda v čele s Arnoldem, to nemá chybu. A potom je tady ještě někdo, někdo, kdo nikoho nemá rád, Predátor. Ta maska je proste super. ()

Dallon

První Predátor je pro mě nadprůměrná záležitost, která má solidní atmosféru, skvělou hudbu, a dobrou akci. Na tu dobu to byla neskutečná bomba, a fakt tenhle film oceňuji. Ale pro mě je první díl jen nadprůměrný, nikoli úžasný nebo nejlepší. V sérii Predátora mám jiné favority, ale chápu proč se to stalo kultem. 7/10 ()

Adramelech

Kdysi jsem to viděl v kině, totálně mi to vypadlo z paměti, nyní shlédnuto na webu. Vojáci běhají po pralese a střílejí po něčem, co ani není pořádně vidět. Posléze se to zviditelní, je to vesmírná příšera s roztomile odporným ksichtíkem. Jednoduchoučká myšlenka + primitivní děj = divácký úspěch (za předpokladu, že film má dobrý vizuál, což v tomto případě má), ale mě to moc za srdce nevzalo. ()

Slimak

Parta supermanů se v džungli potýká s mimozemským nimrodem....jeden s filmů na kterém jsem vyrostl..."otoč se"..."není zač" ()

Theraphosa

Árný v roli,která mu sedí přímo na tělo.Nemyslící zabiják s kopou svalů a M16+M203 v rukou.Ale těch filmových chybiček tam bylo jako blech.Ta nejvíce do očí bijící bylo nepovedené zamaskování ruky že...to se nedalo přehlídnout.Na druhou stranu to bylo něco nového a celkem slušně vypracováno. ()

wosho

Jeden z mála Arniho filmu co dýchá na krk samotného Terminátora.Jeden z pilířů akční sci-fi s neuvěřitelnou atmosférou dusného tropického pralesa,kterou cítíte ikdybyste byli na návštěvě eskymáků v jejich iglu. ()

bila.tecka

Na akční hrdiny dětství a dospívání se s odstupem času koukám s lehkým cukáním rtů, až teď si dokonale vychutnám úžasný rakouský přízvuk a vůbec "řeč těla" božského Arnieho... I po letech tenhle snímek funguje, i když musím přivřít obě oči a nevidět lapsy typu ubohý scénář a typické akční chování elitního komanda v lese. Jde tady především o prezentaci nabušených svalů a kaskadérských kousků. Neprostupná džungle ukrývající neviditelnou běsnící stvůru z kosmu mohla být atmosférou strachu doslova přesycena, místo toho je to spíš variace na kladení pastí ala Rambo 1. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra