The Hole in the Ground

• Austrálie The Hole in the Ground (více)

Christopher těžce nese, že se s nimi otec nepřestěhoval. Je kvůli tomu posměchem ve třídě a jednoho dne se o tom pohádá s matkou. Uteče do nedalekého lesa, kam ho matka Sarah sleduje. Syn se jí ale ztratí a namísto toho nachází uprostřed lesa velkou díru, jako po sesuvu. Když se pak Chris vrátí a Sarah několik dní sleduje jeho jednání, zdá se jí, jakoby to nebyl vůbec její syn. Je možné, že se v lesích skrývá tajemství, o kterém nikdo neví nebo o něm nechce mluvit? (Rodriguez)

Forsberg11

Čakal som väčšiu blbosť. Vo finále sa na to aj napriek tone klišé dalo pozerať. Mrazivé zábery hustých írskych lesov, vŕzgajúci starý dom a pomerne sympatická hlavná hrdinka. Remeselne je to pekne zvládnuté, niektoré sekvencie sú príjemne zimomriavkové, a čo je dôležité, dej má priamočiary a plynulý spád. No a posledných 15 minút nie je nič pre klaustrofobikov. Pripomenulo mi to trochu Pád do tmy. 60 %!! ()

borec999

Sympatická mladá mamina Seána Kerslake, írsky vidiek, jedna veľká diera v zemi a malý synáčik, ktorý sa po návrate z lesa správa veľmi podozrivo a divne. Dejovo je to veľmi predvídateľné, no na druhej strane natočené a odohraté to je dobre a film dokáže občas solídne napnúť a aj postrašiť(najmä pomocou tej starej baby v bielej košeli, ktorá takmer vždy prichádza na scénu spolu s ľakačkou). Obstojná jednohubka, ktorá ma potešila najmä tým že neobsahuje žiadne nezmysly a presne vie čím chce byť. Jednoduchým hororom o tajomnej diere v lese... 55% ()

honajz2

I přes pár skvělých scén (které tomuhle filmu zajistily slabou třetí hvězdu) to nakonec stejně je jenom další průměrný horor z kategorie "neurazí, nenadchne", který je sice solidně natočený, ale nudí a nějaké napětí nebo atmosféra mu chybí, i když se o ni snaží. A když už začalo být jasné, o co půjde, tak jsem měl takovou teorii, že to skončí pro tohle téma typickým klišé - a ejhle, ono jo. Vlastně je zajímavé, jak se ten film snaží tvářit strašně odlišně, snad dokonce jako nějaký druhý Babadook a přitom je složený jen z klišé a jednoho zajímavého nápadu, který ani není pořádně rozvedený. Takže z toho nakonec ten průměrný horor stejně je. Slabé 3* ()

Asia_Power

Nejdřív Potomek a teď tohle. Nesnáším děti, konkrétně chlapečky a stejně jako jsem po Orphan a Případu číslo 39 věděla, že si nikdy neadoptuju holčičku, tak teď vím, že nikdy nebudu mít chlapečka. Jak řekne ultrazvuk - čekáte chlapečka - jdu na potrat nebo poprosím v sedmém měsíci partu bezďáku, co se motaj kolem nádraží, ať mě za flašku tuzemáku a karton Camelek nakopou do břicha. Fakt, že ani Potomek ani tady Dírák za svoje trable nemůžou, je mi kolosálně u prdele a rozhodně nebudu ta, co se je bude pokoušet zachránit. Ve filmu jsem se nelekla ani jednou což nedokazuje mou statečnost ale fakt, že tam žádná lekačka neni. To je info pro "hororové nadšence" co se tahaj za šulíny blahem pokaždý, když se volume filmu zvedne o 500% a udělá se jako, že baf. Znepokojující atmosféra a kurevský napětí tady naopak je a ta psychobába co umí ukázkovou hlavičku mě děsila jak daňovej úřad. Hlavní hrdinka mi nevadila, akorát když mám velkou prdel, nenosím volný lacláče, všichni mi pak na tu GIGANTICKOU prdel čumí a smějou se v momentě kdy mě maj litovat, že ležím s hlavou zahrabanou hlínou. Celkově ale nadprůjemný. ()

classic

V prvom rade to sú veľmi silné 3 hviezdičky, že im nechýba príliš veľa, aby mali štyri. To nakoniec znamená, že bol tento írsky komorný horor na vysokej umeleckej úrovni, ktorý mával miestami excelentnú réžiu a kameru - dohromady. Scenár taktiež nebol úplne od veci, mal hlavu a pätu, aj keď bol trochu, ako sa tradične povie : „Pritiahnutý za vlasy” ! Videl som tu zopár postáv, predovšetkým - filmová mama a syn, boli v centre diania najviac. Bývali neďaleko lesa, kde ako napovedá samotný názov tohto snímku, bola : The Hole in the Ground (slov. preklad : DIERA V ZEMI), a to je vôbec najdôležitejšia pointa, ktorá dáva daný význam. V úvode Chris žiada od svojej mamy Sarah, aby mu kúpila bicykel, nevyhovela mu. Možno, ak by zmenila svoje rozhodnutie, nemusel by sa synátor túlať sám po lese, kde na neho číhala osudná nástraha ? Alebo ho to skrátka priťahovalo, ako magnet ? Ten bike nakoniec obdržal, ale za totálne iných okolností, aké si nedokázal ani predstaviť. Film má aj pôsobivú atmošku v podobe veľkého domu, v ktorom sa budú diať divoké veci. Ústredne DUO, t.j. Seána Kerslake a James Quinn Markey sú pozoruhodní, no i pre nich sú nachystané občasné diery v scenári, kedy prichádza na rad sled nelogických rozhodnutí. Lee Cronin nakrútil intenzívny klaustrofobický horor, ktorý má vynikajúcu štruktúru, ktorá je hlavný dôvod - zaujatia pre p. diváka. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 25. ledna 2019 na filmovém festivalu v Sundance. (ČSFD)

Nové Evil Dead našlo režiséra

Nové Evil Dead našlo režiséra

09.06.2020

K režii dalšího filmu z kultovní hororové série Evil Dead / Lesní duch byl najat irský filmař Lee Cronin. Ten naposledy natočil oceňovaný snímek The Hole in the Ground a taky jednu z epizod nového… (více)