Cassianova zoufalá snaha uniknout zatčení ho přinutí spojit síly se záhadným cizincem. (Disney+)

tomik99

Tak tohle byla paráda a skvělé vyvrcholení prvního příběhového aktu. Ta akce je úplně někde jinde a má to surovou, ryzí a napínavou atmosféru. Každý výstřel z blasteru něco znamená. U Star Wars naprosto nevídané. Skvělá práce Tonyho Gilroye. A ten závěr, jak se postupně přepínalo mezi současností a flashbackem, byl dokonalý. ()

Šimpy

Konečně trochu akce a trochu napětí, Stellan si krade díl pro sebe, i když Fiona je též solidní, bohužel všichni přehrávají Diegu o celé délky. Navíc nabývám dojmu a závěr toho dílu je mi důkazem, že celej slavnej Andor je vlastně takové dítko o kterého se furt musí někdo starat, protože sám akorát tak všechno pose.e. Jo a ten Timm, nebo, jak se jmenoval zase umřel jako úplný hlupák. Tu holku by imperiálové stejně nakonec nechali bejt...nebo se moh někde schovat a pobít je ze zálohy. Jeho smrt je fakt hloupě napsaná. ()

muti

Predčasné Finále po dvoch priemerných epizódach. Najslabším článkom sú Flashbacky detí divochov z detstva a ich stret s high tech posádkou stroskotanej lode. Topkou je spackany záťah v pomere 1 rebel ku 12 členom security tímu. Toto sa nedalo pokaziť, až kým sa to nepokazilo celé. Tak trochu v štýle black hawk Down, kde sa celá jednotka ocitne v strede nepriateľov ktorí sa hneď aktivizujú proti prítomnosti neželaných jednotiek. Proste Učebnicový príklad zlyhania. Za to určite 5/5, tá atmosféra sa dala krájať. A potom utíchli údery kladiva o kov a začal lov. ()

kyjo

Žeby konečně scénář, co nepsalo 5letý děcko? Podobně jako u Rogue One je vidět, že hlavní cílovka nejsou děti/dospívající, ale spíš dospělí. Motivy i postavy jsou mnohem realističtější, než v ostatních SW od Disneyho. Typická "výchovná" politická agitace ustupuje do pozadí a dává přednost ději. Výprava a kostýmy jsou podle mě super, hlavně uniformy "korporátní bezpečnosti". Takhle nějak si představuju vykreslení aspektů technokratickýho fašistickýho impéria. Líbí se mi celkově i casting a to, že i vedlejší postavy se chovaj jako skuteční lidi, a ne jen jako kompars na pozadí. ()

kenkaku

Andor chce prodat “převaděč spojitosti” a chová se při tom jako debil. Díky tomu sice vznikne skvělá scéna v továrně, jen opravdu nevím, zda kvůli tomu tleskat nebo si klepat na čelo. Navíc ta logika, že odmítne zastřelit nepřítele, ale do vzduchu výbušninou jich klidně v zápětí vyhodí hned několik. Tohle je  prostě Disney logika v praxi. Přímá invence je špatně, ale vedlejší ztráty nevadí. ()

• Bezpečností síly se na planetu Ferixx dopravily pomocí transportérů Mobile Tac-Pod. (Veskoslav)
  • Osobní zbraň Cassiana Andora (Diego Luna) je Bryar Pistol, modifikovaná puška. Stejnou zbraň ve „Star Wars Legends“ používal Kyle Katarn, hlavní hrdina hry „Dark Forces“. Ironií je, že Kyle Katarn v původní hře ukradl plány Hvězdy smrti. Tento příběh je součástí univerza „Star Wars Legends“. (Veskoslav)