Reklama

Reklama

Odhalení

(seriál)
  • USA The Act
Trailer

Epizody(8)

Obsahy(1)

Antologický seriál "Odhalení" vypráví zarážející kriminální příběhy inspirované skutečnými událostmi, které jsou bizarnější než jakákoli fikce. První řada sleduje Gypsy Blanchardovou, dívku, která se snaží vymanit z toxického vztahu se svou přehnaně ochranitelskou matkou. Její touha po nezávislosti otevře Pandořinu skřínku ukrývající děsivá tajemství, která nakonec vedou k vraždě. Co když vám člověk, který vás podle svých slov miluje víc než cokoli jiného na světě, ve skutečnosti ubližuje? Právě to se stalo Gypsy Rose Blanchardové, mladé ženě z Missouri. Jako dítě vyrůstala v domnění, že trpí závažnou formou rakoviny, svalové dystrofie, epilepsie a dalších nemocí. Její matka Dee Dee zasvětila svůj život tomu, aby o ni mohla pečovat. Pak ale Gypsy Rose odhalila šokující pravdu. Ukázalo se, že nikdy nebyla nemocná... (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (102)

Michelle75 

všechny recenze uživatele

Tohle se vážně stalo? A ani ne příliš dávno. Při téhle představě mě mrazí. Samotný příběh je velmi šokující a hned v úvodní části se divák dozví, jakým směrem se to bude zřejmě vyvíjet. Dalších sedm dílů? A o čem to bude? Nakonec všechny díly ubíhají svižně a nuda nepřichází. Klobouk dolů před Patricií Arquette, ten šílený hlas mi bude v uších znít ještě hodně dlouho. Opravdu výborně zahrané. Joey King nahodila taky laťku celkem vysoko. Její hlásek zněl přesně podle originálu.Ale ten příběh, ten teda nemá obdoby a hodně z něho mrazí. ()

Vabr 

všechny recenze uživatele

Velmi dobrý začátek, který uchvátí a říkáte si, jestli nedáte místo 4, 5 hvězd. Bohužel od 4.dílu, kdy je Gypsy dospělá (tedy aspoň podle mámy) jsou díly špatné. 4. díl je nejhorší. Vím, že je to založeno na skutečné události, ale prostě je to špatné. 4. - 6. díl jsou špatné, zklamání. 7. díl je lepší a 8. díl navazuje na linii těch skvělých dílů (1.,2.,3.). Je škoda, že nedali flashback na mámu ve vězení, hodilo by se to tam. Škoda, že vězení a Gypsy nerozvedli víc (třeba jak se jí tam žije). Je to celkem nad zamyšlením. Bohužel od 4. dílu ten pocit zamyšlení nad situací mizí. Tento seriál mi přijde nadhodnocený. Nechápu, jak to ta matka mohla dělat svý dceři. Je mi jí líto. Ona je podle mě nevinná, ale já ji osobně neznal, takže to nemůžu určitě vědět. Patří jí to. VYHODNOCENÍ: PROČ PŘESTALA CHODIT S WOLVERINEM? ()

Reklama

ViktorS 

všechny recenze uživatele

Človeka môže až mraziť keď vie, že je táto mini-séria podľa skutočnej udalosti. Príbeh Dee Dee a Gypsy tu vďaka skvelým hereckým výkonom pôsobí skutočne dôveryhodne. Je nám tu veľmi dobre zobrazený zložitý život Gypsy s jej matkou, ktorá svoje dieťa celé roky klamala a využívala, tak ako aj svoje okolie. No na druhej strane svoju Gypsy milovala a starala sa o ňu. Rôzne scény tu preto vyvolávajú rôzne emócie, ktoré divák nestihne ani spracovať a už sa hrnú ďalšie. Raz krásny vzťah matky a chorej dcéry, potom psychologické hry, ktoré úbohá Gypsy nie je schopná pochopiť a zvládať. Každým dielom sa napätie zvyšuje a človek už len čaká na ten moment, kedy Gypsy urobí ťažké rozhodnutie, ktoré bude myslím už navždy kontroverzné a diskutabilné vzhľadom na to čo si prežila. Avšak séria nám ponúka aj pohľad do minulosti, kedy Dee Dee začala so svojimi klamstvami. Možno práve po tom, čo jej matka povedala na smrteľnej posteli, si začala Dee Dee svoju Gypsy viac držať pri sebe, aby mala navždy niekoho, kto ju miluje. Žiaľ, skutočný príbeh Dee Dee sa už nikdy nedozvieme, no verím, že cez to všetko aká bola, si smrť nezaslúžila. Gypsy to zjavne tiež neskôr trápilo, no znovu - po tom čo si prežila, je ju len veľmi ťažké za to odsudzovať. Dúfam, že keď ju prepustia, tak bude viesť spokojný život a nebude sa trápiť svojou minulosťou. ()

MikyAff 

všechny recenze uživatele

Dokud se vše točí kolem vztahu matky a dcery, tak pro mě The Act funguje na 100%. Obě hlavní aktérky to hrajou naprosto skvěle a celou dobu mi jde mráz po zádech. Jakmile se v půlce přepne víc na Gypsy s Nickem a na konci už úplně, tak pro mě atraktivita seriálu lehce padá. Vlastně samotný akt a proces po něm pro mě nejsou tak zajímavé, jako to, co tomu předcházelo. Což je osobní postoj, na kvalitě seriálu to nijak neubírá. ()

Ratemus 

všechny recenze uživatele

Velmi mrazící a znepokojující a o to víc,když je to dle skutečnosti. Co ovšem tohle naprosto vynáší do nebes je herecký výkon Patricie a Joey, za to bych jim dal nějakou cenu. Zahrát takovou necitnou bestii a nevinnou dívenku, že které se následně stane bestie o nic menší než matka, ovšem je třeba se zamyslet, zda skutečně není oběť všeho toho otročení. Jednu slabou věc bych ovšem vypíchnul, asi by stačilo méně dílů. Ke konci se to trošku vleklo...no a Nick, jak málo stačí aby se z člověka stalo monstrum, kdo ví jak by to dopadlo, kdyby naivní světem nepolíbená Gypsy narazila na normálního kluka... ()

Galerie (134)

Zajímavosti (43)

  • Seriál si skutečně dal mnoho práce, aby se vše co nejvíce přiblížilo realitě. Od stejného oblečení, které Dee Dee (Patricia Arquette) a Gypsy (Joey King) měli během vystupování v televizi a na ocenění, přes stejně barevné paruky, ve kterých se Gypsy fotila a natáčela, až po vzhled i interiér domu. Stejně tak její první sex s Nicholasem na záchodcích během promítání, nebo například scéna v hotelu, kde Gypsy začne natáčet a řekne: „Teď jí brownies, ale brzy bude jíst mě.“ jsou pravdivé. (LucasAbelle)
  • Tím SWAT, ktorý vystupoval v tejto epizóde, boli skutoční členovia tímu SWAT z policajného oddelenia Savannah, Georgia. (Pat.Ko)

Související novinky

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

24.11.2023

V roce 1962 vznikl dnes již klasický americký thriller Mys hrůzy podle předlohy „The Executioners“ spisovatele Johna D. MacDonalda z roku 1957 (u nás vydané pod titulem „Mys strachu“). V příběhu o… (více)

PF 2020

PF 2020

31.12.2019

Tak Le Mans ’66 nakonec v celkovém hodnocení uživatelů ČSFD.cz porazil i oceňovaného Jokera. Není to zas až tak překvapivé, jedná se přeci jen o pozitivnější film, a to máme rádi. Což dokazuje i… (více)

Reklama

Reklama