Reklama

Reklama

Kriminálka Las Vegas

(seriál)
  • USA CSI: Crime Scene Investigation (více)
Trailer 2
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA / Kanada, (2000–2015), 261 h 38 min (Minutáž: 41–65 min)

Režie:

Kenneth Fink, Richard J. Lewis, Danny Cannon, David Grossman (více)

Scénář:

Dustin Lee Abraham, Naren Shankar, Jerry Stahl, Henry Alonso Myers (více)

Hrají:

William Petersen, Laurence Fishburne, George Eads, Paul Guilfoyle, Eric Szmanda, Robert David Hall, Marg Helgenberger, Jorja Fox, David Berman (více)
(další profese)

Série(16) / Epizody(337)

Obsahy(1)

Lasvegaská kriminalistická divize je druhá kriminální laboratoř v USA. Řeší případy, které by každé jiné oddělení vzdalo. Vedená umíněným kapitánem Jimem Brassem a svérázným Gilem Grissomem pátrá po zločincích za pomoci nejnovějších vědeckých analýz. (TV Nova)

Videa (142)

Trailer 2

Recenze (446)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

„Umírat je snadné, humor jde ztěžka..“ (Gilbert Grissom, VIII.série, 16.díl) Práci bezmezně oddaný forenzní vyšetřovatel řeší spolu se svým týmem mordy mezi blikajícími kasiny i v přilehlé nevadské poušti. Co se týká sympatií, je mi pro svůj citlivější přístup ke kolegům i obětem zločinu floridský Horatio trochu bližší. Zaujal neúnavný pes Guilfoyle jako Capt. Brass. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

V posledních 15 letech, které předcházely uvedení Kriminálky Las Vegas, se na americkém televizním trhu objevila řada úspěšných mysteriózních seriálů, které pracovaly s nadpřirozenými a spikleneckými teoriemi a motivy, které sázely na iracionální stránku lidské psychiky. Zároveň se tak na trhu objevila díra v podobě televizního projektu, který sází na přesně opačná východiska a snaží se pracovat v duchu vědecké analýzy a používat racionální, věcný pohled. Kriminálka Las Vegas tuhle mezeru vyplnila - spojuje poutavé téma vyšetřování složitých kriminálních případů s přitažlivým vizuálním zpracováním, dobrou prací kamery, moderním rychlým střihem a s využíváním nejmodernějších trikových technik. Seriál zaznamenal mimořádný úspěch na televizním trhu a herci v něm působící se stali nejlépe placenými televizními celebritami. Ze všech zaručených seriálových hitů posledních let je mi právě CSI vzhledem k výše uvedenému používání vědecké metody nejsympatičtější. Na seriálu se vystřídala řada režisérů a zejména scénáristů a při vysokém počtu vyrobených dílů pochopitelně nebylo možné vždy dodržet nasazenou laťku, takže kvalita pozdějších řad je kolísavější. Šťoural by mohl poukázat i na to, že lasvegasským kriminalistům trvají rozbory hodiny tam, kde skutečným expertům trvají jejich analýzy týdny, jako je to např. u rozborů DNA. Nebo na to, kolik násilných trestných činů se objevuje v okolí jejich hrdinů. Někdy mi popravdě řečeno schází takové ty prosté kriminální delikty, které řeší náš rada Vacátko. Taky ve snaze udržet diváky se seriál stále častěji uchyluje k řešení případů ve stále biraznějším prostředí a s bizarnějšími pachateli. Roztodivní sérioví vrazi a psychopaté jsou patrně široce rozšířenou skupinou v americké společnosti. Přes výše uvedené výtky ale celkový dojem stačí na 80 %. ()

Reklama

petaspur 

všechny recenze uživatele

Gil Grissom je vědecký pracovník, který se do řad policie zařadil jenom proto, aby se mohl šťourat v sezbíraném biologickém materiálu. Pachatele obvykle usvědčuje svým řáděním ze zkumavkou, mrkáním do mikroskopu nebo pološílenými vědeckými pokusy. Pokud si některý z právníků podezřelých před výslechem nedoplnil přírodovědné vzdělání a pohyb bakterií směrem na jihozápad mu nepřipadá dostatečně průkazný, tak na scénu vstupuje detektiv Brass. Tento životem otřískaný cynik vždy najde důkaz, který výše uvedenému právníkovi jasně napoví, že si prémii za vyhraný případ tentokrát účtovat nebude. ()

CheGuevara 

všechny recenze uživatele

První a zároveň nejlepší. Je už tomu pár let, co přišel Grisom (tehdy ještě bez úlisné bradky) se svým týmem superpolicajtských vědců, kteří přišli téměr na vše skoro z ničeho. Je to vlastně taková detektivní obdoba McGyvera, která má svůj šmrnc a tempo i v dalších sériích. Ale co hlavně, tenhle seriál je skutečně napínavý, což se o takovém komisaři Rexovi nedá říct. Avšak každý nápad se časem ošoupe, ušpiní a omele, a tak další klony již nepůsobí tak dobře jako právě chlapci z Las Vegas. PS: Titulková písnička od The Who tomu náramně sedne. ()

anderson 

všechny recenze uživatele

IX. séria - SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 4.3.2009+XII. séria - SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ Plus = 29.10.2012+XV. séria - SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ Plus = 23.3.2015 --- K prvým epizódam som pristupoval s nedôverou. Produkcie Jerryho Bruckheimera totiž spadajú do "krajiny Shit-o-land". C.S.I. je ale výnimka. Forenzní detektívi z Las Vegas totiž ctia pravidlo - dôkazy neklamú. Tejto svojej zásade podriaďujú všetky svoje prípady a sledovať ich pri práci je naozaj inšpiratívne. Apropo je neuveriteľné aká je Marg Helgenberger sexi na svoj vek. Technická poznámka: Šéfom tímu je Gil Grissom alias William L. Petersen a úvodnú vynikajúcu skladbu "WHO ARE YOU" naspievali kultoví THE WHO. Čo sa týka slovenských prekladov série, ten prvý je skutočným - Jánom Trégerom v titulkoch zmieneným - názvom, ten druhý s "predponou" C.S.I., píše TV JOJ v titulku po reklame. Poznámky ku komentárom: ChewieDC - nechápem v akom zmysle je titulná postava "lehce ulítlá", 3 AM Code - o.k., stane sa. (6.5.2005) Dnes urobím to čo som ešte nikdy neurobil. Znížim hodnotenie zo 4 na 3 hviezdičky. A prečo ? Pretože z rýh na džbáne nikdy zvuk nezosnímate. A už vôbec nie v takej kvalite ako to v epizóde 21. piatej série predviedol GRISSOM. Ani laserom, ani ničím iným. Scenáristi si evidentne šli zafetovať a hercov vzali na trip tiež. (10.8.2007) Za MINIATÚROVÉHO VRAHA a epizód dotýkajúcich sa tohto prípadu musím opäť vrátiť hodnotenie na 4*. (12.6.2008) ()

Galerie (2 257)

Zajímavosti (84)

  • Poslednú dvojepizódu piatej série s názvom Vážne nebezpečenstvo nakrútil legendárny Quentin Tarantino, ktorý za ňu získal aj nomináciu na cenu Emmy. (ash99)
  • Aktuálna úvodná pieseň sa volá "Who Are You". Napísal ju Pete Townshend a naspieval Roger Daltrey zo skupiny The Who. Ide o titulnú pieseň z ich albumu z roku 1978. V CSI: Kriminálka Miami a CSI: Kriminálka New York tiež znejú skladby skupiny The Who. V prvom je to "Won´t Get Fooled Again" a v druhom zase "Baba O´Riley". Obe sú z albumu Who´s Next (1971). (pravo)

Související novinky

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

17.11.2022

Pokud se nějaké zprávy ze světa filmu jen stěží dají brát vážně, jsou to právě informace o tom, co by se mohlo stát dalším projektem režiséra Quentina Tarantina. Třetího Kill Bill ani eRkového Star… (více)

Training Day se dočká pokračování

Training Day se dočká pokračování

07.02.2016

Kriminální klasika, za níž si Denzel Washington odnesl domů Oscara, míří na malou obrazovku. Pilotní díl nového seriálu natočí Antoine Fuqua, režisér filmového Training Daye, přičemž se do svojí… (více)

Zpátky na Divoký západ

Zpátky na Divoký západ

13.11.2010

A rovnou na ten divoký Divoký. Ano, Wild Wild West se vrací. Nelekejte se, nikdo v Hollywoodu se nezbláznil a nechce natočit pokračování nepříliš povedeného a pramálo úspěšného steampunkového… (více)

Střídání na Kriminálce

Střídání na Kriminálce

08.08.2008

To, že Jerry Bruckheimer vládne akčním filmům, by bylo zbytečné připomínat, ale on je podobně úspěšný i v televizi. Mezi jeho nejslavnější a nejvýdělečnější dílka patří série CSI. V televizi teď… (více)

Reklama

Reklama