Reklama

Reklama

Smallville

(seriál)
USA / Kanada, (2001–2011), 154 h 46 min (Minutáž: 40–84 min)

Režie:

D.J. Caruso, Rick Rosenthal, Greg Beeman, Michael W. Watkins (více)

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bill Finger (komiks) (více)

Hrají:

Tom Welling, Kristin Kreuk, Michael Rosenbaum, Allison Mack, Eric Johnson, Annette O'Toole, Erica Durance, Shawn Ashmore, John Schneider, Justin Hartley (více)
(další profese)

Série(10) / Epizody(216)

Obsahy(1)

Jednoho dne postihne zapadlé městečko Smallville neštěstí, déšť meteoritů změní život spoustě lidí. Syn bohatého a bezohledného Lionella Luthora, Lex, je ozářen a přijde o vlasy, malá Lana Langová ztratí oba rodiče a bezdětní a po dítěti marně toužící manželé Kentovi naleznou uprostřed kukuřičného pole malého chlapečka. Adoptují ho, přičemž už tuší, že malý Clark nepochází z této planety. Střihem se dostáváme o 12 let později, kde dospívající Clark překvapuje své okolí i sám sebe svými neobvyklými schopnostmi - svou rychlostí a silou. Začíná si uvědomovat, že je jiný, a rodiče mu odhalí tajemství jeho příchodu. Při autonehodě se seznámí s Lexem Luthorem, zachrání mu život a mezi oběma muži vzniká přátelství. Mezitím se v místní nemocnici probouzí z komatu Jeremy, hoch, který byl rovněž postižen ozářením v kukuřičném poli, když jej předtím jeho spolužáci připoutali ke kůlu jako tzv. strašáka roku. Mstí se svým bývalým kamarádům, dostává je do komatu elektrickými výboji. Jeho běsnění dokáže zastavit jen superman Kent Clark. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (408)

Morzael 

všechny recenze uživatele

No nic, musím trochu vyvážit hodnocení, protože Smallville bych teda opravdu za odpad! neoznačil. Popravdě mám tenhle seriál rád. Na druhou stranu první 3 série byly opravdu celkem o ničem, ale pak se příběh rozjel a začal nabírat pravý komiksový nádech. Řekl bych, že herci jsou pro svoje role opravdu dobře vybraní. Co se mě osobně nejvíc na seriálu líbí jsou ostatní komiksové postavy, které nejsou tolik filmově proslaveny, jako: Green Arrow, Black Canary, Flash/Impulse, Cyborg... Mám rád komixy a proto je pro ně seriál srdcovka, jeslti víte o něčem jiném ve stejném žánru, tak mi napište. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Kanadsko-americký televízny seriál "Smallville" je nepodarenou rekonštrukciou dospievania a mladosti hrdinského Supermana. Mal to byť netradičný, originálny pohľad na tohto neohrozeného bojovníka proti nespravodlivosti, ktorý vždy stojí na strane zákona. Snažil som sa tomu dať šancu a niekoľko dielov som si s trpezlivosťou a bez zbytočných predsudkov pozrel. Ale nezaujalo ma to. Vôbec ma to nebavilo. Nesmierne som sa nudil a miestami len nechápavo krútil hlavou. Viac ako jednu hviezdičku to odo mňa veru nedostane. * ()

Reklama

Nach 

všechny recenze uživatele

Pro mě jasné čtyři hvězdičky. Tvůrcům se daří v seriálové podobě rozjet nanovo Supermana a to od dob jeho mládí. Líbí se mi zde herci. Líbí se mi zde vykreslení vztahů mezi jednotlivými postavami a i dějové zápletky. Tu jednu ubírám za postavu Lois, která mi prostě sem nesedí do původní Lois má skutečně velice daleko. Pro mě jeden ze symbolů sci-fi seriálů do kterého patří třeba i Hvězdná brána. ()

Gazy 

všechny recenze uživatele

Musím se přiznat, že v dřívějších dobách jsem Smallville pravidelně sledoval a prakticky nevynechal jediný díl, jenže s přibývajícími léty si člověk uvědomí, že ten seriál je opravdu hodně stupidní, ale co mi vadí nejvíc ani trochu nectí původní komiks - Lex Luthor a Clark Kent se znali už za mladých let? A ještě to byli skvělí kamarádi? No nevím, nevím... ()

Falconica 

všechny recenze uživatele

Vlastně ani nevim, kolik sérií jsem viděla...je to tak bezvýznamný a tak o ničem, že se to nedá kontrolovat. Jako ubíječka hlavy po příchodu domu ze školy na střední to bylo únosný, za to ta hvězdička...a jestli se to mělo někde ve třetí sérii zlepšit (budem předstírat, že jsem něco takovýho postřehla), tak seriál, kterej potřebuje na rozjezd dvě série, neni u mě dobrej seriál. Dodatek: Tenhle Clark je ještě víc na zblití než ten hermafrodit z Muzikálu ze střední. ()

Galerie (3 367)

Zajímavosti (99)

  • V každé epizodě je vidět, že Clark (Tom Welling) nosí oblečení z kombinace buď červené, modré nebo žluté barvy. Tyto barvy nosí, protože produkce chtěla, aby se jeho vzhled nenápadně přiblížil vzhledu pláště Supermana. (Borrtex)
  • Milo Ventimiglia byl původně uvažován do role Clarka Kenta. Nakonec role připadla Tomu Wellingovi, ale producentům se Milo tolik líbil, že mu nabídli roli Jesse v seriálu Gilmorova děvčata (2000). (Redík)
  • Hlavní postavy Clark Kent (Tom Welling), Lex Luthor (Michael Rosenbaum) a Lionel Luthor (John Glover) se během celých 10 serií společně nikdy nesešli v jedné místnosti. (jurama525)

Související novinky

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Britský herec Julian Sands byl od 13. ledna tohoto roku veden jako nezvěstný poté, co se vypravil na turistickou trasu zasněženými horami v oblasti Baldy Bowl přibližně 45 mil na východ od města Los… (více)

Addamsova rodina se vrátí

Addamsova rodina se vrátí

23.10.2020

Slavný režisér Tim Burton si poprvé v kariéře vyzkouší televizní tvorbu. A nevybral si k tomu žádný jiný projekt než kultovní Addamsovu rodinu. Nová verze seriálu z roku 1964, jenž se následně dočkal… (více)

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

22.09.2019

Seriálový Smallville byl ve své době tak trochu napřed co se práce s komiksovými předlohami týče. Od té doby, co však stanice CW rozjela svůj vlastní komiksový vesmír Arrowverse, čítající seriály… (více)

Reklama

Reklama