24 hodin

Ukázka z filmu
USA, (2001–2010), 140 h 48 min (Minutáž: 44 min)

Hudba:

Sean Callery

Kiefer Sutherland, Mary Lynn Rajskub, Carlos Bernard, Elisha Cuthbert, James Morrison, Sarah Clarke, Leslie Hope, Sarah Wynter, Xander Berkeley (více)

Seriál 24 hodin se odehrává v reálném čase jednoho dne. Každá epizoda pokrývá časový úsek jedné hodiny, takže se celý příběh, rozdělený do čtyřiadvaceti dílů, odehraje během jednoho jediného dne. Za tuto dobu se protiteroristický agent Jack Bauer z losangeleského Protiteroristického oddělení (PTO, angl. CTU - Counter Terrorist Unit) vždy snaží předejít nějaké katastrofě s globálními politickými následky, osvobodit rukojmí a zachránit své nejbližší. (oficiální text distributora)

Diskuze

woody

woody (hodnocení, recenze)

da-a: To sice ne, zato takové podcenění zamrzí, zvláště, když se vyčerpal až okolo 6. řady, zatímco mnohem lépe hodnocené seriály stěží doklepaly 1. řadu. ... (ano, Lostové, Prison Breakové a jiné Heroesové, mluvím o vás)

da-a (hodnocení, recenze)

"Reálný děj" je pofidérní pojem, který s "uvěřitelností", "relevantností" či nedejbože "kvalitou" naštěstí nemá vůbec nic společného. A klidně, ať si 24ka do modré jde, horším seriálem se tím přeci nestane :)

M.a.t.t. (hodnocení, recenze)

Takze ta serial bavi natolko ze ho mas v topke ale vobec ta nemrzi jeho hodnotenie na CSFD ani to ze sa pomalym tempom zosuva do "modreho pasma.

PierrevanH

PierrevanH (hodnocení, recenze)

Osobně 71 % procent je pro mě dostačující pro tenhle seriál. Je sice pěkné, že se odehrává v reálném čase, ale k reálnému ději to má trošku daleko, přičemž nejvíce to překonává osmá řada, kde jsem se královsky bavil, když Jack vyvražďoval jednoho grázla za druhým (SPOILER: obvzvláště únos Logana byl super). Klidně bych sledoval i další řady...

pistik

pistik (hodnocení, recenze)

No najlepšia bola jednoznačne piata a tretia séria a po nej táto posledná (8) ktorú povýšilo hlavne tých posledných 10 dielov.

Wysch (hodnocení, recenze)

Sedmá řada, souhlasím, je dobrá řada. Kdyby takhle vypadala každá sedmá řada každého seriálu, vrněli bychom blahem. Sedmá řada strká dle mě do kapsy první řadu Heroes, druhou řadu Lost nebo i první či druhou řadu Prison Breaku. Ale ze všech těch řad Čtyřiadvacítky je poměrně slabá, pro mě druhá nejslabší, a to jsem ji opravdu zkouknul třikrát, z toho dvakrát víceméně najednou během jednoho týdne.
Jenom si prostě myslím, že v porovnání s ostatními sezónami je sedmička slabší.

M.a.t.t. (hodnocení, recenze)

da-a : Nie si sam, kto povazuje 7 seriu za vydarenu a tiez nechapem tu prehnanu kritiku na nu po ktorej poniektori dokonca prehodnocovali nazor na seriu predoslu. Prave zmena lokacie pritom bola jednym z potrebnych impulzov. Spokojny zo znamejsich person na CSFD bol napriklad aj taky Adrian.

da-a (hodnocení, recenze)

Tak po dosledování sedmé řady musím říct, že buď jsem sledoval jinou sérii než někteří jiní, anebo sledování stylem "maratónec" jí dalo grády, jaké jsem ani nečekal. Každopádně sedmičce nechybělo to něco, co zahraniční recenzenti někdy nazývají slovem "gravitas" tedy pevné ukotvení věcí v odvážném a ambiciózním příběhu. Takhle nějak by asi vypadaly pozdní série Hrdinů a Prison Breaku, kdyby se bývaly povedly. Velmi nadšen a Kiefera S. chci vidět v nějaké roli nemocného, neboť herecké triky, jež vytáhl v poslední čtvrtině sedmičky, byly odzbrojující (kdo viděl 7x19, asi pochopí). Snad osmička tenhle seriál nepokazí.

Tom921

Tom921 (hodnocení, recenze)

jeden z nejlepších seriálů vůbec , člověk nemůže hodnotit podle 14 dílů nebo 1 řady protože tenle seriál se rozvíjí , je lepší a lepší....to využítí s časem je geniální a kiefer sutherland v roli jacka bauera prostě nemá chybu ....vřele všem doporučuju a nechápu jak tenle serial může nít pouze ,,71%,, ...XD

da-a (hodnocení, recenze)

Tak po první čtvrtině sedmičky se mi zdá, že pravidla se viditelně změnila. Prezidentka není pevná v kramflecích, Tony a Bill málem anarchisti, žádný záchytný bod ve společnosti pro Jacka Bauera. V minulých seriích obligátní zápletka o zrádcích povýšila na samostatnou a dosti vlivnou krizi a tempo vyprávnění příjemně kontrolované postupně se rozvíjejícím příběhem. Jen škoda některých příliš státnických dialogů, které ubírají prostor ironii a ostrým slovním výpadům (což tvůrci umí) a mírné předvídavosti dílčích situací. Teď jen držím palce, aby jim tahle kvalita vydržela až do konce :)

Wysch (hodnocení, recenze)

Říkám, třeba to byla kachna. Na druhou stranu je podivné, že sami tvůrci přišli náhle se změnou, když už sezóna mohla být dávno dokončena. Podle mě naopak sledovanost má velkou roli, ostatně první série měla mít jen 13 dílů, proto je třeba de facto první sezóna rozdělená na dvě části (je prostě poznat, že prvá polovina je taková, druhá taková), teprve s pozitivními ohlasy se série rozrostla oficiálně o dalších jedenáct dílů. Stejně tak bych to viděl s tím závěrem šesté řady, který dle mě jasně musí reagovat na pokles divácké sledovanosti, a stejně tak průběh osmé řady.
Ale je to jen můj názor. :)

da-a (hodnocení, recenze)

Wysch: To o posledních dílech osmičky jsem nikde nenašel, ale pikantní je jiná věc: dle (mimochodem docela zajímavého) rozhovoru s Joelem Surnowem
byl v momentě, kdy se teprve šestá řada v USA rozjížděla (a autoři tedy nevěděli ani zbla o tom, jak bude linie s Fayedem přijata) hlavní příběh z vlastní vůle ukončen a k 22 lednu rozepsali již 19. díl s návratem Audrey. Takže díky realizačnímu procesu (počínajícímu někdy cca okolo konce léta) měla sledovanost na scénáře "24" menší vliv než by jeden čekal. O sedmičce nemluvě, ta měla celou sezónu hotovou ještě dřív, než člověk vůbec viděl první díl :)

DaViD´82 (hodnocení, recenze)

Nezapomněl, posledních cca dvacet vteřin finále pětky sice otevřené, ale tak pěkně "osudové", že to v zásadě mohlo fungovat jako úplný konec (byť finále čtyřky je stále nepřekonáno, a v zásadě myslím, že tam je ten jediný pravý konec,-).

Satan

Satan (hodnocení, recenze)

To bude panečku akcička...Jack porcuje badguye po tuctech na velkým plátně....MLASK!

Wysch (hodnocení, recenze)

da-a: Už nevím, kde jsem to četl, ale v tom článku naopak říkali, že když viděli klesající sledovanost v prvních osmi dílech, přepsali poslední čtveřici a upravovali posledních šest osm dílů. Už nevím přesně. Samozřejmě je možný, že to byl drb a kachna, ale na druhou stranu třeba dvě půlky šesté řady, tak diametrálně odlišné, podle mě reagovaly na klesající sledovanost (tam najednou propad byl tři miliony diváků, a to už je hodně; první epizody šestý sezóny sledovalo už o pět milionů diváků míň). Třeba sedmá řada se držela konstantně +- okolo deseti milionů diváků a tam ten koncept je jasnější. Hlavně osmička mohla skončit třeba tím, že Jacka zabijou, že sám uprchne, že do něj vrazí letadlo... cokoliv.
Ale souhlasím, že tenhle "otevřenej" konec osmý řady může postavit Jacka do role, v níž přitáhne do kin i jiné diváky než fanoušky seriálu.

da-a (hodnocení, recenze)

Wysch, DaViD´82: Já mám pocit, že pokud se scenáristé dozvěděli o konci seriálu až v březnu, pak těžko mohli podle toho přizpůsobit posledních šest dílů osmičky. Já naopak v rozhovorech se scenáristy četl, že ještě u episody 23 stále nevěděli, na čem jsou, ale již dopředu avizovali, že rozhodnutí Foxů na uzavření série nebude mít vliv, protože takový konec měli naplánovaný dlouho dopředu. Pokud je závěr opravdu otevřený, tak asi jen proto, aby se na začátku filmu dostali do atraktivní pozice, který by zároveň upoutal nové diváky.

M.a.t.t. (hodnocení, recenze)

DaViD´82: Mam dojem ze si zabudol na zaver 5 serie, ktory je urcite otvorenejsi. A zaver 8 podla mna funguje nielen ako season finale ale z hladiska samotneho Jacka aj ako seriesfinale.

Wysch (hodnocení, recenze)

Pokud se nepletu, byly zvěsti jen o tom, že osmá sezóna bude poslední, což nakonec bylo v březnu potvrzeno. Stejně tak byly zvěsti, že bude celovečerní (kino)film, což nakonec bylo taky potvrzeno. Takže osmá řada se pak cca posledních šest osm epizod koncipovala tak, aby na ni mohl navázat film. No a jak ses dočetl, ten film by měl být definitivní konec Jacka Bauera.
Což je škoda, pač Jack Bauer mi bude chybět :)

DaViD´82 (hodnocení, recenze)

Wysh: Díky, já jen, že ten konec je v zásadě vůbec nejotevřenější ze všech sérií a vyloženě vybízí k pokračování, takže zvěsti o úplném konci celkem překvapili... S tímhle to dává celkem i smysl, pokud to bude čistě o !SPOILER! Jackově konci, jak je naháněn Rusáky a Amíky toužícími po vendettě, bez CTU a politických machinací, tak to jako dvouhodinový thiller může fungovat. Zvlášť kdyby se vrátil i Madsen ,-)

InJo

InJo (hodnocení, recenze)

Podle mě je tahle série poslední jen z důvodu poklesu sledovanosti, pochybuju, že tvůrci původně nepočítali s minimálně ještě jednou sérií...

DaViD´82 (hodnocení, recenze)

Mohu se optat jak se ví, že zrovna tohle je TEN definitivní konec? Já, že třeba konec čtyřky či pětky byly poněkud osudovější... Což však nic nemění na tom, že poslední třetina série je vynikající, návrat do osobní roviny "a la závěr prvního dne" bez atomovek/biozbraní či bez CTU keců apod. tomu strašně pomohl.

pistik

pistik (hodnocení, recenze)

Tak posledných 6 hodín poslednej série je jednozančne najlepšia časť seriálu a dôstojný koniec

novoten

novoten (hodnocení, recenze)

Takhle - posledních pár dílů s únosem Audrey bylo super, ale vadí mi, že první polovina až dvě třetiny dne někam směřovaly, pak najednou klap a jdeme bez větší návaznosti úplně někam jinam.

da-a (hodnocení, recenze)

novoten: logicky paradox - zapletka byla utnuta, aby mohla nastoupit famozni tretina:) (nebo jako kdyz ja chytracim bez hacku a carek:)

novoten

novoten (hodnocení, recenze)

U mě nejslabší taky šestka - gradovaná zápletka zničehonic utnutá, politické čachry předvídatelné a okopírované z minulých sérií, málo Jacka a stupňování záporáků až příliš na základě rodinných příslušníků. Famózní závěrečná třetina to nezachránila.

da-a (hodnocení, recenze)

o sedmicce nevim, ale sestka misty slabla co do originality,ale stejne to i tak vydalo na vybornou tv. absence bauera byla prijatelnou dani za dobre plynouci dej a krom toho si pak clovek Jacka vic vazi :)

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

09.09.2021

Tento týden se objevily zprávy, že producenti, televize Fox a zřejmě i Kiefer Sutherland jednají o možnosti oživení dnes již kultovního akčního seriálu 24 hodin. Veškerá jednání jsou údajně teprve v… (více)

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí

09.07.2016

Jack Bauer konečně ve filmu?

Jack Bauer konečně ve filmu?

02.09.2014

O filmovém pokračování seriálu 24 hodin se mluví řadu let. Hodně se o něm spekulovalo především po osmé sérii, která v roce 2010 seriál zakončila, nakonec se ale nikdy nedostal z plánovacích fází.… (více)