Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na počátku je vražda bývalého obchodního zástupce, z níž se později vyvine sabotáž. Případ řeší Hradec. Jako člen posádky nastupuje na loď plující do Chile a jeho pravé poslání zná pouze kapitán. Během plavby neznámý muž poškodí lokomotivy. Hradec chce zjistit, kam vedou nitky, a tak sleduje jednoho z námořníků do vnitrozemí. Je však zadržen a unesen neznámými muži... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (23)

Snorlax 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Československé špionážní filmy byly vždy k pláči, nebo smíchu, záleželo na úhlu pohledu diváka. Tady alespoň ti zlí nechtějí naš republice uloupit supertajný recept na pěstování mrkve. K dalším bonusům patří i lokace a především herecké výkony. V kotextu ostatních našich špionážních dramat je tohle špička. Connery je sice nepopiratelně větší švihák, než Jelínek, ale Bondové jsou přesto mnohem více k nechtěnému smíchu, než Hradcové. Kdysi mi vadila absence Zemana v seriálu o Zemanovi. Nyní mě bavila druhá polovina s Hradcem snad ještě o něco více, než první část se Zemanem. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak tomu zase říkám sešup jako prase (myšleno kvalita). Po výborné Studně přichází, zase jeden špionážní díl (a jak vidno, bude mít bohužel i pokračování…). Nebýt toho exotického prostředí a až kupodivu slizkého Postráneckého, tak bych se asi unudil k smrti. Hradec tentokrát zrovna moc nezáří – přece jenom nám už taky zestárl (docela by mě zajímalo, kam se vždycky poděje, že o něm není ani vidu ani slechu a náhle se jako mávnutím kouzelného proutku objeví v nějakém díle)…Takže ten podprůměr zachraňuje alespoň Kanyza a jeho hoňka s mafiány… ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Televízny seriál "Tridsať prípadov majora Zemana" má výrazne kolísavú kvalitu. Niektoré diely sú výborné ("Studna", "Bestie", "Kvadratura ženy"), niektoré sú znesiteľne priemerné ("Vyznavači ohně", "Mimikry", "Tatranské pastorále") a niektoré sú tak silne socialisticky heroické, že sa na ne nedá takmer ani pozerať. Jednou z takýchto nechutných, nudných, propagandistických sračiek je aj siedma epizóda z tretej série, ktorá sa volá "Rukojmí v Bella Vista". Exotický špionážny príbeh z Chile ma absolutne vôbec nebavil. Bolo to doslova trapné. * ()

sportovec 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je nutné se smířit s faktem, že tu po čtyřicet - ne padesát let - vládli komunisté. Proto i policejní a speciální služby nemohly nebýt komunistické. A filmy nemohly nerespektovat a nevyzařovat tento fakt. Že tehdejší zpravodajské služby, sloučené do zvláštních správ StB, zasahovaly i případě dovolených užších československých zájmů, by mělo být dnes už zřejmé. A nasálo-li to něco dobrodružné tematiky a je-li to i dnes divácky zajímavé, není důvod to všelijak zaklínat. Je to také naše historická minulost. Aspoň to by mělo být jasné. Těm některým. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Můj muž si uměl vydělat. Patřil mezi lidi kterým se říká štístko. Štístko... tak teď leží na prosektuře, protože ho někdo umlátil francouzským klíčem. No nevím jak vy milá paní, ale já si to štěstí představuji nějak jinak... Honzova prďácky cynická hláška je jeho největším vkladem do dalšího dílu tak trochu o něm bez něj, ale mě tahle špionážní pohádka celkem bavila. Máme tu fajn exotické lokace a zajímavě rozehraný příběh který vygraduje v příštím díle a sympatickému Jirkovi Hradcovi se nedá nefandit, takže budu shovívavý a dám 70% ()

Galerie (3)

Zajímavosti (10)

  • Tento díl měl pracovní název „Loď na Kubu“. [Zdroj: M. Graclík, V. Nekvapil - 30 případů majora Zemana] (M.B)
  • Loď Morava byla ve skutečnosti loď Československé námořní plavby Blaník. Jednalo se o nákladní loď s výtlakem 5517 BRT, délkou 124m, šířkou 17m, ponorem 6,9m a max. rychlostí 14,7 uzlů. Byla vyrobena v Polském Štětíně a ČNP za ní zaplatila 35,6 mil Kčs. Byla určena pro dopravu nákladů i lidí na Kubu, během 23 let (1967–1990) vykonala 196 plaveb a poté byla prodána za 982 000 USD společnosti Anglia Overseas I.C. do Panamy a získala nové jméno Roshni. Byla sešrotována v roce 1999. (xisp)
  • Pronájem helikoptéry na Kubě stál 200 000 Kčs. [Zdroj: M. Graclík, V. Nekvapil - 30 případů majora Zemana] (M.B)

Reklama

Reklama