Bojíte se tmy?

• Kanada Are You Afraid of the Dark?
Rodinný / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi
Kanada, (1990–2000), 36 h 43 min (Minutáž: 24–25 min)

Ross Hull, Daniel DeSanto, Raine Pare-Coull, Jodie Resther, Jason Alisharan, JoAnna Garcia Swisher, Elisha Cuthbert, David Deveau, Rachel Blanchard (více)

Série strašidelných příběhu s mysteriózní atmosférou, 30minutové napínavé příběhy s hororovým nádechem. Každý díl nový příběh. Bojíte se Tmy? (Pumiiix)

ivishka

Název, který říká vše... Vždycky mě tyhle mysteriózní náměty na seriály a filmy děsily ale zároveň fascinovaly a zůstaly navždy i s časopisy typu Enigma atd.mým zvláštním rituálem udržovat se v obraze a vědomosti, že je tu ještě něco co mě fascinuje podobně jako hudba nebo filmy. Pamatuju si celkově jen pár příběhů ale pokaždé mi běhal mráz po zádech. ()

Aluska88

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů na legendárním Supermaxu. Úchvatná úvodní znělka, povedené a napínavé příběhy. Dnes už bych se jich však nejspíš nebála a také ukázky ze znělky na mě působí poněkud lacině:) Filmový vývoj udělal své, ale ta nostalgie a vzpomínky jsou nevyhasínající. "Děsí Vás příběhy o přízracích, bezhlavých jezdcích nebo klekánicích? Chcete opět prožít mrazení v zádech a strachy nevydat ze sebe ani hlásku? Už se bojíte? Měli byste! Další strašidelné příběhy Vám v seriálu Bojíte se tmy, bude vyprávět Supermax." :) ()

Phobia

Strašidelné příběhy pro děti - jemnější varianta "Krajních mezí", "Twilight zone" a podobných rádoby strašidelných bajek pro hojné masy TV diváků, co by u skutečného horroru potřebovali pampersky a pak by museli ještě půl roku spát při rozsvíceném světle. Máte-li otrlého potomka do 12-ti let věku, pak to pro něj po setmění bude zážitek (většinou). Mě už tahle soft horor série potkala v době, kdy jsem byla uvyklá daleko větším drsárnám... jsem holt úchylné morbído už odmalička. 55% ()

MM11

Zapalování ohně a následné koukání do prázdna s partou kamarádů by nemělo valnějšího významu bez vyprávění historek. Ty nejbizarnější, i ty nejdivnější přinášel po léta vpravdě děsivý seriál pro ty důvěřivější. Uznávám, že mrmlání na začátku a konci nutilo převrácet oči v sloup, nicméně po nástupu samotného příběhu se vše změnilo. Nadsázkovité a často i sebe shazující vyprávění mělo úžasnou jiskru a patřičné napětí. Menší dítě se nevyděsilo jenom faktem, že ten "kluk je nějakej divnej", ale i mistrným převracením žánrů od černého humoru k děsivým momentům a zase zpátky. I v případech filmařské fušeřiny bylo na co koukat, už jen s důvodu skvělých historek. Dodneška si pamatuju díl ze školního prostředí, kde se udusila studentka při jednom pokusu a ani po letech nedala škole klid... Říkejte si co chcete, na děti tohle muselo působit. ()

H.Gordon

Kdybych to teď viděla poprvé, tak bych tomu rozhodně 4 hvězdičky nedala. Ale milovala jsem to jako malá, když jsem se koukala na supermax a musím říct, že je to perfektní "dětský horor". Už jenom ta znělka je snadno zapamatovatelná, zábavná, trochu ponurá a velice chytlavá. Jsem ráda, že jsem jako dítě měla možnost koukat na tento seriál, který jsem tak vyhledávala. Navíc jsem milovala táboření a spaní pod širákem a horory jsem si vyprávěli vždy, když jsme mohli. ()