Reklama

Reklama

Strážce moře

(seriál)
  • Česko Ponorka Seaquest (více)
USA, (1993–1996), 43 h 41 min (Minutáž: 44–88 min)

Hrají:

Roy Scheider, Don Franklin, Ted Raimi, Marco Sanchez, Peter DeLuise, Michael DeLuise, Stephanie Beacham, Kathy Evison, Frank Welker, Edward Kerr (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(57)

Obsahy(1)

V roku 2018 ľudstvo kolonizuje posledné neobývané miesta na Zemi - jej oceány. Lenže ani hlboko pod hladinou oceánov se nedá vyhnúť konfliktom a nepriateľstvu. Úlohou posádky ponorky SeaQuest na čele s Royom Schneiderom je zabrániť všetkým problémom a skúmať nekonečné temné diaľavy podmorských vôd. (oficiální text distributora)

Recenze (40)

Miroslav.Zac 

všechny recenze uživatele

Ke Strážci moře mě po letech přivedly vzpomínky, ve kterých jsem seriál děsně žral. Pamatoval jsem si mluvícího delfína a Roye Scheidera jako kapitána, a trochu toho pomalovaného plešouna (nějaký android nebo co). Dvě hvězdy dávám za Roye, Teda Reimiho a celou první sérii, třetí z nostalgie. Digitální efekty i na svou dobu maximálně odporné, většina dílů druhé a třetí série s trapným příběhem, toho plešatýho retarda jsem nesnášel, a to, že mi kdysi přišla podmořská variace Star Treku fajn, teď považuju za nevkusnou vykrádačku. ()

Scaevola 

všechny recenze uživatele

Jeden z velké trojky nejoblíbenějších seriálů mého dětství. – Po dalším shlédnutí musím poopravit mé názory. První řada je vskutku geniální a, troufám si říct, dosud nepřekonaná. Naprosto originální námět, skvěle poskládaná posádka a pro sci-fi relativně netypické motivy. Druhá série je však bezprecedentní šílenost a trapnost. K posádce nastoupila banda podivných existencí a až na některé episody jsou většinou scénáře k smíchu, což nevyváží ani lepší a barvitější efekty. Třetí řada se pokorně vrací k počátkům (odkazy na postavy z první série, podobné motivy), odvážně rozvíjí hlubší vztahy mezi posádkou a hraje se už více méně pořád na poli světové politiky. Bohužel však byl úkrok druhé řady příliš široký a již se nepodařilo přilákat diváky zpět… Škoda, pokud by nově nastavený směr pokračoval dále uvážlivými krůčky. ()

Reklama

Salsecnew 

všechny recenze uživatele

Začínající díl (Být či nebýt) je skvělý!!!! Originální myšlenka, ság s vesmírnou lodí je tu dost (několikery Star Treky, Andromeda...). Když jsem byl malý, tak jsem se nadšeně díval, dokonce si po letech stále pamatuji pár dílů, je to radost vidět to znovu. Četl jsem, že časem je však série stále slabší a věřím tomu, i takový Star Trek: Nová generace později slábne. V prvotním dílu jako zajímavé představitele můžeme poznat Roye Scheidera (Čelisti), Teda Raimieho (Xena), či Jonathana Brandise (Neuvěřitelný příběh 2). ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Na prvý pohľad to pôsobí ako Star Trek odohrávajúci sa namiesto vesmíru pod vodou, čo je kombinácia, ktorá by mi mala teoreticky sedieť. Dvakrát som sa snažil tento seriál pozrieť. Ale zakaždým som skončil po takých 5-6tich epizódach. Z posádky ma zaujal len kapitán Roy Sheider a sympáťak Jonathan Brandis. Najväčším problémom boli ale jednotlivé zápletky, ktoré za veľa nestáli a príliš pútavé neboli. Scenáristom sa nepodarilo vytvoriť dostatočne zaujímavý podvodný vesmír a veľmi rýchlo to proste začalo nudiť. Máme tu cool ponorku a to je tak zhruba všetko, čo zaujme. Mal som pocit, že s východzím námetom si scenáristi nevedeli rady a behom sérií, čo som si občas overil jednou dvoma časťami, sa seriál dosť radikálne menil až to začalo pôsobiť strašne prekombinovane. Takže celkovo bol tento nádejný seriál sklamaním. 4/10. ()

PKD 

všechny recenze uživatele

Nevím, proč by to přirovnání ke Star Treku byla silná káva. Je to prostě ST pod vodou a tak to nazvala i blahé paměti, Ikarie.;-) A basta. Jinak...jde o (v prvních 2 sezónách) a zdařilou věc s dobrým obsazením a dobrými (až 5 dohromady bych dal jako velmi dobré) příběhy. A TO je právě ten problém. Potenciál bych velký, ale známému US ždímači slz aka citový vyděrač no.1 na celém worldu) se nepodařilo tentokráte ani s Royem Scheiderem u kormidla (skoro doslova) vyprodukovati minimálně 4hvězdičkovou záležitost. A to je smutné. Přítomnost Hamilla a Shatnera, dobrý úlet. Nepomohly tomu ani ty blablabla vědátorské vsuvky na konci každého dílu, které navíc stejně neuslyšíte v cz, páč vám tehdejší hlas vemlouvavě sděluje, kdo to překládal a kdo co tentononc, tedy infa, které nikoho v mém věku tehdá pranic nezajímaly. 2-3 díly alá ufounský Špílberg byly tedy po hříchu, asi to the best vůbec. Byť já osobně si nejčastěji pouštím tu duchařinu na potopené lodi. Námět, který se do tohoto seriálu, moc nehodí, což je takový zajímavý...paradoxxx. CGI na tu dobu o něco lepší jak v B5 a ty díly, které ukazovaly tuhle jinak squelle vymyšlenou megaponorku v akci a tak, jsou důvod, proč to vlastním. Pokud bych to shrnul, tak zřejmě nejlepší je pilotní film, který si několikráte za rok pustím. Je to škoda, že se nepodařilo udržeti hlavního herce a více a komplexněji se nerozvedla (tedy ne, že by na ni úplně kašlali) jinak velmi dobrá a realistická myšlenka nového světa, který je jasně rozdělen pod a nad vodou.;) Proto nemohu (byť jsem jeho fanda) schváliti obsazení Míši Ironsidea ve 3.s., páč jeho zjev i přístup, se do tohoto tv s. moc nehodí. Drsoni jeho typu se bezchybně hodili do např. ´V´. Kpt. jeho stylu by sedl tak do Shitcovery. Ale ne, do Síkvestu. Suma sumárum...po několika dílech si vždy uvědomím, jak se tento docela relativně originální námět (v té době jistě), zbytečně prošustroval a o dekádu později poloumělé prefabrikáty typu SGA, běžely déle, i když už dávno neměly moc co nabídnouti. Není to fér. :-/ Jo a uživatel DaViD´82 to dost vystihl. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (2)

  • V epizodě Sympathy for the Deep debutovala Jennifer Sky. (NinadeL)

Reklama

Reklama