Reklama

Reklama

Takoví normální mimozemšťané

(seriál)
  • USA 3rd Rock from the Sun (více)
USA, (1996–2001), 48 h 39 min (Minutáž: 20–22 min)

Hrají:

John Lithgow, Kristen Johnston, French Stewart, Joseph Gordon-Levitt, Wayne Knight, Jane Curtin, David DeLuise, Danielle Nicolet, James Earl Jones (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(139)

Tým vědců z daleké planety podniká expedici na Zemi - podle jejich názoru nejméně důležité planety. Jejich mise, která má prozkoumat místní inteligenci, nesmí být odhalena a proto na sebe mimozemšťané vezmou pozemskou podobu. Tedy přesněji řečeno, podobu podle nich typických pozemšťanů.  Sci-fi sitcom Takoví normální mimozemšťané upozorňuje na absurditu lidského chování z pohledu absolutního cizince. Na Zemi byli dopraveni čtyři mimozemské bytosti, aby důkladněji prozkoumali lidstvo. Po přistání ve městě Rutherford v Ohiu na sebe všichni vezmou lidskou podobu a vytvoří tak rodinu Solomonů: vůdce Dick, Harry, Sally - muž uvězněný v ženském těle a Tommy - nejstarší mimozemšťan v těle dospívajícího chlapce. Společně prozkoumávají návyky pozemšťanů a lidské emoce a během toho dochází ke komickým nedorozuměním, protože si vykládají lidská slova i činy příliš doslovně. Seriál vyhrál cenu Emmy a Zlatý Globus a je jedním z nejkreativnějších sitcomů vůbec.

Ve druhé sérii sci-fi seriálu Takoví normální mimozemšťané se znovu setkáte s Dickem Salomonem, vůdcem čtyř mimozemštanů, kteří na sebe vzali lidskou podobu, aby mohli shromažďovat informace o planetě Zemi. Dick je stále zamčený v suterénu svého domu, zatímco jeho klon Ďábelský Dick připravuje svůj plán - oplodnit každou ženu v Ohiu. Ale nebojte se, někdo je určitě zachrání. V dalších dílech se rodina Solomonů snaží bojovat proti negativnímu obrazu mimozemšťanů v hororech, ale když dostanou konečně šanci napsat scénář jedné epizody seriálu Akta X, nedá jim to a v průběhu tvorby do příběhu zasadí každou příšeru, na kterou si vzpomenou. Sally si najde nového lidského přítele, důstojníka Dona a Dr. Mary Albrightová se snaží před okolím zatajit, že chodí s Dickem. Tommy je nejstarší, ovšem v těle puberťáka, a tak musí čelit zuřícím hormonům svého dospívajícího těla. Během pro Solomony historicky prvního Dne díkůvzdání se Harry zamiluje do Vicky, dcery své domácí, paní Dubczekové. Tato kuriózní oslava trochu otevře mimozemšťanům oči co se týká lidského konání i chování, stejně jako když zažijí o měsíc později své první Vánoce.

Třetí řada seriálu Takoví normální mimozemšťané začne dalším dilematem, které budou muset vetřelci, jenž na sebe vzali lidskou podobu, vyřešit. Vedoucímu skupiny, na Zemi známé jako rodina Solomonů, nařídili, aby si vzal Janet - neteř jeho nadřízeného na domovské planetě. Dick se však ze sňatku snaží vykroutit, protože je oddaný své lidské patnerce Mary. Janet později přicestuje na Zemi, což znervózní důstojníka Dona, který se začne obávat, že planetě hrozí vesmírná invaze. Tommy, který je ve skutečnosti velmi starý, ovšem v pozemské podobě teprve teenager, zoufale touží po přítelkyni, která by byla v jeho skutečném věku (například Mary). Harry se setká se svým domácím zvířátkem, které na sebe také vzalo lidskou podobu. Během třetí série budou muset Solomonovi mimo jiné také odrazit útok Venušanek, které napadnou Zemi maskované jako prsaté ženy.

Čtvrtá řada seriálu začíná zoufalým hledáním uneseného Harryho Solomona, který je členem tajné mise mimozemšťanů, kteří na sebe vzali lidskou podobu a sbírají o naší planetě a jejích obyvatelích informace. Tommy Solomon, který je navzdory svému skutečnému věku stále uvězněn v lidském těle teenagera, má novou přítelkyni Alissu. Dick Solomon, večně se rozcházející se svou pozemskou přítelkyní Mary, si v této sérii moc lásky neužije. Důvodem je Maryino povýšení, a protože jsou kolegové - profesoři na vysoké škole - stává se Mary z ničeho nic Dickovou nadřízenou, což on se svou hrdostí velmi špatně snáší. Sally Solomonová se cítí ve svém pozemském ženském těle natolik pohodlně, že souhlasí s pózováním pro pánský časopis, což její nápadník, důstojník Dick špatně snáší. Harry Solomon se svou přítelkyní přemýšlejí o dítěti. A na Zemi přijíždí nejvyšší velitel mimozemšťanů, což ještě více zamíchá kartami.

Rodině Solomonů se uleví, když se Harryho pozemské přítelkyni Vicky narodí lidská bytost, i když pravděpodobně nasáklá mimozemskou energií. Ovšem jinak jsou věci v obvyklém nepořádku - Vicky hrozí, že zveřejní pravou identitu Solomonových v bulvárním tisku (škoda, že neporodila mimozemšťánka, to by jistě byli na titulní straně!). V páté sérii poprvé vetřelci v lidských tělech zažijí na vlastní kůži rasismus. Mary Albrightová, Dickova přítelkyně bude natáčet dokument o Solomonových a nutit je, aby si pro své podivné chování vymýšleli bizarní příběhy. Na konci se bude Sally snažit pomoci usmířit Tommyho a Alyssu.

Na začátku šesté, závěrečné řady seriálu Dick se svou snoubenkou Mariou Albrightovou uštědřují lekci Mariině panovačné sestře Renatě. V následující epizodě se mimozemský vědec Tommy (stále uvězněný v lidském těle dospívajícího chlapce) snaží vybrat školu, která by odpovídala jeho inteligenci. Což přiměje Sally, aby zkusili najít potencionálního mimozemšťana, který by vědce v těle Tommyho vystřídal. Později se Solomonovi zabývají myšlenkou, že by se stali právoplatnými americkými občany. Série končí dvěma dvoudílnými epizodami: John Cleese se vrací jako rival v lásce Dr. Liam Neesam, ovšem Dick ho promění v opici, nažeč Mary konečně dojde, že její snoubenec je opravdu z hodně dalekých krajů. Solomonovi se vrací zpět domů, na svou planetu a Mary zvažuje, že pojede s nimi. (HBO Europe)

(více)

Recenze (68)

jonyyy 

všechny recenze uživatele

Donedávna jsem Johna Lithgowa znal pouze jako Trinitiho z Dextera. Úchylného masového vraha hrál dobře, ale až tento seriál mi otevřel oči. Je to rozený komediální herec. To pohybové nadání a grimasy tady opravdu využil dokonale. Řekl bych, že je seriál asi tak na stejné úrovni jak Krok za krokem s tou výhodou, že je hlavní rodinka mimozemská, takže vzniká více vtipných scén, než ve Step by step. 75% za první řadu. Druhá řada - 65%. Třetí řada 70%. Čtvrtá řada 70%. Pátá řada 70%. Šestá 70%. ()

danecek24 

všechny recenze uživatele

Zlatý Glóbus - cena (2) - 54. ročník (za rok) 1996 - *Nejlepší seriál (komedie / muzikál), *Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - John Lithgow + nominace (4) - 54. ročník 1996 - Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Kristen Johnston, 55. ročník 1997 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - John Lithgow, 56. ročník 1998 - Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - John Lithgow ()

Reklama

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Mě se tento sitcom líbí moc, konečně je tu něco, co nějakou chvíli vydrží. Vůbec se nedivím tomu, že je tento sitcom tak slavný. Má perfektní herecké obsazení, kterému kraluje můj čím dál oblíbenější John Lithgow a French Stewart. A celá ta jeho zápletka mi přijde vážně geniální. To, jak se mimozemštani seznamují s našimy zvyky a životem, to je prostě paráda. Vtipy zde jsou naprosto parádní a mě to baví fakt bezvadně. Zajímavé jsou na dobu vzniku i povedené triky. Po první řadě jsem zvědav, jak se to bude vyvíjet dál, zatím se opravdu královsky bavím. ()

Sadova302b50 

všechny recenze uživatele

Zpočátku (hlavně první série) se mi to docela líbilo, bylo to ujeté a místy dost humorné, občas padla velmi slušná hláška, jenže potom to spadlo do pověstného kopru jak s humorem, tak zábavností, zabředlo to tam a už nevylezlo, takže se seriál transformoval do pod průměrem ležícího nic, celkem slabší 3* a 52% ()

JackieBliz 

všechny recenze uživatele

Tohle opravdu není nic pro mě. Koukám na obrazovku, jak se střídají scény, no jo - občas se mi zkřiví koutky do úsměvu - ale jinak nic moc. J. Gordon-Levitt je samosebou pořád borec i jako malej prcek :) Ostatní herci jdou mimo mě. Zápletka originální - to je všechno, co se mi na ní líbí. Ani na oddych ten seriál není. Nevím, prostě mi to nesedlo. Stane se. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (16)

  • Produkce seriálu byla ukončena z důvodu klesající sledovanosti. (R´Hell)
  • Některé z dialogů Dicka Solomona (John Lithgow) napsal fyzik Brian Greene. (R´Hell)
  • Rodina Solomonů bydlí na adrese Pensdale Road 417 v Rutherfordu v Ohiu. (slatkac)

Reklama

Reklama