Reklama

Reklama

Jak jsem se stal gangsterem

  • Polsko Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa (více)
Trailer

VOD (1)

Ctižádostivý gangster si klestí cestu vzhůru varšavským podsvětím, až se nakonec pokusí dobýt nejvyšší metu. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (89)

Rockerman 

všechny recenze uživatele

Zajebisty film! Životopis člověka, který od mladých let vyhledává a vyprovokovává konflikty a třeba i proti přesile se rád pere, jen aby zažil adrenalin. Nejspíš je to nejlepší předpoklad stát se gangsterem. Kromě hlavní postavy, jehož jméno se ani nedozvíme je neméně zajímavý Walden. Bezcitnost a koks z něj udělaly vraždící monstrum, které se neštítí ničeho. Pro normálního člověka se tu odehrávají těžko pochopitelné věci. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Fajnigoście aneb Goodfellas ogólnopolscy se nestydí za zjevnou inspiraci Marťasem a celuloid tu zase idealizuje, zlidšťuje, zinteligentňuje, zesympatičťuje a romantizuje další oxymoronální „vypatlané, bezskrupulózní a agresivní animální hovado s pevným správňáckým morálním kodexem“ a „děsně kůl sériového vraha“, jehož málem stylizuje až do podoby Roberta Kutasa (pozn. překladatele: Robin Úd). Ten „pravdivý příběh“ je nutno brát se značnou rezervou, protože scénárista a „spisovatel“ Gureczny je v podstatě takový Kmenta Rzeczi pospolitej, co si postavil kariéru na bulvarizaci a zprstocucání si dramatických historek z lopatistických výpovědí asi nejznámějšího malometrážního venkovského pšontkovského Valachiho – Jarka „the Otyloně“ Sokolowskiego. Nasraně druhé však erudovanému filmovému teoretikovi a kritikovi nezbývá než opět konstatovat ono nesmírně odborné, byť kapku otřepané „Ja pierdole!“, neboť z toho Zespół filmowy „Wyborowka“ zase wysmerfowal další kurewsky zábavnou, vtipnou, perfektně sehranou a velkolepě natočenou ságu Scorseseho parametrů, až po titulky napěchovanou dokonalými polskými bonbonmoty, idiomy i idiotmaty. ()

Reklama

Skeksis 

všechny recenze uživatele

"Včerajší vlci sú dnes ovce." Ok, ten výrok v rámci mafie a iných odvetví kvitujem už dávno. A ten ma dostal na plný počet, lebo vystihuje celý film. A film je dobrý, aj keď trochu chaotický a dlhý. Veci, situácie a zväzky (akékoľvek) sú relatívne. Vlastne všetko je relatívne. Nemyslím si, že ľudia žijúci v rodinnom prosredí typu: matka, otec a dieťa, by mali byť príkladom spoločnosti. Som za to, že človek má v slobodnej krajine žiť ako chce. Aj keď bude mať vyložené nohy, fajčiť cigary a chľastať, je to jeho vec. Keby som sa narodila v prostredí prominentov, v terajšom zmýšľaní by som asi tolerovala všetko, čo mi predkladajú, lebo to je záruka, že sa budem mať dobre (aj na úkor iných). Ale ako tínedžerka by som sa pravdepodobne búrila, a zhadzovala ich postoje, ktoré mi boli predsúvané odmalička - a to by by bola asi tá správna cesta k spravodlivosti. Lenže spravodlivosť, život a zákon sú, žiaľ, rozdielne veci. Preto nebudem nikoho v tomto filme zhadzovať v rámci morálky... ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Je jedno francouzské přísloví. Je jedno s kým začneš. Záleží na tom, s kým skončíš.“ Aneb dobrý gangster ti vždycky poví příběh, který chceš slyšet, ovšem o tom, s kým skončí, nemusí vědět ale vůbec nic…Maciej Kawulski má nakoukáno asi hodně filmů, které natočil Martin Scorsese a jemu podobní, protože tahle podívaná má ten hollywoodský styl, ale přitom si zachovává své nezaměnitelné polské reálie. Navíc působí moderně, „cool“, má vymazlený soundtrack, typově dobře obsazené herce, jeden úsměvný dějový twist a navzdory délce se nijak zvlášť nevleče (ačkoliv trochu prostříhat by mu neuškodilo). A co je důležité, hlavní hrdina, který čistě pro diváka tu a tam docela vtipně glosuje dění, si navzdory vykonaným prasárnám udržuje sympatie publika. Jediné, co mi opravdu vadilo, byla manželka hlavního hrdiny, celá ta postava byla napsaná hrozně naivně. Dám slušné 4*. Spokojenost a rád bych se od pana režiséra v budoucnu podíval ještě na něco dalšího. „Smrad a špína se k tobě vždycky nějak dostanou, i přes zavřené dveře a okna.“ ()

Krabak 

všechny recenze uživatele

V životě bych neřekl, že mě nakřápne smrt člověka který byl vrah a feťák. Ale od začátku... po filmu  Jak jsem se zamilovala do gangstera jsem si řekl, že si musím zjistit režiséra a scénáristu toho díla a mrknout se na jejich předchozí tvorby. V podstatě mi vyšel jen jediný snímek...a to tento. Ihned jsem si řekl, že mu dám šanci a světe div se? Tento film je na podobné úrovni, jak ten výše zmíněný. Opět se dostaneme do polského podsvětí, které nám představí dalšího, pro mě opět neznámého polského gangstera. Pokud bych měl hodnotit jejich dva společné filmy, tak musím říct jediné... "čím dál tím lépe". Ač v podstatě nemám tomuto filmu co vytknout, tak jejich druhá, již zmíněná tvorba to nějákým způsobem dokázala zdokonalit. Pokud má tedy člověk chuť na kriminálku/akci/drama spojeným s událostmi, které se opravdu staly, plus vynikajícím hudebním doprovodem, tak je tento film pro něj jasnou volbou. Mé doporučení spočívá v tom, že se na tento snímek podívejte první a následně na již zmíněnou lásku ke gangsterovi... kvalita filmu totiž bude jistě stoupat. --->95% ()

Galerie (21)

Zajímavosti (4)

  • Když hlavnímu protagonistovi (Marcin Kowalczyk) nasedne do taxi kněz, pronese k němu větu: „Nikomu to neříkej.“ Tuto větu pedofilní duchovní nejčastěji adresují sexuálně zneužitým dětem. (Punisher)
  • Ve filmu ani jednou nezazní jméno hlavního protagonisty (Marcin Kowalczyk). V závěrečných titulcích je pak označen jako „bohater“, v překladu „hrdina“. (Punisher)
  • Když je hlavní protagonista (Marcin Kowalczyk) v knihovně, prohlédne si knížku „ZŁY“ od Leopolda Tyrmanda. Jedná se o odkaz na začátkem filmu, kde si do stejné knížky hrdina vkládal první „vydělané“ peníze z pouličních rvaček. Kniha je krimi odehrávající se ve stejné době, ve které začíná děj filmu. (Karlosik_4)

Reklama

Reklama