Robin Hood

Velká Británie, (1984–1986), 22 h 8 min (Minutáž: 50–102 min)

Hudba:

Clannad

Michael Praed, Jason Connery, Mark Ryan, Clive Mantle, Robert Addie, Ray Winstone, Philip Jackson, Richard O'Brien, Phil Davis, Anthony Steel, Nick Brimble (více)

Nebylo jich mnoho, ale strach dokázali nahnat dokonale. Vždy se z čista jasna objevili na tom nejnepravděpodobnějším místě a odvážně se stavěli na stranu chudých. Když bylo třeba, neváhali tasit meče a napnout tětivu. Málokdy minuli cíl. Jejich vůdcem byl sympatický Robin, kterého tajemná bytost rozkročená mezi dvěma světy, Herm, pověřila úkolem bránit zlu v jeho rejdech. V tehdejších dobách se o rytířství, gentlemanství a právu dalo mluvit jen stěží. Vždyť když i šlechta kradla a loupila kde jen mohla, jak to potom mělo vypadat mezi poddanými? Robin, jeho milá Marion, Will, Much , Malý John, tlouštík Tuck a saracenský bojovník Nasir se záhy proslavili a to se správci kraje kolem hvozdu Sherwood, siru Guyi z Gisburne, dvakrát nelíbilo. Proto se na Robina snaží všemi možnými prostředky nastražit léčku... (Siriuss)

Gilmour93

Z mlhy vystupující sherwoodský "Cornuto" Herne, dvěma meči vybavený saracénský Walda Matuška Nasir a švarný Robin z Loxley, který se mě pokoušel v pubertě zviklat ke zřeknutí se heterosexuální orientace. Díky nádhernému theme song od Clannad "The Hooded Man", mystické atmosféře a nepopsatelné divácké přitažlivosti rozhodně nadprůměr mezi tvorbou o zbojnické legendě napínající tětivu a je škoda, že si na ni člověk může nostalgicky zavzpomínat už jen leda tak na Youtube (doporučuji The Swords of Wayland). ()

Le_Chuck

Seriál mého mládí. Ja vspomínám na jednú časť kedy bola Robinova partia prekliatá a všetci mali biele oči. Vtety som sa v posteli bál otočiť či tam náhodou nebudú. Matne si pamätám, že tento seriál bežal vo verejnoprávne niekoľko krát obrok. Bolo by fajn, keby sa znova objavil, aby fanúšikovia Xeny, Herkulesa a podobných patvarov videli ako vyzerá kvalitný fantasy seriál. ()

Natabar

Když tak koukám na ty čajíčky a la Costnerův Robin Hood - Král zbojníků či totální odpady jako novodobý seriálový Robin, vzpomněl jsem si s nemalou dávkou nostalgie na jeden seriál, který mě kdysi (hodně) dávno pokaždé přibil k TV obrazovce. To aspoň mělo atmosféru! Jasan, že nemalou měrou k tomu přispěla právě výborná hudba. Ať už Hooda točil kdokoli, pro mě existuje jen jeden opravdový - ten z '84. ()

Lacike

Ďalší seriál môjho detstva u ktorého ma sralo, že u nás uviedli len prvé série v ktorých na konci Robina picnú. Takže ďalšie diely s novým Robinom som musel pozerať na nejakej britskej TV a to ma už zďaleka tak nebavilo. Nezaujal ma nový predstaviteľ + som aj tak prd rozumel. Z pôvodnej série si už síce veľa toho nepamätám, ale rád som ju sledoval. 8/10. ()

Arsenal83

Na roky 1984-1986 seriál, ktorý vyzerá dobre, súčasnejšie. To je asi tým, že keď urobíte v historickom filme dobré kostýmy, tak fakt by mal jeho odkaz vydržať. Tu sa to podarilo. Ale inak ako príbeh Robina Hooda by som očakával viac akcie, intríg, zápletok. Tu uviazli v romantickej scenérii a pri historkách v lese či niekde pri lopúchu. A Marian je zase len priemerné dievča, táto postava akoby trpela na to, že to nesmie byť žiadna kráska. ()

• Skupina Clannad nikdy nekomponovala hudbu přímo pro seriál. Namísto toho jezdíval producent Paul Knight jednou ročně za skupinou do Dublinu, kde získal přibližně hodinovou nahrávku skvělé hudby a tu potom použil v seriálu. (Gwilwen)
  • Vesnice s názvem Elsdon v hrabství Nottinghamshire ve skutečnosti neexistuje, reálně je vesnice Elsdon v hrabství Northumberland v severní Anglii. Autoři dílu se nejspíše inspirovali vesnicí a farností Elston, která skutečně v oblasti Nottinghamu existuje a to na východ od Sherwoodských lesů. V této vesnici skutečně bývala středověká nemocnice a také léčebna pro malomocné. Na jejím místě byla později postavena kaple. (ajaxx)
  • Natáčelo se v oblasti bristolských lesů, kde složení vegetace ještě odpovídá stavu 11. století. Na většině území Anglie byly totiž v 19. století vysázeny jedle. (Gwilwen)