New York, dvacáté třetí století. Země má být co nevidět zničena obří ohnivou koulí, která se na ni řítí. Cornelius (Ian Holm), starý mnich, však ví, čím tento hořící kolos zastavit: Pátým elementem. Je to Nejvyšší existence, propojující čtyři základní Elementy – vzduch, vodu, oheň a Zemi, které pouze společně, jako jediná Moc, mohou zastavit blížící se Zlo. Cornelius získává jako spojence v tomto boji Korbena Dallase (Bruce Willis), taxikáře a bývalého agenta tajné služby a Leeloo (Milla Jovovich), mimozemšťana v podobě krásné mladé dívky. Tuto trojici čeká na jejich cestě za záchranou lidstva spousta dobrodružství a hlavně boj se strašným Zorgem (Gary Oldman) a jeho děsivými spojenci Mangalory. (Magic Box)

Cracker

Oldman a Tucker klobúk dole! Títo dvaja zatienili svojimi výkonmi dokonca aj Willisa... Luc Besson patrí k najlepším režisérom starého kontinentu. Príbeh skvelý a kto nevidel film o filme pozrite si to ;) Snímku nič mu nechýba, každá scéna je natočená v skvelých farbách ktoré Vás nemôžu nudiť. Akcia taktiež nechýba, hudba je tiež na skvelej úrovni no najviac som si cenil ten vtipný scenár, ktorý ma úplne dostal :) ()

see_sawandrew

Ani porušení některých žánrových klišé na mě nefungovalo. Je dobře, že film sám sebe nevidí tak úplně vážně, a jeho oblíbenost naprosto chápu. Proto se zdržím dlouhých výtek a ohodnotím diplomaticky. 60% ()

bari68

Luc Besson si tu vytvoril vlastný svet.Svet, ktorý je farebný, vizionársky a v celkovom vyznení u mňa aj dekadenčný.Je to, ale porcia, ktorá nemusí každému sadnúť.,,Rejža,, tu kombinuje viacero žánrov, ktoré idú k sebe a v patričných scénach sa nebijú.Má to, ale pár veľkých chýb, akými je hlavne klišé a formálna stránka takmer na nule.Na druhú stranu film je zábavný a za krásnu Millu vládla celkom spokojnosť.3,5* ()

Chipsonator

Jedním slovem dokonalé. Luc Bessona stvořil kultovní sci-fi a díky tomu se mi nesmazatelně zapíše do paměti jako ten kdo stvořil dvě mistrovská díla a to tedy Pátý Element a Leona. Ach kde jsou ty časy kdy Luc tvořil tihle dva kulty. Dneska už je to jen slabý odar jeho tehdější geniality. Pátý Element obsahuje snad všechno aby stoprocentně uspokojil svého díváka. Parádní vizualní stránku (jak v tehdejší době tak i dnesk vypadá film dost dobře), skvělé akční scény, dávku humoru (jo, tady jsem si ten humor pořádně užíval) a skvělé herecké obsazení. Bruce Willis alias drsný taxikář, bývalý voják musí zachránit svět, Gary Oldman šarmantní záporák, Milla Jovovich strašně roztomilá cizinka, Ian Holm sverázný kněz a bonbónek nakonce a to Chris Tucker ukecaný DJ. Jak jsem psal výše, Luc Besson stvořil kult a každé písmeno je velké. 95% ()

Madluska

Objektivně by si tenhle (nejen žánrový) mišmaš možná zasloužil 3*, ale při pohledu na místní skóre mám pocit, že je takřka mojí morální povinností zde trochu ubrat. Takže ve výsledku je po jedné hvězdě za "semtamfórek" a za na svou dobu víc než ucházející obal, tři hvězdy ale musí dolů za chatrný příběh, docela mizerné bojové scény a celkově za premisu, že žvatlající Milla Jovovich by mohla být dokonalou ženou, ba až božskou bytostí. Žvatlání naštěstí postupně ubývalo, nicméně přesto si myslím, že líp než Milla hrála i její paruka. :-) ()

iXtr3m3

Až časom stráviteľný film, jedno z Bessonových prelomových diel. Už sa teším na Valeriana, ktorý vyzerá ako Piaty element na steroidoch. ()

Loki_Six

"Whoa, lady, I only speak two languages, English and bad English. Now, don't get me wrong, I'm all for conversation, but maybe you could just shut up for a moment? " ()

Milano33

Cyberpunk ako absurdná komédia, prečo nie? Le Cinquième Élément alebo The Fifth Element je zábavná Sci-Fi jednohubka z prostredia ďalekej budúcnosti, ktorá svojou ujetosťou rozhodne človeku spestrí náladu. Na filme The Fifth Element sa mi veľmi páči to, ako obracia žáner na svoj vlastný obraz do úplných absurdít. Na bežné cyberpunkové sci-fi to je málo melancholické a nihilistické a až príliš moc veselé a komické. Neukazuje nám budúcnosť úplneže v dyspotickom prevedení, ale snaží sa byť predovšetkým odľahčeným a sviežim snímkom. V tomto je to dosť svojský film, ktorý si všetko robí po svojom. Kašle na zaužívané pravidlá a škatuľkovanie a nebojí sa preniesť poriadnu porciu šialených nápadov do filmu. A tie hravé prestrihy medzi vtipnými zábermi dokážu skutočne efektne zveličiť komickosť danej situácie. Vizuál je velice imaginatívny a kostýmy zase skvostné. V hlavných úlohách máme dobráka Brucea Willisa a krásnu Millu Jovovish spolu so štýlovým Garym Oldmanom ako záporakom. Gary tu hrá veľmi podareného lumpa, ktorý sa najmä svojim, ale aj iným zavinením neustále dostáva do groteskných situácií. Žiaľ mu chýba nejaký významnejší víťazný moment, ktorý by urobil z neho pre naše postavy reálnu hrozbu. Takto mu v kuse nič nevychádza, hoci je to smiešne. ()

Zagros

Film Pátý element jsem viděl již několikrát v mládí, bylo to poměrně dávno a pro komentář jsem si jej teď zopakoval. Rád nechám původní čtyři hvězdy. Opět jsem si osvěžil zábavné scény a jen jsem se utvrdil, že Luc Besson umí mimo akčního žánru i něco jiného. Pátý element je směsicí mnoha různých žánrů. Od akčního sci-fi, přes komedii to přechází do napínavého thrilleru. Dokonce k tomu přidá lehký filozofický nadhled. „Proč bych měla zachraňovat lidstvo, když si vzájemně děláte to, co děláte?“ Dopředu bych čekal, že to bude nesourodý guláš, ale velmi bych se mýlil. Ono to překvapivě skvěle funguje. Luc Besson to totiž výtečně namixoval, všechny žánry ideálně vyvážil a stvořil po všech stránkách zábavný film. Dobré obsazení a ještě lepší herecké výkony v perfektně střelených postavách, tomu dodávají další level. Díky tvůrcům za fajn zábavu, která funguje i opakovaně. ()

raven

Mul-ti-pass... CHICKEN GOOD... :) Neskutocne roztomila Milla, ktorej tu mohlo byt o cosi viac :) Uz len pre nu samu 5 hviezdiciek :o) ()

cold

Skvělý Oldman, Willis a Jovovich vedení Lucem Bessonem vytvořili pohádku (teď už vím) na počest Langovu Metropolisu. Některé scény bych vymáznul (hlavně ty s dementním Tuckerem), ale jinak dobrá podívaná, která má svých 80% zasloužených. ()

wosho

Lépe to nmohlo ani dopadnout. Po obsahové stránce průměrný film, ale co se týká formy, tak film nemá chybu. Besson je filmový kouzelník co stvořil svůj vlastní, barevný vesmír. Filmová verze dortu pejska a kočičky v pených rukou Luca Bessona je jedním z nejpozoruhodnějších sci-fi filmů. A to jsem jich viděl mnoho. ()

Vaklaf

Pokud mám vybrat film, kterej jsem viděl opravdu mnohokrát a nikdy se u něj nenudil, pak je to tento. A komu se to nelíbí, ať si dává pozor. Abych nepřišel vyjednávat. ()

Pussycat18

Corbééééén Dalláááás!!!! Dnes jen tři cigarety! Tohle zlato vám to udělá od pěti do sedmi superzelený! Stačí ukázat MULTIPAS a v doprovodu božského Ruby Roda se dostanete na planetu Floston Paradies, kde vám naproto unikátní diva Plavalaguna ukáže, jak se dělá opera!!! Kdyby vás náhodou obtěžovali Jean-Baptistem Emanuelem Zorgem vyslaní Mangalořané, nebojte se a věřte, že jejich čest je jejich největším nepřítelem! Jako bonus vám zachrání váš zbytečnej a nedoceněnej život krásná Leeloo, zářivě doplňující 4 zemské elementy (" já pátý element, nejvyšší bytost, já zachránit tě")!!! 100%! ()

Merkin

Hvězdné války to nejsou, Stopařův původce po galaxii taky ne, ale když ona ta modrá chobotnice zpívá tak krásně a ten extravagantní rozhlasman je zas tak praštěnej a do toho všeho řídí Bruce Willis vesmírný taxík... Poznámka:Má cenu zachraňovat život, když vidím, co s ním děláte? ()

Corpsegrinder

Naprostá bomba. Znám to nazpaměť a stejně mě to hrozně baví, o třídu lepší než Star Wars a jiný sci-fi. Rozhodně. Navíc parádní futuristickej soundtrack, spousta vtipů a nápadů. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí