Magická hlubina je strhujícím příběhem dvou potápěčů. Vše začíná na konci padesátých let, kdy se Jacques Mayol (Jean-Marc Barr) a Enzo Molinari (Jean Reno), v té době ještě chlapci, utkali v boji o rekord v hloubkovém potápění. O dvacet let později jsou oba rivalové jasnými favority mistrovství. Film je portrétem dvou mužů, pevně spjatých s oceánem, lásky mezi Jacquesem a jeho osudovou ženou Johannou (Rosanna Arquette), přátelství a neskonalé romantiky. (Magic Box)

Stanislaus

Na první pohled přehnaně dlouhý film, avšak během jeho sledování si člověk uvědomí, že vše je na svém místě a všechny scény jsou pro celkový dojem důležité. Magická hlubina je vizuálně podmanivý film s úžasnou hudbou Erica Serry a skvělými a přesvědčivými hereckými výkony ústřední trojice. Aktéři se dokázali velmi dobře sžít se svými rolemi - uťáplý, hlubině pomalu propadající a duchem stále více nepřítomný Jean-Marc Barr jako Jacques; štěstí hledající, sympatická a neustále kompromisy konající Rosanne Arquette jako Johana a nikoli v neposlední řadě překážky vyhledávající a dobývající, rodinný a se skvělým přízvukem charismatický Jean Reno jako Enzo. Magická hlubina skýtá nesčetná tajemství a je jen otázkou, proč jí byl Jacques tolik přitahován. Nejsilnějším momentem byl poslední Enzův pokus sestoupit do hlubiny a závěrečná (nejednoznačná) scéna. Kvalitní film, který mě i přes svou stopáž velice zaujal, pobavil i dojmul. ()

mm13

Leon a Nikita mi pôjdu po krku, ale nemôžem inak - toto a hlavne v predĺženej verzii je najlepší film Luca Bessona. A práve mi došli ďalšie slová... No, hlavne veľmi rád niekedy stretnem rozšírené verzie dvoch práve menovaných a potom sa možno aj niečo zmení. Pretože pri Le Grand bleu jednoznačne platí, že viac, je neporovnateľne viac. Režisérsky zostrih je nový film. Pútavejší, hĺbavejší, vrúcnejší... lepší. V tejto podobe mu nič z Bessonovej tvorby nešliape na päty. (Leon a Nikita by ale mohli, v očarení Magickou hlbinou sa však za nimi nebudem ponáhľať). ()

Kaka

Chybí správné vizuální pojetí. Občas to vypadá jako laciná televizní produkce, než jako dílo slavného Luca Bessona. Pár hezkých "hlubinných" záběrů, několik scén s delfíny a to je asi tak všechno co stojí za řeč. Jen Eric Serra nezklamal. Opět složil perfektní hudbu, která se může směle rovnat jeho největším počinům (NIKITA, LEON). ()

Kimon

Jsou lidé, kteří poznali NĚCO tak, že touží stát se součástí TOHO NĚČEHO, co tak nezměrně milují. ... Jakoby se narodili jinde než by si přáli. A láska k moři k takovým láskám patří. Rádi se vracíme tam, kam nás srdce táhne a kde se cítíme dobře. Vychutnáváme si krásy mořských hlubin a stále poznáváme nové a nové zážitky pod hladinou moře, toho – nám tak MAGICKÉHO jiného světa. Pohybujeme se v podmořském světě plném barev a chtěli by jsme jakoby "utéct" z toho našeho. A pak? ... v těch nejkrajnějších případech obětováváme svůj život tomu, čemu jsme se zaslíbili . Je lepší shořet, než vyhasnout. /Kurt Cobain/ ... ... ... ... ... /MOŘE JE DRUHÝ ŽIVOT NA ZEMI. Važme si ho a chovejme se k němu slušně. Vrátí nám to v míře nadměrné./ ... ... ... ... ()

sochoking

Tak ja som si omylom myslel, že som stiahol film, ktorý som videl kedysi strašne dávno o chlapíkoch, ktorí sa potopili až niekde na dno, kde boli ufonci čo tak naružovo svietili a ono nič ani po dvoch hodinách ( mal som version lounge trvajúcu 2 hodiny a 40 minút ! ). No nič, podľa mňa bol Zˇák obyčajný egoista, ktorý myslel iba na seba a neopustil by ju snádˇ len keby mu porodila delfína. P. S. Ak by náhodou niekto vedel aký film som mal na mysli, napíšte mi, prosím vás, jeho názov či link, do pošty. Vopred dˇakujem. ()

• Přestože je film fikcí, byl inspirován životy potapěčů Jacquese Mayola a Enza Maiorcy. (D3VIL)
  • Zahajovací film filmového festivalu v Cannes v roce 1988. (D3VIL)

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“