Magická hlubina je strhujícím příběhem dvou potápěčů. Vše začíná na konci padesátých let, kdy se Jacques Mayol (Jean-Marc Barr) a Enzo Molinari (Jean Reno), v té době ještě chlapci, utkali v boji o rekord v hloubkovém potápění. O dvacet let později jsou oba rivalové jasnými favority mistrovství. Film je portrétem dvou mužů, pevně spjatých s oceánem, lásky mezi Jacquesem a jeho osudovou ženou Johannou (Rosanna Arquette), přátelství a neskonalé romantiky. (Magic Box)

Othello

Mám rád filmy, co vypadají jako jejich storyboardy, mám rád Cinéma du look, mám rád moře a Jeana Rena. Oproti tomu však považuji za výsostně dementní výkonností sporty obecně a sledování přerostlých děcek, jak si poměřují hloubky pak znemožňuje přijmout tu velkou, fatální, osudovou rovinu, povyšující se nad pravidla civilizace. ()

kinej

Tenhle film se líbil, jako už dlouho nic. Film je krásně natočený, vypráví zajímavý, dojemný, vtipný a napínavý příběh. Kamera i hudba jsou úžasné. A Reno i Barr jsou úžasní herci. Zvláště Barr hraje absolutního sympaťáka. Tenhle Bessonův film se mi líbí mnohem více, než jeho ostatní výborné filmy, snad i proto, že námětem je mému srdci bližší. Potápění je jeden z nejkrásnějších sportů, jaké vůbec může člověk provozovat. Sice není pro každého, takový hokejista, by asi nepobral tu nádheru, která se skýtá pod nořskou hladinou. ()

H34D

Ač je rozjezd nepochybně zajímavý a vlastně i rozmáchlý a velkolepý, zbytek filmu jaksi nedokáže proplatit šeky, které právě úvodní kapitola vypsala. Láska k potápění není opodstatněna více než tvrzením, že "tak to prostě je". Souboj dvou mistrů v pokořování rekordů už je o poznání chytlavější, přesto se mi zdá, že film nedokáže překonat poměrně povrchní/ploché vyznění. Na vině je z velké části hlavní postava, Jacq je vlastně takový asociální, nemluvný, lehce zoofilní top model, jehož vnitřní prožívání je tak dlouho zastíráno tajemnem až nakonec z filmu vyplyne, že je to dement... 6/10 ()

tron

„Čo presne chceš vedieť?“ - „Všetko.“ - „Ale o čom?“ - „O všetkom.“ Mám rád filmy, ktoré v 80. a v 90. rokoch režíroval francúzsky Spielberg Besson. Nevravím, že ich vyložene zbožňujem, ale neuznávať ich kvalitu je ako povedať o lúke, že je škaredo rozkvitnutá. Postavy sú pôsobivé, príbehy príjemne zvláštne, atmosféra akoby ani nepochádzala z nášho sveta. Niektoré scény sú nezabudnuteľné (pitie šampanského pod vodou, more na strope) a kamera je úchvatne famózna (prekrásne atmosférický čierno-biely prológ). Barr a Reno excelujú, toto muselo byť nádherné natáčanie. ()

Kryšpín

Původně jsem neměl v plánu na to koukat, ale nudil jsem se, tak jsem zapnul včas televizi. Vůbec jsem netušil, že tam hraje Jean Reno a nebýt jeho tak nevím. Totálně mě ten film zachvátil. O vizuální stránce ani nemluvě. Takhle má vypadat správný film. Vynikající hlášky s vynikajícími scénami. Hlavně ty potápěčské boje, které vás donutí zadržet dech na tak dlouho, dokud to neskončí. A ten nečekaný závěr je opravdu fascinující. ()

• Originální hudbu k filmu složil Bessonův dvorní skladatel Eric Serra. Pro americkou verzi byl však hudební doprovod vypracován znovu, a to Billem Contim. (ČSFD)
  • Podvodní scény s delfíny byly natáčeny v obrovských ohradách na Panenských ostrovech, kam byli delfíni převezeni z Dolphin Research Center na Floridě. Nejčastěji se objevujícím delfínem je samec Natua. (D3VIL)
  • Zahajovací film filmového festivalu v Cannes v roce 1988. (D3VIL)

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“