Reklama

Reklama

Tokyo Vice - Season 2

(série)
Trailer
USA, 2024, 9 h (Minutáž: 48–59 min)

VOD (1)

Epizody(10)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Povedlo se a to skoro stejně tak dobře jako v první sérii. Jakmile se dostane na scénu Tozawa, bouchnou v téhle druhé řadě saze a to vydrží až do konce, který nelze označit jinak, než perfektní. Není to určitě seriál, kde by násilí a krev tekla proudem, zato je natočen velmi vkusně, inteligentně a navíc s perfektním dabingem. Čtyři a něco. ()

bearmeedek 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Začnu tím, že první, velmi dobrá série seznamovala delší dobu s postavami, jejich prací a zvyklostmi v Japonsku (v Tokiu). Pak se vše opět pomalu zahušťovalo a na konec se všechno, co šlo, pěkně posralo. Žádná výtka, poutavě natočeno. Druhá série už "jenom" jede a jede. Má o dva díly víc a stejně jsem litoval, když to skončilo. Každá postava, až už je sympatická nebo ne, přitahuje svou osobností. Scénář neopomněl ani takovou maličkost, že mladý novinář, Američan, se při návštěvě rodiny v Americe  rodině a všem známým klaní do pasu, jak je zvyklý z Tokia. Jediné a poplatné zaváhání je postelová scéna dvou chlapců, včetně zasouvání. Šlo o zcela vedlejší postavy a scéna neměla nic společného s dějem. Jinak seriál super a druhá série graduje skoro 10 hodin. ()

Reklama

Zajda. 

všechny recenze uživatele

Famózní. Extrémně atmosférická, podmanivá a nádherně nasnímaná jízda, která sice nemá vždy vyloženě smrtící tempo, za to ale využívá svůj veškerý čas naplno a když dojde na lámání chleba, jste štěstím bez sebe. Hlavně je to ale fakt parádně napsané a výborně zahrané. Člověka sice zamrzí, že se občas postavy zachovají nelogicky a nepochopitelně, nebo že tomu občas přeci jen chybí silnější tah na branku, ale jako celek to funguje prostě skvěle. A to finále, to je přímo dokonalé. 8/10 ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Už první série byla výborná ovšem ta druhá jí válcuje prakticky ve všech směrech. Tím že už není třeba nikoho a nic představovat vrhá diváka ihned do víru dění a i když je jasné že se o Adelsteina bát nemusíme o dalších postavách se to úplně říct nedá a výsledkem je parádní devadesátková kriminálka říznutá novinářským thrillerem, která šlape jako hodinky. Z prostředí jakuzy neznám moc lepších věcí a i kdyby tohle byla poslední série pak jde o skvělé uzavření…90% ()

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá série to má trochu složitější, přece jen Ken Watanabe je viditelně starší a tvůrci nám dvouletou promlku mezi první a druhou sérii nijak neulehčují, takže se divák nedočká žádné dějové repetice, jakéhokoli shrnutí z jedničky, ale jde se rovnou na věc. Dvojka navazuje přesně tam, kde končí jednička. A jestli první tři díly jsou trochu pozvolněji plynoucí, kde postavy mají prostor se rozvinout a jejich charaktery rozkreslit, od čtyřky dále se to celé dramaticky sevře až do grandiózního finále. Za pozornost stojí i fakt, že se tvůrcům podařilo zdolat časté nešvary druhých sérií. Dvojka Tokyo Vice tak není ani přehnaně akčnější, nebo víc epická jen proto, aby divákovi dodala víc wow efekt boost. Právě naopak. Je skvělá v tom jak precizně rozvíjí příběh a postavy jedničky v dějové nadstavbě a bravurně uzavírá celý okruh kolem Jakuzy a jejích tradic. Samozřejmě nechybí pod produkčním dozorem Michaela Manna ani zde tradiční trademarky, které známe z jeho filmů. Skvěle napsané, castingově zmáknuté a realisticky zahrané postavy, concrete feeling velkoměsta, který jsme tak obdivovali na Heatu, nebo Collateralu a minimalistickou hudbu. Neznám lepší film o japonské mafii. ()

Galerie (91)

Reklama

Reklama