Zlouni

• USA The Bad Guys (více)

Málokteří hrdinové mají tak špatnou pověst jako Vlk, Had, Tarantule, Piraňa a Žralok. Tihle psanci se tak dlouho hledali, až se našli a dali dohromady tým, pro který je spáchání dokonalého zločinu stejná brnkačka jako vyrazit si v neděli odpoledne na zmrzlinu. Hlavou party je Vlk, Had má na starosti otevírání sejfů, Tarantule je zkušená hackerka, Žralok se umí skvěle maskovat a Piraňa je vztekloun, který pro ránu nejde daleko. Za léta strávená loupežemi všeho druhu získali dojem, že jsou nepolapitelní, jenže i pro ně nakonec bude platit, že se tak dlouho chodí do sejfu pro diamanty, až se zámek zacvakne. Konkrétně máme na mysli zámek na policejní cele. I v téhle prekérní situaci má však pětice zlounů štěstí v neštěstí. Do života jim vstoupí profesor Marmaláda (morče a především klaďas tělem a duší), který má ambiciózní plán – převychovat je na dobráky. Všichni členové gangu souhlasí, protože je to vstupenka na svobodu. Jejich plán počítá s tím, že na oko budou sekat latinu a při první příležitosti se vypaří. Jenže už prvních pár dobrých skutků vede k nečekanému zjištění, že být dobrý je vlastně fajn. Co si s tím počít? A jak se mají zachovat, když uvolněný trůn pro největšího záporáka zabere někdo další? Budou s ním jednat v rukavičkách, nebo si to s ním vyřídí ručně? (Cinemart)

Eva.Zumrova

Skvělý animák jehož příběh může být sice lehce jednoduchý, ale rozhodně není nudný. Každá postava má svůj charakter a snadno je lze odlišit. Nejvíc prostoru dostává Vlk a Had, ale ani ostatní nepřijdou zkrátka.  Animace je skvělá, plynulá a stylizovaná, takže je vše barevnější, ale přitom i uvěřitelné. Antropomorfní zvířata žijí po boku lidí s "normálními" zvířaty. Což dává dost prostoru pro budoucí budování světa a důvodů proč tomu tak je. Žádná postava však nevypadala výslovně zle (tzv. Uncanny valley). I jednotlivé lokace měli své kouzlo a zajímavé detaily.  Celý příběh se točí kolem bandy zlodějů, kteří zvládají vykrást banky mezi dvěma svačinkami a přitom se ještě pobaví. Nemůže chybět lehce nekompetentní, ale o to víc zapálená strážkyně zákona, která jim jde po krku.  Celý film se podobá dobrodružství Lupina III a inspektora Zenigaty. A to stylem akce, humorem a "nemožným" loupežím. Nechybí ani zajímavý záporák a menší "kotoul" v příběhu, který mladší diváky překvapí.  Tenhle film přináší zábavu pro celou rodinu a přitom má i emotivní hloubku. Rozhodně bude patřit k těm, které si člověk rád znovu pustí. Osobně doufám v navazující TV seriál. ()

mp5991

Nemůžu si pomoct, ale ten dějový zvrat s rádoby překvapivým záporákem se tady opravdu nepovedl. Mně je celkem i jedno, že to dělá každý druhý film, ale vadí mi, že to Zlouni dělají tak strašně předvídatelně (reálně v první minutě, kdy tu postavu uvidíte si řeknete "Jo, to bude tohle") a navíc úplně zbytečně, protože tenhle film by žádného záporáka nepotřeboval, téma filmu bylo nastavené dobře dávno předtím, stačilo by ho trochu víc rozvinout a reálně by to minimálně pro mě bylo větší překvapení než takhle. Jinak je to celkem průměrná kreslená komedie, některé vtipy fungují dost dobře, některé jsou pro dospělé publikum až moc debilní, ale tak to se filmu pro děti dá odpustit. Na jednu stranu by si zrovna tohle téma klidně zasloužilo o něco vážnější pojetí. ()

tank4488

Zlouni nabízí srdečné a vtipné dějové linie s rychlým tempem a poselstvím. I když to není zdaleka mistrovské dílo jako jiné filmy ze studia Dreamworks, styl animace je fantastický. Nabízí něco osvěžujícího a odlišného od normálu. Soundtrack a hudba jsou velmi dobré a přispívají k celkovému zážitku. Zločinecká skupina, do které patří Vlk, Žralok, Had, Tarantule a Piraňa, chce ukrást sošku Zlatého delfína. Narazí ale na několik komplikací. Některé dějové zvraty jsou předvídatelné a film má časté zvraty, což může být pro někoho trochu zmatené. Navíc, vyvrcholení filmu se zdá být nepravděpodobné a nedává smysl, což může snížit celkový dojem z filmu.  Přestože tento nedostatek tu je, film nabízí skvěle napsané postavy, které přináší ztotožnění s divákem.   Celkově, Zlouni jsou velmi dobrým animovaným filmem, vhodným pro všechny věkové kategorie a potěšením pro fanoušky animace. ()

drkaldj

Docela příjemný animák. I když opět je to přes stejnou šablonu. Trochu to připomíná Zootropolis říznuté s Já, padouch. ()

Andula21

Podle mně jeden z nejlepších animáků vůbec. Dreamwork wow. Ta crew je SUPER! TY scény ta akce všechno je perfektní. Na začátku filmu jsem se trochu bál ale moje očekávání to určitě naplnilo! Všechny postavy byly naplněný příběhem. Po dlouhé době se Dreamworks překonal! 9/10 ()