darkrobyk

Až mě překvapilo, jak tahle vědecko - fantastická kriminálka na mě i po letech zafungovala. Výstižný název pro konec roku, kdy se slaví příchod nového, a nebo možná prostě Konec. V kině šlo o (v té době) uhrančivý zážitek, tentokrát jsem ale přidal ještě hvězdu za epické finále. V 90.letech se začaly v hojné míře točit filmy se špatným koncem, a tak člověk najednou netušil, jak se vše vyvrbí. V záplavě tragédií se pak filmy se šťastným koncem stávaly světýlkem na konci tunelu. Skvělá kamera dokázala jen nočními záběry velkoměsta navodit dojem temné budoucnosti, to vše podtrhla úžasná hudba + Skunk Anansie, Marilyn Manson, Deep Forest, Tricky, Shakespeare´s Sister, Bob Marley, Peter Gabriel, Testament a další....zvláštní Zvláštní dny... ()

Shakers

Zaujímavý a dobrý film, ale mohol by byť ešte lepší keby James Cameron neprenechal tento zaujímavý námet svojej bývalej. Prvej polovici chýba väčší spád a tempo, čo je asi najväčšie mínus, ale potom ako sa rozbehnú naplno prvky skromnej sci-fi kriminálky to naberá grády. Ralph Fiennes a Angela Bassett v pohodičke utiahnú film a dobré im sekundujú aj Tom Sizemore či večný záporák 90tých Michael Wincott. Poteší aj kamera a záver je v celku luxusný, škoda pomalého úvodu. 80% - 4* ()

T2

Rozpočet $42miliónovTržby USA $7,959,291Tržby Celosvetovo $9,800,000║ James Cameron a jeho ďalší skvostný námet, ktorý ale prenechal sfilmovať Kathryn Bigelow, tá túto v celku obtiažnu látku celkom dobre zvláda, dokáže navodiť dobrú atmosféru, akcia má grády, psychopatický policajti sú v jasnej ráži T-1000, dominuje tu skvelá práca s kamerou, herci Ralph Fiennes a Angela Bassett to slušne utiahnú ale chýba tomu lepší spád, je to moc zdĺhavé, lebo niektoré scéna sa tam doslova schématicky opakujú, má to až prílišnú drsnosť a otvorenosť, zaujímavý priemer, ktorý mohol byť skvostom. /50%/ ()

genetique

Skoro k piatim! Totálne precízne zobrazenie absolútneho chaosu v uliciach New Yorku v silvestrovskú noc. Obdivujem schopnosť zrežírovať takéto obrovské masy ľudí do posledného detailu, aby každý niečo robil. Film vyžaruje skvelým herectvom, čo sa na takýto typ filmu často nevidí a tak isto aj ohromným nápadom, mierne s chuťou sci-fi. Ono vlastne skoro pol filmu neviete o čo ide, čo ja osobne na filmoch nemám vždy rád, ale tu to dávalo presný a nenudiaci spád. 85%. ()

Lima

Neodolatelně temná atmosféra přelidněné metropole na sklonku tisíciletí, kdy se lidé citově baví nelegálními virtuálními projekcemi. Očekávání roku 2000 dává filmu jinou dimenzi, a i když dneska víme, že tak žhavý to s tím přelomem nebylo a že se toho tolik nezměnilo, jde o zajímavou fikci. Produkoval James Cameron. ()

• Závěrečná párty byla ve skutečnosti jen bláznivý mejdan, který byl podpořen Phillipem Blainem a byl nazván ‚Millenium‘. Vystupovali zde naživo např. Aphex Twin, Lady Miss Kier, Doc Martin a další. (CliffLee)
  • Skupina hrající na ulici ke konci filmu jsou Skunk Anansie, hrají píseň ze soundtracku. (CliffLee)