Reklama

Reklama

Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna

  • USA A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors (více)
Trailer

Freddy Krueger se vrací. Stačí jen, aby některá z jeho obětí zavřela oči a s přicházejícím spánkem vstoupila do prokletého domu v Elm Street. Mladá lékařka Nancy Thompsonová tuší, že její pacienty netrápí těžké sny, ale ohrožuje démonický vrah. Naopak doktorka Simmsová sny svých pacientů spojuje se sexuálními problémy. Aniž si to uvědomuje, dává díky svému způsobu léčby šanci Freddymu - a ten nikdy nezaváhá. (Warner Home Video CZ)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (329)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Po otrasnej dvojke sa vrátil zachrániť sériu jej stvoriteľ Was Craven, ale tentokrát len ako autor pôvodného scenára. Réžiu dostal na starost zručný remeselník Chuck Russell a s prepisovaním scenára do finálnej podoby mu pomáhal génius Frank Darabont. Výsledkom je najlepší diel série. Dvojka sa ignoruje a vraciame sa ku koreňom, čiže k boju Freddyho s deťmi ľudí, ktorí ho zabili. A všetko sa to znova odohráva v snoch. Vrátila sa aj hlavná hrdinka z jednotky, ktorá už nie je žiadna krehotinka a spolu s ďalšími deťmi sa akotak rovnocenne snaží bojovať s Freddym. To sa mi páčilo najviac, že už to nie je boj osamelých obetí bez šance na záchranu, ktorým nikto neverí, ale dostatočne skoro vyrovnaný súboj v ktorom postupne parta prichádza na jednu fintu za druhou, ako Freddyho zdolať. Až na tradične neveriacich rodičov sa im dostane pomoci aj od miestneho vedúceho blázinca. Situovanie do blázinca takisto dodalo filmu poriadnu atmosféru rovnako ako skvelá Badalamentiho hudba. Vydarili sa aj postavy. Najmä Patricia Arquette ako nová líderka je dokonalá. Dokonca aj Heather Langenkamp mi sadla oveľa viac ako v jednotke. Až mi bolo trochu ľúto, že definitívne odovzdala pochodeň Patricii. No a Freddy je tu asi najdokonalejšie vyvážený čo sa týka jeho showmanstva, tak aj hrôzostrašnosti. Dozvieme sa zase niečo nové o jeho minulosti. Posledným a obrovským plusom sú trikové scény. Je až neskutočné čo všetko dokázali spraviť s praktickými trikmi. Celá séria je ukážkou špičkových praktických efektov. Ani tá už v dobe vzniku zastaralá scéna s Freddyho kostrou mi nevadila. Pôsobí to roztomilo. Takže celkovo som aj po rokoch spokojný. Táto séria na rozdiel od extrémne lacno pôsobiacich sérii Halloween alebo Friday the 13th, ani po rokoch príliš nezastarala a stále ponúka množstvo pôsobivých scén. A tento diel je jej vrcholom. 9/10. ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Bojovníci ze sna jsou rozhodně jedním z těch kvalitnějších pokračování Noční můry v Elm Street - jednak respektují pravidla stanovená prvním filmem (za scénářem ostatně mimo jiné stojí nejen původní tvůrce Wes Craven, ale i začínající Frank Darabont), ale hlavně se je snaží i rozšířit o zajímavé nápady ohledně fungování snového světa. Nicméně při každém zhlédnutí jsem se vždy neubránil dojmu, že tento díl je mnohem více řetězcem velmi rozmanitých vražd, snových atrakcí a oněch extenzivních nápadů, ale o to méně konzistentním a atmosferickým hororovým příběhem, v němž byste se báli o postavy, nebo v němž byste se báli zkrátka obecně. Přesto jde o neskutečně zábavný snímek s výbornými praktickými efekty a taky trochou klasické „harryhausenovské“ stop-motion animace. ()

Reklama

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

Do světa legendárních nočních můr s Freddym jsem nahlédl úplně poprvé a na základě doporučení horrorového příznivce Mr.Apache zvolil místo prvního filmu netradičně tuhle „trojku“. Jak jsem tak trochu předpokládal, tenhle typ přímočárého tínedžerského horroru nebyl tak úplně mým šálkem kávy, ovšem musím uznat, že v rámci toho, čím Bojovníci ze sna jsou, jde o velmi dobře udělaný kus, který i navzdory tomu, že během trikových scén tu občas byl starší věk filmu znát, strčí pořád hravě do kapsy spoustu současné žánrové tvorby. Líbilo se mi zasazení většiny napínavého děje do snů, které zde probíhají na pokračování a postupně se propojují s realitou, zaujalo mě promyšlení snového světa s číhajícím nebezpečným záporákem ze záhrobí i mladičká Patricia Arquette. Ke konci se mi už ty akční boje se všemi netvory zdály utahané a rovněž zbytečně přepjaté, včetně klasického horrorového zvratu k závěru (ve chvíli, kdy se všechno zdá být vyřešené). Zatím se k oblibě tohoto kultu přidávat rozhodně nemůžu, ale coby v jistém směru skutečně originální žánrová jednohubka za mě může být a minimálně na první film z roku 1984, kterým to celé kdysi začalo, se ještě někdy v budoucnu ze zvědavosti podívám. [60%] ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Tak tomuhle říkám parádní odčinění za opravdu špatnou dvojku! Všichni přeživší z jedničky se vrátili, Freddy zde má pár opravdu vynikajících scén ("Welcome to prime time, bitch!") a konečně se dozvídáme něco o tom, jak to vlastně s Freddym začalo. Zkrátka a dobře, jsem spokojený. Ne tak, jako u dokonalé jedničky, ale myslím, že 80 % tomuto třetímu dílu s přehledem dám. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Dávno před Skládačkou a mnoha a mnoha filmovými díly Saw tu byly Noční můry z Jilmové ulice. První díly by se daly označit za hororovou teenagerovskou vyvražďovačku, jakých tehdy bylo povícero (třeba Pátek třináctého), jenže Wes Craven vše posunul do oblasti snu, resp. nočních můr. Což byl geniální tah, jenž nejen zajistil Nočním můrám originalitu, ale ve snu se dalo hezky vyhrát s triky, prostředím, atmosférou, barvami, a že nápady tvůrci nešetřili. Jestliže první díly byly spíše strašidelně atmosférické, další dva díly byly akčněji laděné a mladí studenti dokonce získali určité schopnosti a síly, aby mohli adekvátně s Freddym ve snu bojovat. Zvláště čtvrtý díl je v tomto ohledu dobře natočen, také jej režíroval Renny Harlin a naštěstí do hlavní role Alice neobsadil Geenu Davis jako v Ostrovu hrdlořezů. Zajímavostí je, že v prvním filmu se mihne mladičký Johnny Depp, ve třetím Laurence Fishburne. Nebo že ústřední hrdinka z prvního dílu se vrací ve třetím jako doktorka psychologie. Svět nočních můr Freddieho Kruegera vedl ke své vlastní subkultuře. Kromě filmů vznikly i dva televizní seriály, mimofilmových a mimotelevizních aktivit je mnohem víc. A to vše jen proto, že Wes Craven využil do té doby známé klišé, avšak dokázal vymyslet originální způsob pojetí. ()

Galerie (135)

Zajímavosti (17)

  • V pokladnách severoamerických kin diváci nechali 44,8 milionu amerických dolarů. (NIRO)

Související novinky

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Svět filmové hudby přišel o jeden ze svých významných hlasů, ve věku pětaosmdesáti let totiž v neděli v New Jersey zemřel americký hudební skladatel Angelo Badalamenti. Informaci o úmrtí zveřejnili… (více)

Darabontova procházka s mrtvolami

Darabontova procházka s mrtvolami

13.08.2009

Známe ho především jako tvůrce Vykoupení z věznice Shawshank, ale Frank Darabont se odjakživa rád brodil především zatuchlými hororovými vodami. Začínal jako scenárista třetí Noční můry, druhé Mouchy… (více)

Reklama

Reklama