Příběh z počátku 17. století se točí kolem kouzelné lahvičky. Jediná kapka z ní může splnit jakékoliv přání. Každý majitel ji pak musí prodat někomu dalšímu, ovšem za polovinu ceny. Podle legendy ten, na nějž zbude poslední kapka, propadne peklu. (Filmbox)

honajz2

A to jsem si v pátek stěžoval, že tenhle týden byl filmově prostě slabý a Filmem týdne bude Čapí dobrodružství, a ejhle - dvakrát za sebou pět hvězd. Tenhle film si je totiž rozhodně zaslouží, člověk se u toho nenudí, dobová atmosféra hutná, dokonce to i vytváří napětí a občas to je i trošičku hororové. Herci dobří, kamera dobrá, děj zajímavý... Snad tomu ani nemám moc co vytknout. Plný počet a možná ještě něco víc, uvidím večer. ()

aquiver

Vynikající film - tu temně historický, tu pohádkový, a tu zas hudební. A funguje to! Strhující je především Míša Kudláčková coby 13 letá dívka v ohrožení, hlavní hrdinka příběhu. Československou kinematografii miluju a jsem za to pravidelně odměňován třeba nenápadnými dobrodružnými snímky... 80 % ()

rakovnik

Přestože se toho ve filmu příliš mnoho neudá, atmosféra a střípky ze života obyčejných lidí postižených událostmi před třicetiletou válkou je vykreslena velmi hezky. Postavy jsou velice nesympatické a povahově pokřivené, v kontrastu s nevinností malé dívky. Nejvíce ale zaujmou propracované kostýmy a ponuré exteriéry, dokreslující celkově tíživou povahu snímku. ()

Romario

Výborně herecky obsazený film v čele s estonským hercem Bruno O´ya (Hoff).Zajímavý příběh o kouzelném amuletu zasazený do roku 1611, kdy se malý oddíl pasovkých žoldáků , kteří doprovází bohatého německého kupce, stahuje z Prahy a je pronásledován českým vojskem, čemuž jsou svědky malá dívka ,dcera české služky bohatého kupce a vandrující muzikant Matouš. ()

salahadin

Chytrý příběh o tom, kterak hodnota jedné lahvičky devalvovala až k nejvyšší ceně - života. Výborné herecké obsazení (kat, Rösner, Vyskočil i Kudláčková, Munzar, Holý atd.), parádní hudba (hlavně ty skočné písničky do taverny) i dobový kolorit, to je lahůdka. Ale na můj vkus je příběh někdy lehce natahovaný. To nemění nic na faktu, že tohle je parádní historický kousek z našich končin a dokazuje, že to prostě jde, když se chce. ()

• Režisér Ráža musel na príkaz komunistických cenzorov zázraky poprieť, a preto na konci filmu postava muzikanta povie, že zázraky neexistujú. (Raccoon.city)
  • Žobrákov si vo filme zahrali členovia divadelného spolku Jablonský. Dali im staré handry a vyváľali ich v blate, ale režisérovi sa aj tak zdali málo špinaví, a tak maskérka jednej divadelníčke poliala vlasy a nechty olejom. (Raccoon.city)
  • Pieseň "Od Krumlova koně jdou" bola vytvorená priamo pre film autorom Jaroslavom Krčekom a jeho súborom "Musica Bohemica". Na zloženie skladby mal iba týždeň, a preto sa pod tlakom režiséra podarila až na druhý pokus. (Raccoon.city)