Reklama

Reklama

Detektivní příběh o záhadné ženě, která s sebou nese smrtelnou kletbu. Rok1925. Slibný mladý advokát Arthur Kidd (Adrian Rawlins) cestuje do Crythin Giffordu, aby vyřídil záležitost náhle zesnulé Alice Drablowé.Ve vlaku potkává Sama Tooveyho (Bernard Hepton), který popisuje paní Drablowou jako samotářku. Příští den je Arthur na pohřbu paní Drablowé pouze jedním ze dvou truchlících - mimo postavy postávající opodál a celé zahalené v černém. Jeho otázky na danou osobu jsou místními zodpovídány velice vyhýbavě a s hrůzou v hlase. Pouze neobydlený dům po paní Drablowé může odhalit tajemství strachu, který dopadá na všechny, jež ženu v černém spatří. (HBO Europe)

(více)

Recenze (72)

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Nevím jestli bych hodnotil jinak, kdybych nejprve neviděl vizuálně orgasmické a působivě atmosférické nové zpracování z roku 2012. Tahle TV záležitost mě ale příliš nenadchla. Nejen proto, že mi hlavní hrdina neustále připomínal legračního pana Palina z Monty Pythonů, ale hlavně film postrádal potřebnou dávku pochmurnosti, tíživost a melancholie, kterýmižto ušlechtilými vlastnostmi tak bohatě oplýval jeho moderní následovník. Ale je fakt, že z přízraku vdovy v černém bych si ještě někdy ve dvanácti ustříkl do pyjama (tedy strachem, ne vzrušením). ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

VYdařený hororvý příběh kterej má fakt dokonalou atmosféru. Film sice dnes již ničím nepřekvapý ale je zajímavé vidět, jak si režisér poradil s tak malým penízem. Hnusnej barák uprotřed bažin neměl chybu a celá atmosféra domu neměla chybu, hustá mlha se dala krájet a kočár kterej tam jezdí mě docela i děsil. Trošku mě zklamalo že přeci jenom tam nebylo tolik strachu jak bych si představoval ale zase nuda to nebyla. Herci hrály jak mají a hlavně žena v černém neměla chybu její první krok na scénu mě fakt dostal, a to nemluvím o scéně kde žena zaútočí, srdce jsem měl v kalhotách. Vydařený film s pořádným příběhem. ()

Reklama

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Levná televizní duchařina a vůbec né špatná. První půlhodinku si poctivě připravuje pevnou půdu pod nohama, aby nás následující hodinu hezky napínala, a ve dvou případech dokonce srazila až na kolena. Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že to mohlo být kratší, a scén s nesmírně strašidelnou dámou v černém mělo být naopak víc. Její momenty jsou totiž na celém filmu ty nejpůsobivější, i když takový nález dětského pokoje taky stojí za to. ()

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Při srovnání knížka-verze '89-verze '12 je tato určitě nejslabší, příběh je tak nějak halabala převyprávěný a přestože se snaží držet věrně knižní předloze, tak ty nejpovedenější okamžiky ignoruje. Na body s mladším vydáním pak prohrává jak v atmosféře, tak i v příběhu samotném, tam kde je Radcliffe a spol. opravdu děsivý, je toto spíše takové... úsměvné. Jedná se však o televizní film, navíc z osmdesátých let, takže při přimhouření obou očí jde stále o docela působivý horor, o to spíš, když si jej pustíte v předvečer Halloweenu :-) ()

kareen 

všechny recenze uživatele

O moc lepší podívaná než stejnomenný horor s Danielem Radcliffem z minulého roku. Začátek sice není nic extra, ale od okamžiku, kdy se mladý právník poprvé ocitnul v honosném domě na mlhou prostoupených blatech jsem měla permanentní pocit mírného mrazení v zádech. Nepochybně zásluhou velice pečlivě budované atmosféry, protože o nějaké speciální triky tu ani nezakopnete. A zatím co u loňského snímku jsem netrpělivě čekala, kdy už se hlavní bubačka konečně objeví, tady jsem si to v duchu oddalovala, protože pokaždé když se tak stalo, to nebylo dvakrát příjemné. Novelu, podle které byla Woman in black zpracována jsem nečetla, takže nemohu srovnávat, ale na tv snímek je to opravdu povedená duchařina. ()

Zajímavosti (5)

  • Mezi knihou a filmovým zpracováním lze najít několik rozdílů. Například paní Kiddová (Clare Holman) se v knize původně jmenuje Kippsová. (Chatterer)
  • Herečka Fiona Walker, představitelka Madam Toovey, byla ženou režiséra Herberta Wise. (Chatterer)
  • Poprvé byl film vysílán na anglickém televizním kanále ITV na Štědrý večer roku 1989. (Chatterer)

Reklama

Reklama