Prokletí

• Velká Británie Eight for Silver (více)

Tajemná a možná nadpřirozená síla ohrožuje v 19. století malou vesnici ve Francii. Patolog John McBride přijíždí, aby prozkoumal nebezpečí, a během toho vymítá své vlastní psychologické démony. (SkyShowtime)

xxmurphyxx

Zasraní čorkári železa a farebných kovov. Nečakal som žiadnu hitparádu a šiel som do toho čisto pre účasť Boyda Holbrooka a musím skonštatovať, že som bol príjemne prekvapený. Akože áno, má to svoje muchy, najmä ne/logickom konaní niektorých postáv a trošku cítiť priškrtený rozpočet, ale atmosféru si to drží po celú dobu dobrú. Navyše nápad a realizácia hlavného monštra mala niečo do seba a aj keď tých scén tam zas nie je toľko, keď na ne príde, stoja za to. Hlavne tá v stodole bola popiči a pripomenula mi svojím prevedením a atmosférou starý dobrý horor The Thing. Potešilo aj fajn previazanie začiatku a konca filmu, takže za mňa spoko. Kto nemá problém dať šancu aj komornejším hororovým snímkam, smelo do toho. ()

AndrewNewman

Vonkajšia expozícia s večne prítomnou hmlou v lesoch a celkovo prostredím v renesančnej ére láka diváka na niečo viac, než to v skutočnosti je. Lacný horor o vlkodlakov s lacnými efektami a prehrávajúcimi hercami. Nebyť toho, že Kelly Reilly ukáže svoje luxusné štvorky už na začiatku, je jej postava čo sa príbehu týka zbytočná. A zbytočná je aj scéna na začiatku filmu z 1. svetovej vojny, ktorá je taktiež len akýmsi clikcbaitom. Celkovo je to ale príjemne natočené a Holbrook mi ako patológ/lovec/vdovec dosť sedel. ()

Kushina

Takový atypický horor míchající zla do křesťanství přímým způsobem. Jidášovo stříbro bylo skutečně za prokletý čin... Vlastně je to jeden z dobrých hororů ve srovnání s tím, co se v dnešní době točí za shity. 65% ()

vinducha

Velká spokojenost , saundtrek po dlouhé době opravdu hororový , výborná kamera , a atmosféra  vskutku parádní. No a s maskami se tvůrci taktéž popasovali skvěle. Nemám takřka jedinou výhradu. ()

Yamatosan

Tři hvězdy, ale silné. Má to chyby, ale atmosféra by se dala nožem krájet, a z některých scén mi bylo, jak už dlouho ne. ()

Polux

5/10 | Slušná dobová atmosféra; pár obstojně napínavých scén (zejména snové pasáže); jedna vcelku hardcore vsuvka ("making of scarecrow" byla fakt "chuťovka":-)); značně nevyužitá Reilly (vypadá stále skvěle, viz zbytečná koupací scéna, kterou se to Ellis asi rozhodl dokázat); WW1 prolog/epilog, který je ve filmu úplně navíc a k ničemu; obludně digitální bubák (tak mizerné cgi jsem už dlouho neviděl) a tak trochu děravý scénář (S těmi houfy lidí, které bubák pokousal v kostele, se stalo přesně co:-)? Holbrook celou dobu ví, o co jde, ale dávkuje informace vesničanům pěkně postupně proč přesně? A tu stříbrnou kulku si v těle nechal 35 let na památku nebo proč vlastně?), který to celé táhne dolů. | PeZet ()

Chicharron

Nechal bych po vytažení stříbrné "kulky" jednoho z hrdinů opět proměnit, film by měl IMHO větší "šťávu", ale i tak přes omšelost upírské/vlkodlačí tématiky jde o vcelku napínavou jednohubku, na kterou si ovšem za týden budete vzpomínat jen stěží... ()

Miroslav.Zac

Doufal jsem ve víc, než jen v úvodní napadení cikánského tábora a exemplární potrestání dvou kočovníků, jejichž kletba se stane ústředním motivem filmu, jenž byl nebyl zase tak dlouhý, abych u něj usnul, ale hlavně málo záživný a málo strašidelný. To už i Vlkodlak s Hugo Elrondem Weavingem se mi líbil víc. Pár scén mě zaujalo, ale jiné pocity ve mě film bohužel neprobudil. ()

Accuphose

Takovej průměr. Do půlky to utíká celkem svižně, pak se to začíná malinko táhnout. Atmosféru to taky trochu má, včetně té dobové. Je to mezi dvěma až třema, ale jelikož jsem počítal minuty do konce, přikloním se ke dvěma. Otevírá si to dveře ke dvojce, která ale doufám nevznikne, protože tam potenciál není. ()

Peddro

Nějak nesedí dějová linka. Příběh začíná bitvou na Sommě, tedy 1916, pak se vracíme o 35 let zpět do roku 1881 do doby, kdy dávno existovaly moderní opakovací zbraně, přesto používají ,,ládovačky". Bestie o která mu měla zavraždit ženu a dceru, terorizovala francouzský venkov v 18. století. Muselo by mu tedy být více, než 100 let. ()

Milo384

Skvělé prostředí, zápletka jakž takž, ale celé to nudilo. Nedokázalo mě to udržet v napětí - slabší 3* ()

flyer.nick

Já nevím, vizuál to má pěkný, atmosféra je fajn, efekty taky, ale vlastně mne to i tak nějak nezaujalo a díval jsem se na to natřikrát. Hrozně moc věcí ej tam řečeno jen obrazem, jsou tam celé minuty, kdy nepadne ani slovo, to pro někoho může být problém, pro někoho zase super, obzvlášť u hororu. ()

KarlN

Tak já jsem spokojen velmi! Krásné prostředí, příběh, atmosféra a především nápad, ačkoliv inspirace v jiných filmech je zřejmá. Přesto zabaleno do divácky líbivého obalu a pomyslnou mašlí na tomto dárku, (SPOILER) je scéna pitvy oné bestie. Nenudil jsem se ani chvilku. Podobně pointované jako Paroží. Doporučuji. ()

Hexx

Začalo to velmi slibně, ale pak to nějak vyšumělo do stereotypu, nic dalšího v rozvoji už to nenabídlo a vlastně se to "pohřbilo zaživa" samo spolu s protézou a Romskou spoluobčankou. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna