Reklama

Reklama

King Kong

  • USA King Kong
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Měl to být osmý div světa. Ale utrhl se z řetězů. Slavné filmové monstrum, obří opičí samec King Kong, vzbuzuje úžas filmových diváků už od roku 1933. Právě první verze jeho příběhu se stala nezapomenutelnou legendou, a to navzdory dvěma velkorozpočtovým remakům z let 1976 a 2005. Film vypráví příběh režiséra Carla Denhama, který se najatou lodí vydá na tajuplný ostrov, aby tam s nic netušící herečkou Ann Darrowovou natočil dobrodružný příběh na motivy pohádky Kráska a zvíře. V ostrovní džungli se totiž nacházejí desítky prehistorických tvorů. Mezi nimi i obří gorila, zvaná Kong. Domorodci, kteří drží zvířata za obrovskou starobylou zdí, herečku unesou a obětují ji Kongovi. Štáb ji však z opičákových spárů po dlouhém boji zachrání. Podaří se mu dokonce Konga omámit a převézt do New Yorku. Tam však začíná druhá část strhujícího dramatu: Denhamova nová atrakce se totiž utrhne z řetězů a rozpoutá v ulicích peklo... (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (280)

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Jako první jsem viděl Jacksonův remake, což se pravděpodobně na mém hodnocení originálu projeví. Tak když pominu předehru, která mi bezdůvodně ukrojila pomale 5 minut života, příběh se rozjel slušně. A bavil mě vlastně po celou dobu, přestože jsem věděl, jak dopadne, navíc Peter se předlohy držel docela věrně. Ale přišlo na první střet s technickou stránkou snímku v podobě poletujících ptáků u pobřeží a došlo mi, že k ní budu muset být hodně shovívavý. Protože na jednu stranu člověka udivuje úroveň triků na tehdejší dobu, na druhou však (dnešní!) divák není slepý a vidí, že se na (nejen) všech těch zvířátkách výrazně podepsal zub času, ostatně i takové „hadrové panenky“ v některých případech ani nebyly nutné, bohužel touha natočit akci s člověkem a libovolnou příšerou na jeden zátah byl větší a mně to místy přišlo jako rušivá nedbalost (neznám finanční stránku natáčení, ale myslím si, že použít alespoň v některých scénách střih by celý projekt opravdu nezruinovalo). A čím se mohl pochlubit remake a originál naprosto postrádal, byl vztah Konga a Ann. Jackson mě sice úplně nepřesvědčil, ale cítil jsem mezi těma 2 nějakou chemii, zatímco v předloze byl náznak snad jen ke konci, jinak vůbec. A také toho v sobě moc zlidšťujícího opičák opravdu neměl, v tomhle zase bod pro Petera. Zpracování z roku 2005 z toho tedy vyšlo (alespoň u mě) vítězně, a přitom to není neúcta ke klasice, ale opravdu kvalitní film by podle mě neměl tak moc zestárnout, čehož jsem byl bohužel v tomto případě svědkem, a když k tomu připočtu těch pár detailů zmíněných výše, vychází mi z toho pouze lepší průměr. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Pravděpodobně ten největší monster-movie, jaký kdy byl natočen. Klasika, která patří do dnes již zapomenutého LOST WORLD žánru, který byl v době světové ekonomické krize nesmírně oblíbený a který byl popularizován filmovými přepisy románu A.C.Doyla, E.R. Burroughse, J.Vernea atd. Tyhle filmy měly jedno společné - pevně ohraničené území s prehistorickými zvířaty, nebo téměř zaniklými civilizacemi. Ve 20.a 30.letech se tyhle filmy točily jak na běžícím pásu, byly plné trikových sekvencí a King Kong byl jejich král. Ve své době to byl vskutku technický zázrak, jehož některé trikové scény dodnes vypadají skvěle. První dvě třetiny jde vpodstatě o takový Jurský park na malém ostrově uprostřed Pacifiku, s mnoha pravěkými ještěry, mezi které se jakoby nedopatřením přimotal přerostlý lidoop z dob mnohem pozdějších. Když pominu takové lapsusy dané dobou, jakože z neškodného býložravce brontosaura udělali tvůrci filmu krvežíznivou bestii, nemohu nevzpomenout takové lahůdky, jako byl třeba souboj King Konga s tyranosaurem, dokonalá to ukázka stop-motion animace té doby. A na posledních 15 minut - řádícího King Konga v New Yorku - je radost se dívat i dnes, což potom v roce 1933, to musela být naprostá bomba! Dokonce se odvážím říct, že mnohé triky v King Kongovi vypadají lépe, než u monster-filmů v 50. a 60. letech. Škoda, že se dnes již takovéto lahůdky vůbec nevysílají.... ()

Reklama

Psychor odpad!

všechny recenze uživatele

Do 40.minuty se jedná o nezáživnou podívanou plnou prachbídných hereckých výkonů a přehrávaných dialogů, avšak pomyslný "vrchol" nastane teprve s příchodem King Konga, který vykouzlí na tváři drtivé většiny diváků hořký úsměv. Tak žalostné trikové provedení, kterému vévodí opravdu otřesná stop motion animace, totiž bezpochyby ještě nikdy neviděli. Obří gorilák a další pravěká monstra nenáhánějí hrůzu, ale naopak přetvářejí celý snímek na jednu velkou grotesku hodnou odpadu. ()

Disk 

všechny recenze uživatele

Původní King Kong je z technického hlediska naprosto geniální, ale takhle špatně napsané postavy (hlavní hrdinka jenom ječí) jsou nepěkné překvapení i na 30. léta. Asi raději upřednostním Jacksonův remake, ve kterém Naomi Watts doopravdy hraje a její emancipovaná postava si ke Kongovi vytvoří opravdový a uvěřitelný vztah. ()

kitano 

všechny recenze uživatele

Ako skvelo som si napravil chut po nie prilis vydarenom remaku Petra Jacksona! Nenachadzam lepsi priklad toho ze aj filmy ktore maju 70(!) rokov, mozu stale poskitnut vybornu zabavu, mnohokrat lepsiu ako ich novodobi konkurenti. CIsty dobrodruzny film,ktory sa bez akychkolvek odbociek drzi hlavneho pribehu a graduje kazdou minutou. A aj ked Kong nevyzera tak skvelo ako ten digitalny, nic to neubera jeho majestatnosti a ozrutnosti. A pri tom to nieje len samotny Kong, ktory taha cely film ale aj vyprava (ako to ti borci natocili?), hudba, pochmurna az hororova atmosfera, ktora ma sprevazala celym filmom. V hlave mi utkvela jedna skvela scena, ktora este pred prichodom Konga na scenu vniesla do filmu mrazivy pocit strachu a ocakavania niecoho strasneho - reziser robi kamerove skusky s hereckou a hovori jej aby zahrala moment, ked sa k nej blizi nieco hrozne a ona bezmocne stoji, pozera sa a nezmoze sa na nic len na vykrik. A ko to pozoruje jeden clen posadky, povie: "Co to vlastne je, co ma vidiet?". A zlovestna predtucha ovladla film. Skvely okamih. Skvely film. (10/10) ()

Galerie (126)

Zajímavosti (122)

  • Během otevíracího víkendu utržil film do té doby rekordních 90,000 dolarů. Navíc v době vrcholící hospodářské krize. (DaViD´82)
  • Film byl po testovacích projekcích zkrácen například o scénu, kdy členové výpravy, kteří přežijí setřesení z klády, jsou v jámě zaživa sežráni obřími pavouky a jinou havětí (jejich modely byly později využity v jiných filmech). Odstraněna byla údajně z důvodu, že někteří lidé v reakci na tuto scénu raději opustili kino. Přesto oficiální důvod vystřižení byl ten, že příliš zpomalovala nastolené tempo filmu. Objevila se tedy až po takřka dvaasedmdesáti letech na speciální DVD edici snímku. Právě tato scéna byla Jacksonem zremakována v jeho verzi King Konga z roku 2005. Paradoxně mu byla některými kritiky hodně vyčítána, že už je to "příliš" a není to vůbec v duchu originálu. (DaViD´82)
  • Stromy a rostliny v trikových scénách (dělaných technikou stop-animace) byly kombinací železných modelů a skutečných rostlin. Jednou přes noc však rozkvetla jedna z květin. Došlo tedy k tomu, že při rozpohybování Konga na pozadí "mizí a objevuje se" (ne)rozkvetlá květina. Nikdo si toho však nevšiml až do doby, kdy již byla scéna kompletně hotova. Byla tak v tahu celodenní práce. (DaViD´82)

Související novinky

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Oblíbené filmové postavy zažívají v posledních měsících hned několikanásobné návraty. Roztomilí mimoňové opět potěšili (nejen) dětské diváky ve třetím dílu Já, padouch. Jason Bourne skládal další… (více)

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

08.05.2013

V požehnaném věku 93 let opustila filmový svět obrovská legenda, trikový průkopník, král stop-motion animace a držitel Oscara Ray Harryhausen. Začínal už ve třicátých letech minulého století na… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno