Teddy Jackson je neúspěšný podnikatel v oblasti fitness v Yorktownu ve Virginii, který byl vyhozen z místní posilovny za to, že rozdával reklamní brožury bez adresy tělocvičny. Rozhodne se, že to své ženě Lori neřekne, a vezme ji do Onancocku na oslavu jejích narozenin. Nechá ji v místním wellness a jede připravit ubytování do pronajaté chaty. Ale protože si vytiskl voucher na své tiskárně, kde docházel toner, vstoupí do špatné chaty, kde je jako rukojmí držen muž jménem Coughlin. Gangster, který tam hlídá, si ho splete s nájemným zabijákem - "Mužem z Toronta", talentem na brutální výslechy. Omylem se mu podaří Coughlina zastrašit, a ten prozradí kód, který původně nechtěl gangsterům říci. V tu chvíli dorazí FBI. Zjistí, že Teddy není Muž z Toronta, ale přesvědčí ho, aby se za něj vydával, a pomohl tak dopadnout venezuelského plukovníka Marina, který chystá ve své zemi převrat.. (TV Nova)

Bozvav

Kdyby Kevin Hart o trochu méně ječel a více hrál, šlo by o vcelku zábavnou taškařici, zralou na tři a půl hvězďule, takto dávám o jednu méně, neb přes slušné akční bitky a pár vtipných hlášek, mne ten jeho uječenej ksich dost iritoval. Woody tradičně dobrý, ostatní ušli. Jednorázová a zapomenutelná jednohubka, která neurazí, ale ani nijak nenadchne. ()

filmfanouch

Kevin Hart se ze stand-up komika vypracoval na úspěšnou filmovou hvězdu, kdy se stal hlavní tváří několika komedií, časem se stal poměrně častým spolupracovníkem Dwaynea Johnsona ve filmech jako Centrální inteligence či dvou nejnovějších Jumanji a poslední dobu se pokouší i o vážnější role jako v americké předělávce Nedotknutelných či komediálním dramatu Otcovství. Novinka režiséra Patricka Hughese (třetí Expendables, Zabiják a bodyguard) poté původně měl vsadit na hereckou kooperaci právě Harta a Jasona Stathama. Statham se ovšem s producenty filmu hádal ohledně přístupnosti a tónem filmu, kdy chtěl Statham o poznání drsnější podívanou, která ovšem neměla s představou tvůrců prakticky nic společného. V titulního zabijáka ho tak nakonec nahradil Woody Harrelson a stačilo jen doufat, že v Hughesových rukách vzniká alespoň slušná akční odpočinková zábava. Jenže....   Hvězdný casting a na papíře poměrně zábavná znějící premisa nezachrání to, když je výsledný produkt nezábavný a v rámci akčních scén nezajímavý. Výslednou buddy komedii táhne především Woody Harrelson (i když je poměrně výrazné, že byla role psaná na tělo přímo Stathamovi), Kevin Hart bohužel v této komedii zůstává o poznání méně snesitelný než tomu průměrně u jeho filmů bývá. Po Zabijákovi a bodyguardovi se především ovšem skutečně ukazuje, že je Hughes jen slušný rutinér a díky jeho zpracování je Muž z Toronta snadno zaměnitelnou podívanou, na kterou široká veřejnost velmi rychle zapomene.   Muž z Toronta schází na ohraná schémata, které šlo dávno před ním vidět mnohokrát jinde, tahle téměř dvouhodinová akční komedie ovšem má krom problémů s tempem především problém v tom, že často sází na typické křičení Kevina Harta, které je prozatím to nejméně snesitelné v rámci jeho kariéry. Díky jeho poloze se alespoň dá říct, že je poměrně věrohodné, že titulnímu záporákovi Hartův Teddy leze Harrelsonovo Muži z Toronta na nervy. Harrelson byl sice náhrada za poslední chvíli, v roli zabijáka je ovšem uvěřitelný a snadno při sledování dojde k pocitu, že by minimálně mohla být zajímavá realizace nějakého toho prequelu, kde by Harrelsonova postava objevila ve svém vlastním akčním dobrodružství po vzoru například Johna Wicka. Výsledek by byl rozhodně stokrát zajímavější než samotný Muž z Toronta.   Jde sice o PG-13 produkci, v jistých ohledech jde ovšem vidět, že šli Hughes a spol. v rámci přístupnějšího ratingu na hranu. Za zmínku stojí především jedná bojová akční scéna, v té je vidět, že je Hughes v rámci akce poměrně zručný. Brutální omylem je ovšem využívání zeleného plátna, které je v rámci filmové tvorby nejrušivější za hodně výraznou dobu. Muž z Toronta byl přitom původně určen jako film pro kina, nakonec ovšem došlo k tomu, že studio Sony film prodalo Netflixu. Díky 75-milionového rozpočtu přitom film v jistých momentech nepůsobí vyloženě lacině, přesto v jednotlivostech působí jako příliš zkratkovitá a odbitá práce, která vlastně jako většina exkluzivních filmů od Netflixu připomíná filmy, které vytvořila umělá inteligence a díky tomu výsledný film působí krapet bez života.   Reputaci filmu víceméně dokáže napravit výsledné finále, díky poměrně obsáhlé délce a lenivému tempu se ovšem na něj ve výsledku čeká až příliš dlouho. V tom filmu je toho též v součtu možná příliš, většina z toho ovšem ve výsledku automaticky nefunguje a samotný Harrelson tuto podívanou jednoduše nezachrání. Výsledek je možná ve finále jen o krapet snesitelnější než Hughesovo Zabijákova žena a bodyguard, přesto je výsledek poměrně zoufalý. Když si člověk uvědomí, že se má Hughes chopit americké předělávky Zatáhu Garetha Evanse (která navíc dorazí opět na Netflix), chce to flašku.   V součtu nenápaditá a víceméně i stupidní podívaná, která jako komedie nepobaví, jako akční film nevyvolá vzrušení a v rámci buddy komedie tomu chybí ta správná chemie postav i jejich představitelů. Fakt, že i do podobných investicí cpe Netflix své peníze, jen ukazuje důvod navíc, proč se Netflix propadá do temnot.... () (méně) (více)

iXtr3m3

Slabšie štyri hviezdy, obsadenie fajn, uletený svet "Man-ov z každého mesta", Kevin Hart fajn, ale popravde už začína byť s tým svojim vrieskaním, popiskovaním a prehrávaním obohratý, aj keď s jeho telesnou konštrukciou sa veľa vody namútiť nedá, zato Woody si to dával ako obvykle na pána. Jeho strety s konkurenciou a primárne s Man of Miami stáli za to. Malý nenáročný akčňáčik, ktorý vlastne ani tak malý nebol, keďže sa aj čo to pocestovalo, čo to vybuchlo, čo to postrieľalo, čo to poskákalo a pobilo, takže bez obáv môžete zhliadnuť aj ostatní. ()

MiniMinion

Vlatně tu není moc, co komentovat. Klasická béčková komedie kde Kevin Hart hraje Kevina Harta a snaží se vytěžit co nejvíc co nejvíce dolarů ze vtipů o své výšce, které ovšem přestanou po pěti minutách bavit. A i když se zde občas objeví nějaký ten náznak chytrého dialogy či inteligentního humoru, v další vteřině tu Kevin prdí a zvrací a vše se zase vrací do normálních, nezábavných kolejí. Ale to už je vlastně Kevin Hart jakožto filmová hvězda v kostce - potenciál tam je, ale sám si to vždycky zkasí. Skoro se až divím, že se v roli drsného zabijáka neobjevil Dwayne Johnson, ale jsem za to rád, protože Woody Harrelson má alespoň nějaké to charisma a umí hrát (tedy ne že by tato role nutně potřebovala Oscarového herce, to opravdu ne). Příběh je neskutečně předvídatelný a brutálně okoukaný - naprostý ňouma a drsný ranař jsou náhodou svedeni dohromady a spolu musí čelit za vlasy přitaženým nepřátelům i sami sobě,  tím, že na konec ňouma v sobě najde odvahu a drsňák naopak procitne a ukáže, že přece jenom má kousek srdce. Viděl jsem to milionkrát, několikrát dokonce snad i s Kevinem Hartem. Nějaké body navíc dávám za bitku v tělocvičně s kamerou a choreografií ve stylu Kingsman, která sice už nijak neohromí, ale alespoň potěší že se o to filmaři pokusili, i když zdaleka nedosahuje takové kvality (ty skryté střihy byly tak viditelné, až bijí do očí). Patrick Hughes mě utvrzuje v názoru, že kvalitní The Hitman's Bodyguard se mu asi povedl jen náhodou, protože po loňském zklamání v podobě sequelu onoho filmu přišel s bolestivě průměrným béčkem, která nenabízí vůbec nic zajímavého. Kdybych na Muže z Toronta šel do kina, asi bych litoval vyhozených peněz, ale jako odpolední oddychovka na Netflixu se to dá přežít. 50%. ()

necisty

Ono mi šlo jen o to vypnout hlavu a chvíli se bavit. Ze začátku se to příliš nepředvádělo a plnilo to jen původní požadavek. Ale při scéně se čtyřmi vyslíchanými jsem prskal smíchy a skvěle natočený závěrečný souboj s několika zabijáky splácnutý nejspíš jedním vrzem mě utvrdil, že přesně tohle jsem dnes potřeboval. ()

• Muž z Toronta (Woody Harrelson) ve filmu jí durian, což je exotické ovoce, jehož příšerný zápach při zrání patří mezi ty nejhorší na světě. Dá se přirovnat k odpadní stoce či hnijící mrtvole. (NiWi)
  • Otec Woodyho Harrelsona (Muž z Toronta) Charles byl skutečný nájemný zabiják. Byl odsouzen ke dvěma doživotním trestům za zavraždění soudce Johna H. Wooda v roce 1979. (NiWi)