Adaptace prvního románu autora knižních bestsellerů Johna Grishama, jejíž režií byl pověřen Joel Schumacher. Afroameričan Carl Lee zastřelí v soudní budově dva muže, uvězněné za znásilnění a těžké poranění jeho desetileté dcerky. Sám nakonec stane před bělošskou porotou, která má rozhodnout o jeho vině. Vybere si jako obhájce začínajícího bílého advokáta, který po jistém váhání přijme pomoc emancipované studentky práv. Z případu se stane politická záležitost, která aktivizuje i členy Ku-klux-klanu. V poklidném městečku zavládne napětí a bílí rasisté začínají řádit. Jake a jeho blízcí se ocitají v nebezpečí. Výsledek procesu je ovšem po obhájcově emotivní závěrečné řeči jasný. Osvobozující výrok poroty však vzbuzuje pochybnosti o tom, zda jedinec opravdu může brát právo do svých rukou... (Cinemax)

Merenre

Nádherný název, který je lákavější než sexy osmnáctka s roztaženýma nohama. Zbytek je pak o to větší zklamání. ()

Delmondo

Joel Schumacher je fakt machr, když mezi dvěma Batmanama natočil toto skvostné soudní drama o procesu černocha co vzal spravedlnost do vlastních rukou. Co nelze jen tak přehlídnout je obsazení McConaughey, Bullock, L. Jackson, Spacey, starej i mladej Sutherland, který tady navíc stojej proti sobě. Film nepostrádá napětí i emoce a zároveň je jedním z nejlepších o Ku-klux-klanu. ()

Ironhead

Skvele obsazena ale bohuzel dost priserna proafroamericka agitka... Nasleduje spoiler... vago... jako pujdu k soudu, kde rozstrilim utocnou puskou dva podezrele (stale neodsouzene) mladiky, kteri udajne znasilnili moji dceru. S tim, ze u toho navic postrelim jeste policajta, ktery "diky" tomu prijde o nohu, ale nakonce me, nasledkem desne dojemny zaverecny reci obhajce, propustej od soudu rovnou domu jako nevinneho?!? Co to ma jako bejt? Ani podminka, par let natvrdo nebo leceni? Ne, proste uplne nevinnej, bezte domu... :oO Zajimavy... tam maj asi cerni stejny privilegia jako u nas jista nejmenovana mensina nebo to absolutne nechapu :_) ()

Kozlowski8

Spousta (možná většina) tátů by se zachovala stejně jako Carl Lee Hailey, kterému dva mladíci znásilnili a surově zbili dcerku. Carl vzal spravedlnost do svých rukou. Jenže Carl je navíc černoch a příběh se odehrává v USA v době, kdy řádění ku-klux-klanu nebylo ještě úplně uzavřenou kapitolou... Joel Schumacher velice dobře naložil s výborným scénářem, napsaným podle výtečné knižní předlohy a skvěle při tom využil potenciálu velkého množství hereckých es i tehdy začínajícího Matthewa McConaugheyho. Příběh je velmi strhující a napěchovaný emočně vypjatými situacemi. Již první záběry, kdy dva mladíci projíždějí černošskou částí města, vyvolávají u diváka mrazení z očekávání příchodu něčeho hnusného. Emoční vlna kulminuje nezapomenutelnou závěrečnou řečí obhájce, která (a nejen ona) však nese lehký nádech prvoplánovitě vykalkulovaného tlaku na divákovy emoce. 85%. ()

Thug_Leo

Fádní,rádoby hluboké a k zamyšlení. Kvalitně zpracovaný laciný příběh o rasové nerovnoprávnosti u kterého už po 20minutách víte, jak dopadne. PS:nebýt hvězdného hereckého obsazení,film by skončil tak na 60% na primě v neděli. ()

mirronelli

Trochu zjednodusena verzia predlohy sustrediaca sa viac na rasovu otazku. V knihe bol velmi dobre a detailne rozobraty aj pravny postup sporu. Napriek tomu velmi pozeratelne. Samuel L Jackson uplne vystihol postavu i ked na konci uz bol trochu moc heroicky. Uz len dufat, ze to svinstvo KKK naozaj raz zmizne. ()

Dvorik

Silne tema v oblezeni takove spousty velkych hercu. Nominaci na jakoukoliv sosku by si zaslouzil spise McConaughey nez Jackson. ()

charles3

U mě zatím nejlepší adaptace Grishama. Při včerejším (teprve) druhém shlédnutí mě zpětně překvapilo angažmá tehdy ještě málo známého a teprve se prosazujícího McConaugheyho a naopak obsazení slavného McGoohana, který o rok dříve ohromil ve Statečném srdci. Už od prvního vidění si ovšem nejsem jistý, jestli by vyznění filmu neprospělo ještě víc, kdyby někdo z KKK po osvobozujícím rozsudku Carla "sejmul". Možná si jednou přečtu knihu, zda náhodou nekončí právě takto... ()

PTuranyi

Výborná súdna dráma, v ktorej mladý právnik čeliaci skúsenejšiemu žalobcovi a prísnemu sudcovi, obhajuje otca, ktorý vzal spravodlivosť do vlastných rúk. Hollywood opäť odviedol perfektnú prácu. Produkcia dáva príbehu skvelú atmosféru, napätie a emócie pre každú scénu. Hoci to nie je Horiace Mississippi, rasový konflikt a výčiny k tomu dávajú dostatok zámienok. Hviezdni herci sa starajú o výborné stvárnenie charakterov. Trocha zamrzí netradičný dabing Kevina Spaceyho ale inak takmer dokonalé filmové dielo. ()

Xaeroo

Krimi drama s hvězdným obsazením , není bohužel až tak využité , ale naprosto to smete závěrečný proslov k porotě.. Postavy Sandry Bullock a Donalda S. si zasloužili opravdu více prostoru , aby si diváky získaly ještě o vela víc. Na 5 hvězd to nemůže být také kvůli tomu, že si tam snad  každý může dělat co chce a nic se mu nestane, čili není ve filmu ukázáno , jak byli, či nebyli potrestáni další záporné  postavy, jejich pokusy o vraždy, vyhrožování , vražda a tak dále.. Je to škoda , film se soustředí pouze na právníky a rasismus, ale i tak jeden z nejlepších thrillerů tohoto typu. ()

Criss

Joel Schumacher by se měl vykašlat na Batmana a točit thrillery jako tenhle. Možná ale trochu moc dlouhá stopáž. ()

Matwas

Už kniha bola fantastická.. filmové spracovanie príjemne prekvapilo, čoho dôkazom sú podľa mňa brilantné výkony hercov, najmä McConaughey-ho. Jeho záverečná reč je tak emotívna, že ma to úplne prikovalo do kresla... Schumacher by sa mal asi vážne venovať takýmto trhillerom. ()

F.Abagnale

Lepší priemer medzi thrillermi. Najväčší problém som mal asi s dejom kde doteraz neviem pochopiť, ako mohli prepustiť bez žiadneho trestu vraha, ktorého obhajoba bola založená na tom že v čase zločinu bol nepríčetný (čo teda rozhodne nebol). Celý film sa tvári že je proti rasizmu, avšak za toto by išiel (prinajmenšom mal ísť)sedieť takisto aj biely. Jediné čo podľa mňa film zachraňuje je celkom obstojná réžia. ()

pavont

Po polhodine film zacne pozvolna stracat tempo ale sceny su tak silne, ze dokazu prikovat k sedadlu. Skoda nevyuziteho potencialu niektorych hercov. ()

Mesmeric

Dostalo se mi to co jsem očekával-kvalitní soudní záležitost. Na scéně se opět objevují najednou Samuel L. Jakson a Kevin Spacey a to je prostě záruka kvality. Velmi příjemným překvapením pro mě byl výkon Matthewa McConaugheyho, nespadá pod mé oblíbence, ale tady sedl do role perfektně. ()

Zemřel Donald Sutherland

21.03.2024

Matthew McConaughey se vrací k velké roli

Matthew McConaughey se vrací k velké roli

19.03.2021

Další důkaz, že dnes už je ve světě filmů a seriálů možné všechno, je oznámení streamovací služby HBO Max, že se krimi drama Čas zabíjet od režiséra Joela Schumachera z roku 1996 dočká seriálového… (více)