Cole Turner je internetová celebrita s miliony sledujících na vlastním kanálu „Únik z reality“. Často natáčí živá videa a všechno zveřejňuje na Youtube. Na oslavu desátého výročí svého kanálu se Cole, jeho přítelkyně Erin a přátelé Dash, Samantha a Thomas vydali do Moskvy, aby se zúčastnili únikové hry, kterou Dash zorganizoval s pomocí Alexeje Koslova, bohatého ruského Coleova fanouška. V Moskvě se setkají s Alexejem a stráví večer v pochybném klubu. V den spuštění hry vezme Alexej Coleův telefon a připojí ho k sledovacímu systému, aby jej mohl živě vysílat pro jeho fanoušky. Alexej varuje skupinu, že úniková místnost je extrémní a nepředvídatelná. Co je reálné? Jak přežít a uniknout? (JOJ Cinema)

borec999

Horor pri ktorého sledovaní v kine bolo veľmi cítiť, že do kina by sa za normálnych okolností nedostal a je tam len z dôvodu, aby znovuotvorené kiná v období medzi 1. a 2. vlnou korony mali čo premietať. Spracovaním ide o lacný a mierne béčkový horor v ktorom sa striedajú lepšie herecké výkony s horšími (preafektovaný hlavný hrdina, ktorý najmä v prvej polovici je svojim herectvom neznesiteľný). Nosným dejovým prvkom filmu je koncept Escape Room, ktorý sme videli už mnohokrát spracovaný pútavejšie a lepšie. Pointu a akože šokujúci zvrat v závere som prekukol asi po polhodine a myslím, že aj viacerí budú na tom podobne. Holt, tí čo videli Fincherovu Hru... a tí čo ju nevideli, tak nech si ju radšej hneď idú pustiť, pretože tá je svojou kvalitou o 2 triedy inde ako FOLLOWME. Podpriemer a lepšie 2*- 40% ()

darkrobyk

Cole Turner je nesympatický frajer, který ve své namyšlenosti přijme nabídku účastnit se únikovky v Moskvě. To samo o sobě by mělo být varující. Půl hodiny se vedou žvásty a Turnerova tlupa si užívá nočního života. Se vstupem do hry to začne být napínavé, hlavně když dojde na střeva ven. Bohužel poměrně brzy se mi podařilo odhalit pointu, kterou mi závěr potvrdil, a tak mi nakonec film nepřišel tak dobrý, jak jsem očekával. 2,5* sice zvedám na celkové 3*, ale jsou opravdu slabé a snímek bych doporučil jen tomu, kdo v podobném žánru nic neviděl. V rámci únikovek je řada daleko lepších snímků, protože... SPOILER - film ze všeho nejvíce připomíná Hru (1997). To jsem si uvědomil v momentě, kdy se železná panna neuzavřela a hrot nevnikl do oka oběti. Pak už si stačilo jen všímat, že gore v přímém záběru se nekoná a krvavé mučení je vždy nějak divákovi skryto, a tak slyší hlavně křik ubožáků. To už by mě bavil kterýkoliv díl SAW více a závěrečná nakládačka na tom moc nezměnila, byť jsem kvůli ní zaokrouhlil hodnocení nahoru. ()

verbal odpad!

Bezskrupulózně vyloupit jedinečnou a novátorskou Hru, osadit ji mimořádně nesympatickým buzerantem a partičkou toporných slizáků, zretardovat ji do slaboduchosti pro Instakokoty a ani nepřiznat kredity pro Ferrise a Brancata, to se jednoznačně musí ztrestat zmrdi! Už teď se děsím, kam až ta vykrádačská modermentizace zajde příště. Nabízí se hned třeba dva progelovaní mentálové, fackující se na TikTrotlů, aby se nakonec ukázalo, že to vlastně byl jen jeden schizomentál, co mezitím rozpoutal neomarxistickou apokalypsu. ()

pornogrind

Na to kolik už podobných filmů o únikovkách vzniklo je tenhle kousek celkem koukatelnej. Scéna s páráním břicha byla asi nejefektivnější. Závěrečnej twist možná překvapí ale určitě není nikterak originální. Ikdyž najít v dnešní době film s originálním námětem a pointou je téměř nemožný. Většinou vše už bylo k vidění někde jinde. Rozhodně mi to sedlo víc než poslední viděnej film na téma únikovky Escape Room: Tournament of Champions(2021). ()

honajz2

No... takové rozporuplné pocity z toho mám. Ona je to taková zvláštní směs různých hororů a thrillerů. SPOILER (ale kvůli několika kriplům tady se to už asi ani jako spoiler označit nedá) Úniková hra + Hostel (či jakýkoli jiný film, kde psychopati unesou lidi do nějakých skladů/cel a mučí je tam) + Hra a Mo Lun + pokus o psychologické drama o životě youtubera KONEC SPOILERU, asi takový by byl "vzorec" inspirací. A ono to na jednu stranu funguje docela slušně a na tu druhou zase ne. Ten úvod je zbytečně vleklý, ale jinak to po celou dobu má silnou atmosféru a přišlo mi to i dost napínavé. Možná to je i proto, že mám tenhle subžánr hodně rád, každopádně po téhle stránce je to povedené. I ten děj docela dává smysl, na to čím to je. Ale na druhou stranu tady máme postavy, o kterých víme prd a z nichž většina není zrovna sympatická, pak je tu ten vleklý úvod a navzdory konci mám stejně pocit, že to zbytečně míchá moc témat dohromady. I ten chat diváků v tom mohl mít větší roli, takhle mi přišel krapet nevyužitý. A taky jak už jsem psal, ten úvod trvá přehnaně dlouho (než se něco stane, uplyne 30 minut vaty...). Ten konec se sice dá odhadnout, ale mě stejně překvapil, protože jsem od toho čekal milionkrát viděné téma a nenapadlo mě, že by si to mohlo vzít inspiraci od jednoho nejmenovaného filmu. Ruku na srdce ale kdo to tady skutečně odhadl a kdo to odhadl jen proto, že si tu četl komentáře... Každopádně líbí se mi, že na rozdíl od toho filmu a jemu podobné čínské verzi co se odehrává na lodi to má konečně realistický konec, SPOILER žádný happy end, kde se hlavní postava navzdory vší logice zachová klidně a přes všechno se přenese, ne, tady to organizátor pěkně schytal a podle mě by to přesně takhle dopadlo i v realitě KONEC SPOILERU. To Follow Me přidává body k dobru, ale stejně to nevidím na víc, jak lepší 3*. A to "nadhodnocuji" jen kvůli slušné atmosféře a že jsem lepší horor z tohohle subžánru už dlouho neviděl, jinak by to byl průměr. Lepší 3* ()

• Do závěrečných titulků je vloženo ještě několik scén. (pornogrind)
  • Cole (Keegan Allen) využívá ve filmu smyšlenou aplikaci „Upic“, která je v podstatě aplikací spojující YouTube a Instagram. (Lajty)
  • Dom, v ktorom sú protagonisti uväznení, je ten istý, čo sa objavil vo filme V/H/S (2012), v shorte, kde TI West dokáže svojim novým okom vidieť ducha. (Arsenal83)