Gil je nadšený fanoušek baseballového týmu San Francisco Giants a nového hráče Bobbyho. Tomu se však příliš nedaří, stejně jako Gilovi, který vinou agresivní povahy přijde o práci. Když se stane svědkem toho, jak se Bobby porve se spoluhráčem Primem o dres s číslem jedenáct, rozhodne se Primovi sám domluvit. A když ho nepřesvědčí, zabije ho. Shodou okolností se Bobby vzápětí dostane do formy a Gil je přesvědčen, že je to jeho zásluha. Chce, aby to Bobby ocenil. Když však slyší jeho názor na podobné fanatické fanoušky, rozhodne se ho k vděčnosti přinutit. Pro začátek mu unese syna. (TV Nova)

Andresito

Typická ukázka toho, že když je špatný scénář, ani dobrá režie a herci ho nezachrání. Fanatik má rozhodne největší plus v De Nirovi, který navzdory hloupým dialogům a častým nelogičnostem zahrál víc než dobře a Snipes mě mile překvapil a se svou postavou se slušně vypořádal. Scottova cool režie je prostě nezaměnitelná a k technické stránce snad nikdo výhrady ani mít nemůže. Horu naivních dialogů a rádoby šokujících zvratů ale nezakryje ani ten nejlepší zpomalený nájezd na odpal v dešti. 50% ()

Anderton

Scottov pokus o psychologický thriller s fanatickým De Nirom mu podla mňa celkom vyšiel, ale s niekým menej charizmatickým to mohlo dopadnúť podstatne horšie. Pozerám, že film bol dosť velký prepadák aj v USA, inde vo svete to neprekvapuje, fanatizmus bassebalových fanúšikov je skoro pre každého vrátane mňa nepredstavitelná záležitosť. VIDENÉ ZNOVA 7/2017: Názor ostáva v podstate rovnaký, len spätne ešte oceňujem Scottov cit pre atmosféru pri zobrazení akejkoľvek tematiky a aj doby, to mu bolo myslím vždy vlastné. Čiže deväťdesiatky ako vyšité a pre fanúšikov tohto športu povinnosť. Možno ale pre nich tento film znamená podobné quilty pleasure, ako pre horolezcov Cliffhanger. ()

kubilov

The Fan byl kasovně i vesměs podle recenzí propadák. Jde o další z filmů Tonyho Scotta, který proslul skvělými filmy, ale i naprosto průměrnými až podprůměrnými omyly, právě zde pak jde o tu druhou možnost. Robert De Niro má zajímavou roli, ale nějak mi k ní příliš nesedí, na druhou stranu Wesley Snipes si zde střihl jedno z těch svých lepších představení, kterých má ale v kariéře dost poskrovnu. Z dalších postav zaujme například Benicio Del Toro, který se také na hráče baseballu hodí až překvapivě dobře. Ačkoliv jde o veskrze průměrný thriller, ze začátku to tak vůbec nevypadalo, protože občas mi Scottova režie sedne opravdu dobře, což se povedlo zrovna zde, zvlášť když rozjezd byl vlastně nejlepší částí celého filmu. Za Gimme Shelter si 3* obhájím. ()

StarsFan

Když jsem se dívala na tenhle film, říkala jsem si, že to s mojí posedlostí různými herci není zas tak hrozný :-) Jinak námět filmu zajímavej, ale místy trochu blbě uchopenej, i když musím říct, že jsem se ani chvíli nenudila. Proč mám ale pocit, že De Nirova filmografie s lety spíš upadá, než aby zrála? ()

jondoe

Trosku netradicny thriller z dost blby scenarom. Robert de Niro sa mi vsak v tomto filme nezda az taky zly ako sa tu pise. Pre mna je aj v tomto filme dost mrazivy a svoju ulohu psychopata zahral dobre. Samozrejme ze herec moze hrat iba to co mu dovoli scenar a ked je scenar zly tak sa proste moze uz iba snazit a zahrat to najlepsie ako vie. De Niro svoju ulohu splnil na vybornu a myslim ze keby to hral niekto iny ,menej charizmatickejsi bolo by to dopadlo ovela horsie. Snipes bol tiez v pohode ale da sa povedat ze ani on v tomto filme nemal co hrat. Tony Scotte mam rad ale tento film mu naozaj moc nevysiel. Ale podpriemerny film to urcite neni uz iba koly de Nirovi ,ktory aj v tomto nie moc dobrom diele exceloval. ()

• Wesley Snipes chtěl původně ztvárnit Gila Renarda, kterého si poté zahrál Robert De Niro. (Rugero)