Reklama

Reklama

Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas

  • USA Naked Gun 33 1/3: The Final Insult (více)
Trailer
USA, 1994, 79 min

Režie:

Peter Segal

Scénář:

Pat Proft, Jerry Zucker (původní scénář) (více)

Hudba:

Ira Newborn

Hrají:

Leslie Nielsen, Priscilla Presley, George Kennedy, O.J. Simpson, Fred Ward, Anna Nicole Smith, Ellen Greene, Earl Boen, Rosalind Allen, Andre Rosey Brown (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Nikdo není nenahraditelný. Existují ovšem světlé výjimky. A jednou z nejsvětlejších je Frank Drebin. Co na tom, že by si po desítkách let policajtské práce konečně mohl užívat zaslouženého odpočinku! Co na tom, že se z něj stala dokonalá hospodyňka, vytvářející spolehlivé zázemí své emancipované manželce Jane! Losangeleská policie se bez něj prostě neobejde. Alespoň ne teď, když se tu zřejmě chystá největší teroristická akce za poslední léta. Neboť ve věznici ve Statesvillu se připravuje k útěku jeden z nejnebezpečnějších „chovanců“ – expert na bombové útoky Rocco. A vypátrat, jaký má být jeho nejnovější cíl, toť úkol, s nímž si jen tak někdo neporadí. A Frank nezaváhá ani vteřinu. Když jej vlast potřebuje, je ochoten nechat se i zavřít… Předposlední z policejních komedií s Lesliem Nielsenem je opět nabita gagy a skeči, parodujícími jak nejrůznější kasovní trháky posledních let, tak i scény z klasiky světové kinematografie – od Mysu hrůzy až ke Křižníku Potěmkinovi. K jedné z četných zajímavostí patří závěrečná „oscarová“ scéna, v níž vystupuje řada hvězd světového formátu, které hrají samy sebe (Raquel Welchová, Olympia Dukakisová, Elliott Gould a další). (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (374)

Shit 

všechny recenze uživatele

I třetí díl je stále nadočekávání zábavný, ale už to je přece jenom slabší než předchozí dva díly a je dobře, že už se dál nepokračovalo, zřejmě by to skončilo hodně špatně. Ale tady je Leslie Neilsen pořád ve skvělý formě a i tady je několik nezapomenutelných scének a na to že tímto filmem Peter Segal začínal je to opravdu skvěle odvedená práce. Takhle by měly vypadat všechny parodie. ()

BadoXXII 

všechny recenze uživatele

Jane Drebinová: Franku, proč nechceš dítě? Frank Drebin: Copak jsem nechtěl adoptovat tu osmnáctiletou Korejku?..... Bláznivá strela je tá najparádnejšia komediálna trilógia. Druhá časť je dokonca mojou najoblúbenejšou komédiou vôbec!. Posledný trapas je však pravdepodobne najmenej vydareným, no stále veľmi vtipným dielom..... Jane, uvědom si, že dítě je velká zodpovědnost. To je jako mít na starosti hygienu v Haitském vězení. ()

Reklama

Paxxx.cz 

všechny recenze uživatele

Leslie Nielsen na vrcholu slávy ve filmu, který svým humorem strčí všechny komedie poslední doby hravě do kapsy - už jen díky doslova legendární smršti vtipnych scén na předáváním Oscarů. K tomu přidejte narážky na filmy jako star wars, jurský park, neuplátní, horečka sobotní noci,... Je zkrátka škoda, že dneska se už něco podobného jen tak nenatočí a komedie tak nějak spějí do bodu, jak je to prezentováno ve filmu absurdistán. Pro mě zkrátka klasika, u které se vždy královsky pobavím při každém dalším shlednutí...8/10. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Slabší než předchozí díl, ale i tak mě opět Drebin výborně pobavil. Autoři v posledním díle trilogie naštěstí našli zajímavý a trochu jiný směr, který jim prochází i díky mému vztahu k filmům (och, to udílení Oscarů ...Phil Donahue má pecha). Hlavně scény ve věznici jsou opravdu výborné (nošení písku, zbavování se písku, děti s pistolemi při útěku, obleček pro lepší sex, spermobanka :)). Asi poslední pořádný film Leslieho Nielsena a je škoda, že Zucker nedotočil svou trilogii a vzal to do rukou rutinérský Peter Segal. PS: teprve až po shlédnutí Útěku z Alcatrazu s Clintem Eastwoodem dostaly některé vězeňské vtípky správnou pointu:)) ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Mnohem více crazy než první dva díly. Přibylo šílených gagů, bláznivých situací a hlavně narážek na hollywoodské filmy, které jsou většinou opravdu vydařené( úvodní parodie Neúplatných je prostě boží). Co ale zůstalo, je odhodlaný poručík Leslie Nielsen alias Frank Drebin, jenž opět perlí jednu hlášku za druhou a ukazuje, že lepší komik v 90. letech v americkém filmu nepobíhal. Peter Segal má jiný styl než David Zucker a pitomost hlavních postav je v jeho podání asi ještě více cílená a důležitá než kdykoli předtí, ovšem kdyby každý režisér dokázal ke dvěma legendárním komediím natočit takhle kvalitní trojku, rozhodně bych se nezlobil. 4,5* ()

Galerie (44)

Zajímavosti (22)

  • Složky v šanonu na Karlssonově klinice odkazují na americké skandály a záhady: důkazy při vraždě JFK, záhadné zmizení letkyně Amelie Earhart, zmizení odborového předáka Jimmyho Hoffy, údajně smazané magnetofonové pásky z aféry Watergate a fotografie bývalé televizní hvězdy a novinářky Heidi Fleiss, která v 90. letech vedla luxusní nevěstinec pro hollywoodskou smetánku. (Robbi)
  • Vzácný kanárský smrk je ve skutečnosti jeden z nejběžnějších stromů na světě. (SG-1)

Související novinky

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson

11.04.2024

Ve věku šestasedmdesáti let zemřel ve středu 10. dubna v nevadském Las Vegas bývalý profesionální hráč amerického fotbalu, úspěšný herec a později jedna z nejkontroverznějších osob americké kultury a… (více)

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

14.10.2022

Chyběl vám žánr bláznivých parodií? Pak pro vás má studio Paramount dobré zprávy – oficiálně totiž chystá remake Bláznivé střely, v níž by si hlavní roli měl po legendárním Lesliem Nielsenovi zahrát… (více)

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Dnešní květnový pátek třináctého bohužel přináší jednu smutnou zprávu pro svět filmu, ve věku devětasedmdesáti let totiž odešel americký herec Fred Ward, známý z filmů jako Chvění, Sedm neohrožených… (více)

Reklama

Reklama