Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiální text distributora)

3mates33

Tak som rozmýšľal kde je pes zakopaný, a pritom celá pointa bola tak jednoduchá. Tento film má všetko čo by mal mať kvalitný film. Lepší než dobrý film :) ()

Dantte..

Film z jedním z nejlepších point všech dob. Shyamalanův scénář byl opravdu vyjímečný, stejně jako jeho dokonalá režie 90 % ()

Kefas21

Obyčajný film. Úplne obyčajný. Skôr mi je čudné, že v tomto filme nie je Bruce tým jedincom, čo zachráni svet pred vojnou či apokalypsou, nie je mužom činu, nezvedie okoloidúcu krásku a dokonca ani nie je ten, čo bude držať zbraň a strieľať. Úplne obyčajný, až divne obyčajný film...počkať...posledných 5 minút...napätie sa stupňuje, nervy tečú po koberci...vidím záverečné titulky a sánka je dolu šéfe... ()

AshT

Aneb předtím než M. Night Shyamalan natočil největší sračky všech dob. Musím říct, že film byl velkým zklamáním a možná i proto, že pointu jsem věděl dopředu z časopisu. Kdybych to nevěděl dal bych Sixth Sense i 5 hvězdiček, ale možná taky ne. ()

Cernochbtw

Na tento film musí být člověk v určité náladě, ta má byla v době shlédnutí trochu černější a bavil jsem se na pasáží, u kterých byli jini zaskočeni. Na prožitku mi to však neubralo, ba naopak přidalo. Proto zasloužené 4 hvězdy. ()

playboy_05

Jedna z veci, co me velmi mrzi je, ze jsem tenhle film nestihl shlednout jeste za cerstva, ale dostal jsem se k nemu az po letech, kdy uz byla veskera pointa a vsechno to tajemno verejne vyspoilerovano. Okradl jsem se o mimoradny zazitek. ()

hekla

Film, o kterém rozhodně ještě nějaký čas po shlédnutí budete přemýšlet. Nejde jen o skvělou "hlavní" pointu, ale i o ty menší, možná na první pohled ne tak zřejmé. I když se to nezdá, Šestý smysl je především o živých lidech, o každém z nás. Perfektní mysteriózní atmosféra díky Howardovým tónům po celou dobu, výborný scénář a především úchvatný výkon malého Haley Joel Osmenta a Bruce Willise. ()

Ondr0n

Ve filmu všechno funguje na jedničku, ale pouze za předpokladu, že neznáte děj dopředu (já ho naneštěstí znal). Když víte, o co vlastně celou dobu jde, všímáte si všech triků, které jsou použity k tomu, aby zamaskovaly pravou podstatu věci a působí to značně rušivě. Každopádně se jedná o precizní a zajímavý film. ()

IvonaK

Ikdyž je tento film vysoce hodnocený, tak já nejsem jeho cílová skupina. Takže za mě nebrat. Ponurá nuda kde se jenom filosofuje a za půlkou filmu se tam někdo pozvrací. A nezachránil to ani Bruce Willis svou melancholickou úlohou. Jen ať pěkně zachraňuje svět a je s ním velká legrace. ()

mac000

Opravdu mě za zápletka nedocvakla až do poslední chvíle rozuzlení. Proto ještě větší dojem z důmyslně vystavěného scénáře (zpětně do sebe všechno zapadá) a výborné výkony Willise a Osmenta. Shyamalan si vybudoval filmem renomé, jenž mělo v jeho další tvorbě bohužel sestupnouo tendenci (byť se žánrově vyhranil a svému vymezenému parketu zůstává věrný) ()

Aragorn

Skvělý film. Před zhlédnutím tohoto filmu jsem si o Bruci Willisovi myslel, že je to jen průměrný herec, ale zde mi ukázal pravý opak. Herec Cola je naprosto skvělý a svým zpúsobem i děsivý a je jasným tahounem snímku. Konečně jsem objevil horor, který mě jak postrašil, tak zaujal příběhem. ()

wege

Trvalo mi to přes dvacet let, možná dobře, protože je to fakt slabší 4 a nějak nechápu to nadšení taky. Podle mě jsou role, na které se Bruce nehodí a nehodil, a to je jedna z nich. Je neskutečně toporný, celý takový nepřirozený. Ano ten film je jinak takový pěkný, horor, kde se nebojíte, s moc pěkným závěrem, ale prostě to nějak není ono. Možná jsem se měl podívat před těmi 20 lety. Zestárlo to? Nebo bych to měl stejně? ()

Jan.Cada1

Typ filmu, který prostě člověk musí vidět dvakrát. Wow efekt přichází až v posledních minutách filmu, do té doby jsem se až tak dobře nebavil. Mistrné propracování se však musí uznat. ()

LdaVinci

Nevím, jak jsem se před časem na tento film díval, ale dnes jsem ho viděl, jako poprvé, takže závěr absolutně zdrcující a emocionální. Herecké výkony excelentní a vznikl tak zase jeden klenot. ()

HanSolo

Mně to sice nebavilo tak moc jako většinu ostatních, ale přesto musím uznat, že se Shaymalanovi jeno režijní debut podařil a to především díky skvělé tajemné atmosféře, kterou se mu podařilo udržet až do konce. Skvělí jsou i herci, především Haley Joel Osment. ()

Gekon

Špičkový duchařský thriller s dokonalou režií a hlavně překvapující pointou, která se stala vzorem pro mnohé další filmy. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku