Davidovo manželství prochází krizí, poslední dobou se mu příliš nedaří a ani psychicky na tom není nejlépe. Přesto má obrovské štěstí. Stane se jediným člověkem, který přežil děsivou havárii vlaku při návratu z New Yorku, kde se pokoušel sehnat lepší práci. Probere se v nemocnici. Z televize se dozví děsivé detaily o smrti skoro sto dvaceti cestujících i o tom, že trosky vlaku se rozlétly na míli daleko. On sám nemá ani škrábnutí. Za pár dní najde za stěračem auta lístek s otázkou: "Byl jste někdy nemocný?" Začne hledat člověka, který mu tam lístek nechal. Je to Elijah, majitel komiksové galerie, který trpí vrozenou vadou mající za následek extrémní křehkost kostí. Elijah hledá někoho, kdo je jeho pravým opakem - člověka nepoškoditelného, nezničitelného. Je přesvědčen, že je to právě David, a považuje ho za komiksového hrdinu, kterému je třeba do cesty stavět různé překážky, na nichž má dokazovat svou nepřekonatelnost. (TV Nova)

sedm.1

Pro mě jeden z nejslabších „Shyamalanů“ , ne-li možná vůbec ten nejslabší. Můj velice oblíbený tvůrce zde totiž selhal hlavně ve své nejsilnější disciplíně, a to v totálně uzemňující a šokující pointě, která ho provází téměř celou jeho kariérou a ani zde nechyběla, jen ale prostě neměla tentokrát takovou údernost, přesvědčivost a především byla poměrně dost i okatá a odhadnutelná. Samotná zápletka, která oné pointě pak předcházela, též nebyla kdovíjak dechberoucí, několik zajímavých a nečekaných zvratů se tu sice našlo, a i pár napínavých scén tu také bylo k mání, ale obsahově mi to celé přišlo poměrně dost chudé, téměř bez spádu a gradace, prostě krapet nuda, s několika výraznými momenty, které mě naštěstí vždy vytrhli z úplné latergie, která mě ale jinak přepadala po celou dobu trvání filmu. Shyamalanovi se tentokrát ale navíc nepodařila navodit ani příliš výrazná stylovost a i s budováním strhující atmosféry tu zůstal za mým očekáváním. Herecké obsazení je pak sice hvězdné, ovšem ani to Vyvoleného neposouvá do nějakého nadprůměru, Willis i L. Jackson jsou charismatičtí a dokážou na sebe strhnout pozornost, ale jejich postavy jim prostě nenabídly nějak výrazněji vyniknout či zabodovat. Já jsem zkrátka z Vyvoleného krapet zklamaný, možná je to tedy jen tím, že má očekávání byla prostě jen abnormálně vysoká a z toho se pak odráží mé neuspokojivé dojmy, nicméně o kvalitní thriller jde každopádně, ale o pecku mezi oči ani náhodou. A v tomto případě jsem ji prostě chtěl. ()

coscarelli

Shyamalan vie natocit nervydrasajuco aj kracanie po schodoch , bezpochybne. Nevadia mi ani dlhe pomale komorne zabery, ale tuna ma vsak uspaval skoro na kazdom kroku a dej mi unikol. Nuda, nuda, nuda. Vo filme sa nic nedeje , dialogy ma uspavaju a stale cakam a cakam a... zrazu prijemny zaver. Asi film pre VyVolenych, ja som z neho nemal nic, len kvalitny soundtrack a sem tam fascinujuci pohlad ocami Eduarda Serru. Budem si davat vacsi pozor na odporucania od chytrejsich ludi. ()

JADIM

Zaujímavé spoznávanie vlastnej vady, ktorá ani nie je vadou, lenže to dokáže dostať do naozaj zvláštnych a zaujímavých situácií. Síce bez svižného tempa, ale so silnými momentmi a zdravou stopážou. Páči sa mi, že sa to vydalo skôr dramatickou ako thrillerovou cestou. Samozrejme jeden z najlepších superhrdinských filmov. 8/10 (Videné 5.6.2020, Originálne znenie) ()

James87

Vyvolený je první z trilogie, je také tím nejlepším. Manoj navodil dobrou atmosféru po celou dobu filmu a nemusi se to tam řezat hlava nehlava. ()

Kanibal

Vyvolený mě opravdu potěšil. Čekal jsem od Shyamalana po Šestém smyslu ochabnutí invence, ale opět ukázal, že je mistrem napětí a že mu originální nápady rozhodně nechybí. Bruce Willis i S.L.Jackson jsou skvělí! ()

honzii

Opravdu skvělý film, do kterého jsem se neskutečně ponořil a hltal každou seknundu. Shyamalan je režisérský bůh - dokáže vytřískat z němého záběru napětí až na půdu. Perfektní hudba podkreslovala nejsilnější části filmu a skvělá kamera, která se raději pomalu přemisťuje z jedné postavy na druhou než aby rušila nějakým střihem byla výtečná. Příběh samotný mě velmi zaujal a byl brán skvěle s nadhledem, ovšem některé dialogy trochu kazily dojem, protože toho moc prozrazovaly. Konec bych si přál otevřenější. Znamení však u mně jako Shyamalanovo dílo zatím vede. ()

MARTIN*I

Co o tom říct? Je to určitě zajímavej a velice netradiční film... Určitě doporučuji shlédnout.. Mě se to líbilo... ()

bari68

Veľmi rozporuplný film. Réžia M.N.Shyamalana naznačuje, že sa bude jednať o ďalší skvelý mysteriózny thriller.Opak je , ale pravdou. To čo vychádzalo v Znameniach alebo v ešte lepšom Šiestom zmysle, tu akosi nefunguje. Nefunguje, ale z tej vonkajšej formy.Aj keď film nejako nenudí, stále sa len veľmi pomaly oboznamujeme s výnimočnými schopnosťami nezničiteľného B.Willisa a jeho opakom S.L.Jacksonom .Plusom v tomto thrillere je avšak originálna zápletka a hlavná pointa filmu.U mňa, ale dojem 79% ktorý tento film má, ani trochu nevzbudil. Moje hodnotenie 3* nemá vzbudzovať dojem priemerného filmu , ale môj subjektívny dojem z toho, že táto režisérska výpoveď o nadprirodzených silách mi pocity napätia a hlbšieho zamyslenia nad filmu nepriniesla. ()

Rudinsky

Natočiť dobrý thriller je umenie. Shya... Samalya.. Je to fuk ako sa volá:D, tento chlapík jednoducho talent má. Vyvolený disponuje výborným scenárom, peknou hudbou, a musím uznať, že Bruce Willis je síce akčná hviezda, ale rozhodne nie pre robotickú telesnú schránku bez štipky mimiky, ako u niektorých "hercov". Jednoducho vie hrať a dodáva filmu ten správny charakter. V mysterióznom žánri je táto snímka na špičke pyramídy(a našťastie nie sama). ()

jondoe

Nemyslim ze je to tak dokonale ako sa tu pise. Suhlasim vsak ze sa jedna o originalny thriller z dobrou zapletkou a vinikajucim koncom. Co vsak zamrzi je ze som sa viac krat pozrel na hodinky a Bruceovi som tuto ulohu neuveril, Naopak Samuel L. Jackson bol vinkajuci. ()

Cracker

Shyamalan a mysteriózny žáner idú ruka v rukáve spolu s úspechom a diváckou obľúbenosťou. Prvý krát som film videl ešte ako malý a aj to len kúsok(koniec), takže ma to pripravilo o ten pocit -óóó- podobný ako pri Šiestom zmysle. Tie slabšie scény boli trošku pretiahnuté, viac by som vsadil do Willisovho "superhrdinstva". Ale aj tak je všetko skvelé a klape to, réžia,scenár,herci a hudba sú jednoducho na jednotku. ()

Jane18CZ

Hodnotila bych to 3* ale za tu hudbu musím ještě jednu přidat. Tenhle film byl zajímavý, ale trošku to drhlo, po polovině filmu jsem si říkala "kam ten film vlastně směřuje?" Mám z něj smíšené pocity.. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé - pro mě spolu s Vesnicí to nejlepší nejlepší od pana Šhymlalala... Grandiósní hudba pana James Newton Howarda... ()

darwin

Zajímavý námět promrhaný čekáním na něco, co ani pořádně nepřijde. Filmu rozhodně neprospívá strojená, ultra-komorní atmosféra, která má tvořit tajemno, ale místo toho vytváří pouze táhnoucí se nudu. Slabých 60% pro shyamalanovské Čekání na Godota. ()

Chegi

Časy, kdy uměl M. N Shyamalan točit skvělé filmy jsou už bohužel dávno pryč, ale tento film je špica. Originální námět, krásná gradace, úžasná atmosféra. K tomu herecká radost v podobě pana Skleněného aka S. L. Jacksona. A za to, že film nespadl do zaběhnutýćh klišé přidávám pátou hvězdu. ()

Han22

Budu zlej. Vítězná sestava se nemění a tak rok od Šestého smyslu přichází Shyamalan s prakticky tímtéž. Willis a rodinné problémy, malý kluk, děj vezoucí se na konverzační rovině a šokující pointa. Bohužel je to všechno celkem nuda. Pointa nedává z hlediska komixu vůbec smysl (SPOILER! - k čemu je záporák který má proti hrdinovi prakticky samé nevýhody). Rodinné vztahy jsou nezajímavé, Jackson překvapivě nevýrazný, samotný Willis to jen svým charismatem neutáhne, protože nemá prakticky co hrát. A hlavně co funguje u hororu - tedy pomalost, děj stavený na dialozích, budování napětí se do komixu moc nehodí. Pořád je to technicky skvěle natočený film s výbornými kamerovými nápady a vším tím okolo, jen zkrátka celkem o ničem. ()

korndaddy

Nevím proč, ale prostě sem měl náladu na film s Willisem a napadl mě Vyvolený. To, že snímek je od Shyamalana, sem považoval za jakýsi bonus. Teda alespoň sem si myslel, že to bude bonus. Nekonalo se. Po zajímavém začátku, přišla utahaná a předvídatelná jízda, která se trochu rozjela ve finální čtvrthodině. Teda alespoň trochu. Každopádně duo Jackson a Willis na výbornou. Shyamalan zklamal a mám pocit, že jeho tvorba je vyčerpaná. ()

Seti

Hodně zajímavě uchopený vztah dobro vs. zlo respektive superhrdina vs. superpadouch a to z doby, kdy Shyamalan ještě točil dobré filmy. Může mít obyčejný člověk superschopnosti? A pokud ano, tak jak s nimi a vůbec se svým životem naložit? Má v takovém případě nějaké předurčení? A může existovat někdo se zcela opačnými schopnostmi? Otázky, které Shyamalan pozvolna klade před diváka, a stupňuje tak napětí až do překvapivého finále. Vyvoleného už jsem viděl kdysi v kině, takže jsem závěrečných zvrat znal a bohužel na mě tím pádem tolik nezapůsobil. Každopádně skvělí herci a výborná atmosféra. Shyi, prober se a najdi si nějakou podobnou látku. ()

HiddenDragon

Mozna vam bude trochu vadit velmi pomale tempo pribehu, ale kdyz vydrzite, stoji to za to. Prece jen Shyamalan je dobry v tom, jak velmi postupne klade kostky deje na sebe a na konci pribehu poda pointu, vsechno do sebe zapadne a vy si reknete "no ty kraso, to by me nenapadlo". Samozrejme kdyz uz pak znate konec, priste si to tak neuzijete, ale napoprve jsou jeho filmy bozi. Jak uz jsem psal, sceny mohou pusobit natahovane, holt neni to akcni film, ale pri zpetnem pohledu vlastne vsechny mely svuj ucel, nebylo v nich vylozene nic zbytecne. Proste tak, aby se nitky spletly az na konci. Navic mi tohle originalni tema sedlo, jak by mohl vypadat komiksovy hrdina v realnem svete. Ma to ten nadech nadprirozena a pritom je to hodne realne. Zabery jsou hezky zahalene takovym chladnym az namodralym filtrem. Navic se zde znovu setkali (jako napr. ve Smrtonosne pasti 3) mi dva oblibenci, Willis a Jackson....a do roli se perfektne hodi. ()

-Dawe-

1. shlédnutí 3* ... 2. shlédnutí 4* ... 4. shlédnutí 5* Něco mě donutilo se na tenhle geniální snímek dívat znovu a znovu a to i přes to, že jsem ho po prvním shlédnutí za geniální nepovažoval. Tohle se mi snad nikdy nestalo a ano, budu se opakovat, Shy je génius! ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Herci z Vyvoleného se vrací

Herci z Vyvoleného se vrací

26.09.2017

Vyvolený se konečně dočká pokračování

Vyvolený se konečně dočká pokračování

27.04.2017

17 let! Tak dlouho fandové M. Nighta Shyamalana vyhlížejí dvojku Vyvoleného, která se konečně stává realitou. Ve filmu nazvaném Glass se objeví Bruce Willis i Samuel L. Jackson a premiéra nás čeká 18… (více)

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda