Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Uprchlý agent KGB Nikolaj Dalchimsky (Donald Pleasence) před svým zmizením ukradl seznam spících agentů, kteří byli během padesátých let posláni do Spojených států. Agentům, kteří byli součástí operace s krycím jménem TELEFON, byl nejprve vymyt mozek a pod určitou formou hypnózy dostal každý z nich instrukce týkající se klíčových vojenských základen. Aktivováni měli být pouze v případě války jistým veršem z básně Roberta Frosta. Dalchimsky seznamu využije a začne spící agenty budit. Když několik zdánlivě obyčejných lidí zničí vojenská zařízení po celém území USA, je po jeho stopě sověty vyslán Major Grigorij Borzov (Charles Bronson), který má za úkol Dalchimského zlikvidovat a zabránit krizi, jež by mohla vést až ke třetí světové válce. (3DD!3)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (39)

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Kterak Charles Bronson alias major Grigorij Borzov zachraňoval svět ... Špionážní thriller, který se nemůže pyšnit překotným tempem ani zběsilou akcí, přesto díky zajímavé zápletce a nadprůměrnému hereckému obsazení dokáže vytvořit velice solidní dobovou atmosféru s přiměřenou dávkou napětí. Slabší 4* ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Konečně zábavnej thriler. Odpadlý agent KGB se seznamem spících agentů se objevuje v USA, obyčejní lidi po aktivaci podnikají sebevražedné útoky na vojenská zařízení a KGB vysílá mlčenlivého zabijáka, aby ho našel a zlikvidoval, než rozpoutá třetí světovou válku. Skvostný začátek nasadí parádní tempo, které samozřejmě nevydrží. Objevuje se zvědavá agentka, laškování a humor, což podkopává napětí. Pleasance je sice typicky ruská držka, ale je spíše v pozadí a Bronson... mno snaží se, ale jako agent KGB fakt nevypadá. Je to spíše klasická bronsonovka než nějaký geniální špionážní film. Nicméně útoky jsou mrazivé, finále napínavé, chytře vymyšlené (jak zabít někoho v místnosti se dvěma policajty?) a happy end potěšil. A tyhle náměty plné špionů a spících agentů z dob studené války mám rád, skvěle jsem se bavil, takže si nadhodnotím na 4*. ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Pomerne neznámy film so zaujímavou, i keď veľmi nepravdepodobnou zápletkou. Politické čachre machre sú podané v takzvanom komerčnom štýle, čo je ale skôr pochvala, pretože vieme, čo sa deje a komu o čo ide, namiesto toho, aby sme mali dojem, že si budeme musieť film pozrieť trikrát, kým nám dajú všetky intrigy zmysel. Nesmie chýbať ani milostná linka, ale tá sa rozbehne pomaly až so záverečnými titulkami. Nejde tak o dielo dosahujúceho kvalít podobne koncipovaného Mandžuského kandidáta, avšak svoj účel Telefón plní. 70% ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Svižný triler z obdobia studenej vojny, v ktorom ruský agent de facto zachraňuje zadky Američanom. Charizmatický Bronson stále vo forme je skvelým ťahúňom filmu, aj keď od sovietskeho majora má na hony ďaleko. Na druhej strane, Pleasence v zápornej roli je slabší odvar a príliš toho nepredvedie. Ruské prostredie fajn zvládnuté - natáčalo sa však vo Fínsku. Podarené sú aj niektoré hlášky. Zápletka pôsobí aj po rokoch atraktívne a ktovie, či sa niečo podobné, aspoň experimentálne aj reálne neuskutočnilo. Ale že by agent s vymytým či s zhypnotizovaným mozgom bol schopný takéto komplikované činnosti, silne pochybujem. Jednoduché možno, ale naprogramovať súbor zložitejších a komplexnejších mozgových operácií by bol sci-fi. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Skvělý začátek v Rusku a první probouzení agentů - než zjistíme že hlavní záporák vlastně až na jednu drobnost jedná poměrně chaoticky a my netušíme ani jeho pořádné úmysly a důvody. A překvapivě s nástupem Bronsona to ještě chvilku nudí, než se objeví užvaněná Lee Remick a konečně tomu dá trochu šťávu. Je zde pár dobrých prvků, jako že na ochranu SSSR je nutno ochránit nejdřív USA, počítačová nerdka v centrále CIA nebo celá scéna mamky v županu a trepkách, která během minuty vyhodí do luftu celou fabriku. Ale celkově chybí filmu nějaká silnější koncepce a tah na branku. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (18)

  • Interiér Hyatt Regency sa nachádza na adrese 5 Embarcadero Center v San Franciscu. Na rovnakom mieste sa natáčal aj film Sklenené peklo (1974). (m.a.t.o.)
  • Borzov vystupuje v nemocnici pod pseudonymom Dr. Spota. Meno "Spota" používa ako odkaz na svoju osobu scenárista Peter Hyams. (m.a.t.o.)
  • Novela Waltera Wagera, podľa ktorej sa napísal scenár k filmu, bola vydaná iba dva roky pred jeho premiérou. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama