Reklama

Reklama

Nechte je všechny mluvit

  • USA Let Them All Talk (více)
Trailer

Snímek Nechte je všechny mluvit od režiséra Stevena Soderbergha vypráví příběh slavné spisovatelky (Meryl Streepová), která se vydá na cestu se svými dlouholetými přítelkyněmi (Candice Bergenová a Dianne Wiestová), aby se pobavila a vyléčila staré rány. Připojí se k nim i její synovec (Lucas Hedges), který se o dámy stará a přitom se zamiluje do mladé literární agentky (Gemma Chanová). (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (73)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Staršie ženy si hľadajú starších partnerov na úrovni, starší muži si hľadajú mladšie partnerky či milenky. A môžete byť aj Meryl Streep, Candice Bergen a Dianne Wiest, ktorých postavy pred niekoľkými desaťročiami s mužmi isto problémy nemali. Máloktorý film ukazuje túto realitu až tak sarkasticky kruto, ženám sa už asi aj pletú dátumy svadieb a rozvodov. Soderbergh sa ale iba touto témou nezdržuje, dôležité sú aj vzťahy medzi ženami, peniaze a tvorivá kríza. Je to zaujímavé, ale Soderberghov štýl mi v takomto type filmu nesedí (nemyslím art vs. komercia, ale skôr typ snímania alebo štýl rozprávania), mám ale chrobáka v hlave ohľadom nutnosti druhého pozretia. ()

classic 

všechny recenze uživatele

„Nechajte ich všetkých hovoriť” , nech sa pekne dosýta vyrozprávajú, čo im vlastne hrdlo ráči, pretože budú mať na to dostatok priestoru, alebo na jeseň roku 2019 sa tiež schyľuje i k transatlantickej plavbe medzi New Yorkom a Southamptonom, a to špecificky na luxusnej osobnej dopravnej lodi Queen Mary II. Totiž, spisovateľka Alice Hughes sa bojí lietania, ako čert kríža, a tak namiesto toho jej vybaví agentka Karen iný druh prepravy, počas ktorej aspoň znovu nadviaže staré kontakty s dvomi kamarátkami, to jest, so Susan, nachádzajúcej sa zrovna v Seattli a s Robertou, ktorá je momentálne v Dallase, kde sa taktiež venuje i predaju dámskych podprseniek, tým pádom babská jazda môže veselo začať, a či ani nie... ? Veď sa predsa nevideli dlhých 30 rokov, v podstate si budú mať určite čo povedať, však ? Garde bude mať na starosti Tyler z Clevelandu, alias spisovateľkin synovec, ktorý sa na "parníku" platonicky zamiluje práve do našej obchodnej zástupkyne, ktorá ale cestuje »inkognito«. A vôbec nemusíte mať žiadne obavy, že popritom znovu narazíme na ľadovec, či ešte predtým nebodaj zažijeme i velikánsku romancu na lodi, a la "Jack a Rose" , to ani zďaleka nehrozí, keďže Tyler sa stáva Kareniným špiónom, aby sa pokúsil zistiť, o čom bude pojednávať jej ďalšia kniha, či sa podobá na už napísaný román Ty navždy / Ty nikdy (teraz pripravovaný sequel ?). Účel cesty loďou je ináč naprosto prostý. Pozvala si ich z toho prozaického dôvodu, aby ju sprevádzali jednak na hrob akejsi inej spisovateľky Blodwyn Pugh v Cardiffe, ale najmä si ísť po Footlingovu cenu, ktorú skrátka odovzdávajú spisovatelia-spisovateľom... PS: „Minimálne 80 % času som s nimi strávil na vode a zvyšných asi 20 % na súši, keď sa ani nedá úplne povedať, že by som počas toho mával akúsi ponorkovú chorobu, že väčšinou tam stále bolo čo robiť, kedy som navštevoval planetárium, alebo sa jednoducho s nimi o čomkoľvek porozprával pri večeri, k tomu sme stretávali "kopec" zaujímavých ľudí, no nebyť spomínanej Karen, jednalo by sa najskôr len o danú povinnosť, no minimálne samotná Mary stopercentne stála za to, a síce záverečná, smutná udalosť, bola vskutku strašne nepríjemná, až depresívna, no i napriek tomu treba pokračovať v živote ďalej, aj keď dôjde k takejto, obzvlášť veľkej strate” . ()

Reklama

Martrix 

všechny recenze uživatele

Škatulkování nemám moc rád, ale chápu jeho nezbytnost. V záplavě informací a vjemů, potřebujete rozcestníky, aby jste si do hlavy pouštěli to, co vás zajímá a baví. I proto už mnoho let nesleduji televizní vysílání, neposlouchám rádio...vybírám si sám.  V tomto případě stačila hesla: Streep, Chan, komedie, Soderbergh, spisovatel....i kdyby něco z toho nezafungovalo, pořád zůstane dost, abych nebyl nezklamaný. A přesto je to nakonec jinak. Pokud je to komedie, tak je určena jen několika málo vyvoleným, kterým ke štěstí stačí vybroušené dialogy a absence thrillerovitosti. Ano, Streep je standardně dobrá, ale zábavná? Ne. Přestože je i režie v pořádku, byl ten příběh o spisovatelce, která se po dlouhých letech zkontaktuje s dávnými přítelkyněmi, první čtvrtinu filmu docela nezáživný. Už jsem si chystal nálepku: zfilmovaný román pro ženy, pouze v intelektuálním kabátku. Nicméně trpělivost ovoce přináší. On to není zfilmovaný román pro ženy, ale o ženách, křivdách, přátelství a o duši spisovatelky. Snad to byl záměr, ale postavy Alice i Roberty mi byly dost nesympatické...staré protivné báby. V případě jedné z nich se to prohloubilo, ale v případě té druhé došlo nejen k přehodnocení, ale současně k pochopení, co se nám tím vším Deborah Eisenberg snažila sdělit. Snazší to má ten, kdo měl někdy spisovatelské ambice, ale věřím, že se to sdělení do hlavy dostane i těm, kteří jsou pasivní čtenáři. Samotného mě překvapilo, jak mi nakonec ta exkurze mezi staré dámy, připadala inteligentní a zajímavá. Někdy je fajn vykašlat se na škulkování...jsou s ním často spojeny předsudky, které vám z původně panoramatického výhledu na svět, ořežou rozhled na 3:2. ()

Flakotaso 

všechny recenze uživatele

Vůbec nechápu ten všeobecný divácký hejt. Tohle je nejlepší Soderbergh minimálně za posledních patnáct let - film, jaký by mohl natočit Allen, kdyby si našel novou dvacetiletou holku a postavy v jeho filmech přestaly nosit staromódní saka a obnošené chlupaté roláky. Celé to skvěle funguje na principu intermezza s tím, že pro každou z postav je intermezzem něco jiného a nakonec celá "voyage" je pouze jedním velkým intermezzem hlavní hrdinky na cestě k "překonání svých uměleckých limitů", což se nakonec podaří (ale ani ona netuší za jakou cenu), ale stejně jako její nejlepší román to opět nikdo nepochopí a povolaní mluví s despektem jenom o jakémsi "experimentu". Je to mnohem chytřejší film, než se zdá a rozhodně nejenom díky množství narážek na fungování a priority současné společnosti, která netouží po hodnotách a po změně, ale po sequelech důvěrně známého, ať už v umění, politice nebo osobních životech. Herecky také obdivuhodně vyladěné, Streep si oproti očekávání vůbec nekrade show pro sebe, ale její poměrně umírněný výkon a Soderberghovo pozorné řazení scén dává vyniknout i Wiest a Bergen, "zapomenutým" hvězdám. Pátá hvězda za skvělý a padnoucí soundtrack, Newman mě takovým svěžím, lehkým jazzem hodně překvapil. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Nechte je všechny MLUVIT u mě narazilo kvůli skutečnosti, že se ve filmu až příliš (naprázdno) MLUVILO - kvůli tomu jsem měl celkem problém udržet pozornost při sledování filmu. Nevěděl-li bych, že snímek režíroval Soderbergh, myslel bych si, že jde o film z dílny Woodyho Allena, pro něhož jsou tyto konverzační filmy charakteristické. Ústřední trio hereček je úžasně civilní a přirozené (dle zajímavostí šlo o improvizaci), přesto se mi tři čtvrtiny filmu zdály neskutečně utahané - teprve až v poslední čtvrtině jsem cítil jistou dějovou gradaci, jež probudila mou diváckou pozornost. Herecký koncert, jehož (viditelné a slyšitelné) kvalitní tóny mně však bohužel nesedly! ()

Galerie (9)

Zajímavosti (5)

  • Natáčení probíhalo na skutečné palubě zaoceánské lodi Queen Mary 2 na plavbě přes Atlantik mezi New Yorkem a Southamptonem. (Kuzmik)
  • Hlavní tři hrdinky filmu (Meryl Streep, Dianne Wiest a Candice Bergen) několikrát během filmu odkazují na skutečnost, že spolu chodily na vysokou školu, jeji název však není nikdy explicitně zmíněn. Postava Candice Bergen však v mnoha scénách nosí třičko „Longhorn“, což je název univerzitního týmu amerického fotbalu spadajícího pod Texaskou univerzitu v Austinu. (jezurka42)
  • Jak je u režiséra Stevena Soderbergha obvyklé, tak si svůj film sám sestříhal (pod pseudonymem Mary Ann Bernard) a také se postavil za kameru (pod pseudonymem Peter Andrews). (Kuzmik)

Reklama

Reklama