Nestává se každý den, abyste byli při cestě vlakem svědkem vraždy. Když se však nenajde tělo, nemohlo ani dojít k žádné vraždě. Alespoň to tvrdí policie a Miss Marple tak nezbývá nic jiného než obléct zástěru, uvázat si do vlasů mašli a vyrazit do služby k Ackenthorpovým, jejichž stará usedlost leží hned vedle železniční trati. (dopitak)

M-arta

První, co mě při sledování napadlo byl údiv nad jasností a čistotou zpracování klasiky. Čemuž zdatně sekundovaly dokonale nasvětlené černobílé obrazy v každém okénku filmu, perfektní výběr hlavní představitelky, její absolutně uvěřitelný výkon, lidskost i jakási celková pokora. Zpracování působí o něco klidněji a soustředěněji než nastolují současné trendy, což vůbec to není na škodu a troufám si tvrdit, že většina fandů knih Agathy Christie bude nadšena. ()

Han22

První a pohříchu jediný známější film v roce 1961 z ranku krimi/thriler a hned naprosto klasická staroanglická detektivka. Musím říct, že jsem něco podobného ve své ryzí, nezparodované či nehororové podobě snad ještě neviděl. Slečna Marplová uvidí v sousedním vlaku vraždu, jako čtenářka detektivek si vydedukuje, že mrtvola skončila na jednom panství a tak se tam vydá jako služebná. Podezřelých je spousta, vraha jsem neuhádl a finále s pointou rozhodně není nijak geniální. Z postav mě bavil akorát nabručený lord, který na konci zjistí, že se mu stejně protivná Marplová líbí a chce se s ní oženit :) No a titulní postava je zajímavá, ale příšerně šeredná a působí spíše jako vlezlá drbna z pavlačáku než britská dáma. Ne úplně můj šálek čaje, ale na jednoho shlédnutí to bylo dobré. 3* a v nulové konkurenci krimi/thriler roku 1961. ()

Ixbalanke

Margaret Rutheford je nepřekonatelná. Nedá se ani srovnat s uhlazenou detektivkou z "To je vražda, napsala". Velmi příjemná klasická detektivka, vtipná. ()

PavelZava

Margaret Rutherford vypadala spíše jako trhovkyně než Slečna Marple, i to bylo tak nadabované, ale výborná babča hraje golf, je legračně oblečená, a jak si vyhrnuje na mytí nádobí rukávy to neumím ani já. Vtipná scéna byla reakce inspektora na skutečnost, kdo dělá služebnou u Ackenthorpových, včetně zpětné reakce Panebože vy ? Ano, stará bláznivka. Podle hodnocení můžete usoudit, že u mě dobrý ()

maoc

...a lásky advokát... broukal jsem si s hlavním hudebním motivem celý mnohdy napínavý, mnohdy velmi vtipný film. Výborné! ()

MaxForValue

Jasný dôkaz o tom, že "suchý" britský humor toho povie viac než ten "štavnatý" americký. Záverečná scéna ma utvrdila v názore, že piata hviezdička je na mieste. Škoda len, že vraha i pointu som tak nejak tušil od polovice. Margaret Rutherford však všetkých držala v napätí až do konca. ()

Johgas

Pěkné ztvárnění Agathy Christie a její slečny Marplové. Margaret Rutherford byla úžasná. Děj poměrně napínavý a strašidelný. Nejvíc se mi líbil zahradník - i záporňák se musí umět zahrát :-) Celkově mě to pobavilo, mám ráda tento druh jemného britského humoru. ()

simpanz

Od pohledu bych řekl, že je to spíš americká než britská adaptace, nepůsobí to jako starosvětské britské detektivky. Jisté sympatie ale rázné slečně Marplové nelze upřít a na sychravé nedělní odpoledne je to ideální volba! ()