Australský specialista na špinavou práci Rake (Chris Hemsworth) jen tak tak přežil události z prvního filmu a teď dostane nový úkol, při kterém půjde o život: má zachránit zbědovanou rodinu nemilosrdného gruzínského gangstera z vězení, kde její členy drží. (Netflix)

RedRose

První díl byl moc fajn akčňas jako letmá připomínka zlatých časů akčních filmů. Ale co rozpoutala dvojka, to je opravdu akční nářez! A odkazů na akční divadlo je tady dost. Posilovna jako v Rocky 4, útěk z vězení, to může být spousta titulů, cesta vlakem jako Přepadení 2 Temné území, vlak nejde zastavit jako Nebezpečná rychlost a spousta dalších střípků z jiných slavných předchůdců, od Johna McClanea, přes Johna Wicka, až po Roberta McCalla. Nevím, jestli to osloví i současné publikum v dnešní hyperkorektní době, ale já vyrostl o něco dřív. Je to jízda od začátku do konce. V těch politicky nestabilních zemích je to celkem pohoda, ale rozpoutat takové rodeo i ve Vídní? To je rachot! Pomatený puboš žije ve vězení proti vůli, ale z nějakého důvodu je pro něj ten zmrd, který je tam násilím drží, otec roku... Paráda! Ale nebýt toho, nerozjelo by se to do výsledných rozměrů! Smrt Yaze zamrzela, ale Tyler a Nik stále žijí a Idris mocně naznačuje, takže čekám další díl(y). 91% ()

JohnZ87

Tyler je zpátky! Nechybí opět precizní akce, špičková choreografie a efektní likvidace protivníků. Zejména "jednozáběrová" přes 20 minut dlouhá akční sekvence (od útěku z vězení až po vlakovou honičku) je opravdový majstrštyk. Po vzoru jedničky je i zde nadměrné množství cizojazyčných nedabovaných pasáží. Navzdory zběsilému skákání mezi lokacemi působí druhé vyproštění méně výpravněji než první díl. Nicméně zasazení do zimního období je příjemná změna. Zachraňování někoho, kdo o to nestojí a ještě celou akci sabotuje, to je opravdu výhra. 75% ()

Nemmonn

Dvojka vlastně ještě lepší než jednička. Akce je lepší, One Shoty jsou lepší, atmsoféra a lokace jsou lepší, ale samozřejmě pořád to stejné. Scéna na vlaku nebo scéna ve věznici je mistrovské dílo. 8/10 ()

papadoce

Óóóó tak toto malo gule. Po prvých dvadsiatich minútach som sa pýtal, prečo to má lepšie hodnotenie ako jednička. Ale potom prišla najsamfamóznejšia a najsamparádnejšia extrakcia z gruzínskeho väzenia a to ti vám je taká jazda, že doprdele. Päťsto hviezd je málo. Bolo to neskutočne dlhé a natočené štýlom akoby na jeden záber, ale to bola taká vražda, že keby už nič neukázali v tom filme, tak je jeden spokojný. Zároveň to vyvolalo neskutočné očakávania, čo tak asi môže priniesť finále, keď toto bol rozbeh. Ja len dúfam, že Extraction bude pokračovať ďalšími dielmi a zaradím si to do rubriky tri a viac. Je to mega. Kandidát na akčňák roku, ale nevidel som ešte Wicka a Mission. Všetky palce hore. ()

JosefTomas

Pan Hrábě vstal z mrtvých, aby popadnul zbraň a zase všechny masivně sejmul, pokud možno tvrdě a drsně. A skutečně jsem po těch pár minutách zjistil, že mi k filmovému štěstí stačí opravdu málo, jen abych si v průběhu uvědomil, že zas tak málo to být nemusí. Jasně, kvůli příběhu si ani první díl nikdo nepouštěl, ale Pepa Russo by si měl uvědomit, že do té omáčky kolem možná občas přimíchává zbytečně moc emocí a snahu o drama. Opět tak platí, že jakmile se postavy mezi sebou řežou hlava nehlava, kouká se na to krásně (desetiminutovou jednozáběrovku z prvního dílu zde trumfuje jednozáběrová dvacetiminutovka) a ani tady nevadí, že si Rake v menu nastavení přepnul obtížnost z "easy" na "very easy". Jestli ale krom příběhu něco druhé Extraction (vážně tomu odmítám říkat Vyproštění) trápí nejvíc, je to slabý záporák. Jednička měla neutrálního Randeepa Hoodu, který si jako Saja dokázal všechny scény pro sebe krást a jeho rádoby šéf v podání Priyanshu Painyuliho na tom nebyl o moc hůř. Tady ale důstojný protivník chybí a postava Tornike Gogrichianiho navzdory dobrému backstory nemá žádné charisma a finální souboj s ním je spíš klišoidní telenovelou, než úctyhodným zakončením. Kolem a kolem je ale dvojka přeci jen o kousek lepší, a přestože si v akci vypomáhá docela často CGI, tak nápady a neotřelostí je Hargrave v čím dál lepší formě. Trochu se ale obávám, aby ho nečekal stejný osud jako Stahelskiho s Wickem, kde dvojka byla vrchol a trojka s čtyřkou dojezd. ()

Kebabkony

Druhý díl je přesně takový jak jsem předpokládal. Akce je topová, herecké výkony ujdou a příběh je totožný jako v jedničce. Snad nejlepší zážitek je asi 20 minut dlouhá akční sekvence, která působí, že je natočená na jeden záběr. Další akční pasáže už nejsou tak velké jako ta první, ale furt jsou skvělé. Celé to fakt působí jako Call of duty (ty dobrý díly) a stejně jako u Johna Wicka je v režisérském křesle kaskadér a podle toho i akce vypadá je to prostě slast pro oči. Jenom škoda, že se občas používá CGI tam, kde by to být nemuselo. Praktické efekty by byly na místě. Aspoň něco v Netflix produkci nestojí za hovno. 8/10 ()

jprmusic

proč ne, ale spousta věcí je už hodně přes čáru (vězení). Taky motivace mi místy schází a vypadá to, že scénář se dodělával až během natáčení. Ale jinak fajn jednohubka. ()

Brmbolec

Tento film je o akcii a robí na jednotku. Neskutočne dynamické scény pohltia diváka naplno. Toto by chcelo kino projekciu. Hemsworth nie je žiadne herecké drevo (ba práve naopak) a tak vie okoreniť scény aj o emócie, ktoré sú hlavne uveriteľné. ()

Mamlas

Jedna malá kapka děje nefouknutá do obřích rozměrů díky dlouhému otravnému začátku, spoustě nostalgických nebo bezobsažných záběrů, pokecama s děckama, i kvůli nekonečným bitkám natáčeným vytřepanou kamerou a protivně bez přerušování, furt a furt stejně monotónně a pořád dokola. Větší polovinu stopáže jsem popřeskakoval, bo nudilo a nezaujalo ani obsahem ani topornými herci, a navíc o ničem, zbytek takové nesmyslné béčko s nic moc CGI. (32%) ()

Mateyf.Iks

Pecka. Lepsi nez jednicka urcite. Fascinuje me, jak naky filmy (tohle nebo treba Children of men) udelaj proste fakt hrozne moc muziky za tretinovej budget nez treba Grey Man. Ten one take je masakr a bitka na vezenskym place je lahudka. Tesim se na trojku ()

Picoun7

Na tuhle akční nakládačku jsem se moc těšil a je to přesně tak, jak jsem očekával, tedy -> svižnější, akčnější, brutálnější a lépe vypadající, zkrátka upgrade jednotky jak má být. Dostáváme tu dlouhý úvod, respektive tedy rekonvalescenci Tylera, který dostane krásný srub u jezera jako jakýsi "gift" za předešlý úkol, a to k nastartování nástroje k zabíjení (jmenovitě těla). Také se tu opět objevuje perská kráska, která již nehraje druhé housle, ale zdatně sekunduje hlavnímu hrdinovi ve společenství se svým bratrem, takže tahle trojčlenná grupa "bed madr fakrs" nás provede touto cestou olova, btw. střílet se bude, to se nebojte... Také nabývám dojmu, že se z Vyproštění začíná stávat kultovní záležitost po vzoru Jonathana Wicka, a pokud mě nešálí můj elfský zrak, tak je tu choreografie pohybu minimálně na podobné úrovni, co se výše zmíněné franšízy týká. Ty na "oko" natočené záběry na jeden zátah, ty tomu sedí jak prdel na hrnec a celkově jsem si zde, přestřelky a rvačky, velice užíval, tedy spíš jsem si u nich chrochtal jako prasátko u plného koryta. Nejsem si vůbec jist, zda-li se dá z akce v roce 2023 vyždímat ještě více, než nám tu bylo vylíčeno za pomocí kamer, stačí se tedy posadit, poslat přemýšlení na dovolenou a nasát tyto filmařské hody. 9/10 ()

makakus

Samotná "jednozáběrová" dvacetiminutová scéna vyproštění, od odchodu z cely až po zničení vlaku, je natolik kreativní, strhující a novátorská, že by zasloužila 100 %. Vše ostatní už je pouze pitomá vycpávka, aby to udělalo film. ()

Pete

Druhý díl Smrtonosné extrakce je prostě lepší. Má sice také pitomý scénář, debilní dialogy, špatně napsané i zahrané postavy - tady se nic nezměnilo. Jenže ty dvě akční pasáže jsou tak pěkně sesynchronizované, nadupané adrenalinem i testosteronem, že musím hodnotit výš, než bych měl. Má se to podobně, jako třeba se Zátahem, nebo Wickem - realita dostává tvrdou nakládačku, přitom divák vypíná mozek a spokojeně přede. ()

chesterko

Typický akčňák s veľa roztrasenej kamery a rýchlim bojovým umením. Hlavní protagonisti ho ovládajú naozaj skvele. V druhej časti bolo vidieť dostatok akcie no bez humoru a je škoda, že sa vedúci nezaobišli bez klišé rôzneho druhu. Na začiatku bolo krásne prezentované, ako sa zabíja nakazený býk. (: ()

Solverino

Jedna hvězda za celkem slušně zvládnuté akční scény a dobrý zvuk. Děj se žádný nekoná, příběh je totální nesmysl a hlavní hrdina by v reálném světe zemřel asi 10x za minutu. Je těžké se na to vydržet dívat. Ještě že tam není žádná láska a jenom trochu sentimentálních chvil a minimum heroismu. S velkým vypětím se to dá jednou vidět. To už Star Trek je mnohem reálnější než tyhle cypoviny. ()

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (více)

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

18.06.2023

V pátek 16. června si na Netflixu odbylo premiéru dlouho očekávané pokračování akčního snímku Vyproštění z roku 2020 v režii zkušeného kaskadéra a akčního koordinátora Sama Hargrava. První film se na… (více)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023