Doktor Malcolm je pozván do sídla Johna Hammonda, duchovního otce projektu Jurský park. Ještě před samotným setkáním s Hammondem Malcolm narazí na Hammondova bezohledného synovce Petera Ludlowa. S ním má Malcolm spory už kvůli nepovedenému projektu Jurského parku. Vztahy mezi oběma muži jsou na bodu mrazu. Hammond oznámí Malcolmovi, že existuje ještě ostrov Isla Sorna, kde se dinosauři množí bez omezení v divoké přírodě. Dosud o této části projektu Jurský park veřejnost nevěděla. V nedávné době však u pobřeží ostrova přistála loď britského milionáře a posádka na dinosaury narazila. Hammond si představuje, že Malcolm na ostrov odjede s malou výpravou a výprava zmapuje život zdejších dinosaurů. Aby Hammond donutil Malcoma nabídku přijmout, oznámí mu, že na ostrov před třemi dny odjela i Malcolmova snoubenka, dr. Sára Hardingová. Šokovaný Malcom, který se o svou přítelkyni bojí, ihned urychluje odjezd výpravy na ostrov. Výpravu tvoří on, fotograf Nick Van Owen a technický specialista Eddie Carr. Aniž by to Malcolm věděl, do auta se schová i jeho dcera Kelly. Malcolmovi a jeho druhům se velmi rychle díky GPS lokátoru podaří najít Sáru. Ta je nadšená z pozorování býložravých dinosaurů. Záhy však výprava zjistí nejen to, že Malcolmova dcera Kelly je na ostrově, ale také že na ostrov přilétá i mnohem větší výprava Petera Ludlowa. Ludlow se svými lidmi na ostrově zahájí odlov dinosaurů pro jeho nový podnikatelský projekt, velkou dinosauří zoologickou zahradu v San Diegu. Nick, který odlov dinosaurů těžce nese, v noci odchycené exempláře vypustí z jejich klecí. Dinosauři Ludlowově výpravě zdemolují její tábor a zařízení. Sára s Nickem v džungli narazí na mládě tyranosaura, kterému Ludlowovův předák, Roland Tembo, zlomil nohu a svázal ho. Roland mládě použil jako návnadu na jeho rodiče, které hodlá ulovit a proslavit se tak jako nejlepší lovec na světě. Sára s Nickem mládě odvezou na svou základnu a tady mu začnou nohu ošetřovat. Vytvoří jakousi dlahu, která se po čase rozpadne, a mládě se tak má šanci uzdravit. Jenže rodiče mláděte ucítí jeho pach a základnu napadnou. Sáře a Nickovi se sice podaří mládě k rodičům vypustit, ti ale na základnu přesto zaútočí a obytné vozidlo, ve kterém se Nick a Sára schovávají, shodí ze svahu... (TV Prima)

J-o-k-e-r

Jurský park byl hit s novými trikovými možnostmi, kde si S. Spielberg splnil svůj sen a oživil prehistorické tvory. S tak velkým úspěchem se očekávalo pokračování. Po delší době jsem si ho opět pustil a zvyšuji na plný počet, i když to kvalit původního dílu nedosahuje. Po S. Nielovi a L. Dern převzala otěže další sympatická dvojice - staronový J. Goldblum a J. Moore, jenž vévodí i dalšímu skvělému obsazení (V. Vaughn, P. Postlethwaite, P. Stormare,...). Film má neskutečný spád, gradující až do konce, je napínavý a zároveň zábavný a má plno nezapomenutelných scén (útok tyranosaurů na přívěs, velociraptoří cestičky ve vysoké trávě, trpasličí dinosauříky nebo naháněčky v Santa Diegu, apod.). Jedno z nejlepších pokračování vůbec...Jediná škoda pro mě je ta, že původní dílo M. Crichtona nemá s touto adaptací téměř nic společného. ()

Avari.73

Velice nedoceněné pokračování legendy. Ztracený svět není lepší nebo horší než díl první, jen je jiný - temnější. Plný počet jsem nedal jen proto, že už tam není ten wau pocit z technické stránky. Revoluce se nekonala, ale parádní dobrodružství ano. Viděno v kině, kde byl zážitek o tu jednu hvězdu ještě lepší než na DVD. ()

vyfuk

Jeden z nejslabších filmů, které jsem kdy od Stevena Spielberga viděl. Chápu, že si Spielberg našel k Jurskému parku lásku velkou, to já do jisté míry taky, ale scénář mi přišel mnohem chatrnější, méněpravděpodobnější a děravější. Jinak, ale dinosauři vypadali opravdu opravdově. Je to tak nějak půl napůl, ale je to mnohem horší než první díl, a nevím jestli se trojka stane pro mne průlomovější a nebo jestli můžeme od čtyřky čekat nějaké zázraky. ()

Killda

Divím se hodnocení. Zatímco Thor a podobné krávoviny se zde sluní v červených číslech, kvalitní filmařina je zde utlačovaná. Ztracený svět není taková pecka jako první díl, který byl na všech frontách o level lepší, ale pořád jde o svěží dobrodružnou jízdu plnou skvělých režijních nápadů, které u Spielberga obdivuji. Každý záběr je lahůdka. Takové dobrodružství v dnešní kinematografii už nenajdete! ()

silent cut

Dal bych čtyři...ale v kontextu uběhlého času se mi nechce věřit, že je tomu už devět let, kdy to Steven Rozčísl takhle drsně... Nejde sice o nijak zásadní předběhnutí doby, ale co se udávání standardů pro blockbuster...takže pět... anebo...no těch pár scén tak trochu zamrzí. Scéna s visícím karavanem pro mne osobně třeba vrcholí ve chvíli, kdy praská sklo, ale ústřední skupinka se tam mrcasí ještě nějakých deset minut...Anebo...No...ale za tyranosaura ve městě 4 a 1/5 . . . ()

Vercinix

Celý film byl už tak postaven na velmi, velmi děravé logice a místy otřesně patetických, rádoby akčních a vůbec prapodivných scénách, ale co mě opravdu dojalo až k slzám (no přeháním, ale daleko jsem od toho neměl) byl onen Tyranosaurus pobíhající po městě, řvoucí a ničící! No pravda ještě mě tak poměrně dojala zápletka se zraněným tyranosauřím mládětem, které z nevysvětlitelných pohnutek přinesl starostlivý ekolog k ošetření a způsobil tak smrt několika desítkám lidí! Nechť se s tím vyrovnají jeho svědomí a karma samy! Omlouvám se všem a zvláště Stevenovi, ale tohlo nezvládl a byla to prostě BŘEČKA!!! ()

jenik71

Na rozdíl od ostatních uživatelů si myslím, že pokračování se povedlo. Ještěrů a zvířat je tu ještě víc a akce zde také není málo. Dobrá je scéna s kamionem na útesu a posledních 20 minut se rexík, zoufale hledající svoje unesené mládě, prohání po ulicích San Diega. To je sice efektní pro divákovo oko, ale působí to spíš úsměvně. Kdo hltal první díl, bude se mu nejspíš líbit i toto pokračování. ()

spikey1

Oproti jedničce jsem se už tolik netěšil na návrat do Jurského Parku, z prvního dílu nám nezbyli hrdinové a proto jsem už nedokázal navázat na emocionální jízdu. ()

Karlos10

Snad nikdo nečekal že by Ztracený svět dosáhl stejných kvalit jako první díl. Ale říkat že je to ''slabota'' jen proto, že je zkrátka horší než předchůdce, je troška hloupé. Přece jen i toto dílko režíroval Steven Spielberg a ten netočí špatné filmy. Příběh je jednoduchý, hudba (kupodivu) už není tak výrazná a hlavně některé ''vtipné'' prvky spíše působí směšně, téměř až trapně. Ovšem s efekty a akčními scénami se opět režisér vytáhl a dokázal že když není dobrý scénář, umí si to vynahradit jinde. Dinosauři vypadají jak kdyby doopravdy žili a i v dnešní době nepůsobí směšně...velice působivé. Akční scény jsou ale hlavním tahákem filmu, scény s padajícím karavanem a s velociraptory útočící na hlavní hrdiny jsou dechberoucí. Ostudu tedy svému předchůdci nedělá. 79% ()

Aqualung

Ach to nešťastné protahování původního námětu.Ani pan Spielberg se tomu nevyhnul.Je evidentní, že měl dost a dost peněz na trikové scény, které jsou nádherné.Akční scény jakbysmet, ale myšlenka se někam vytrácí.Cosi z King Konga, divné nedořešené situace potrhaných námořníků na lodi, když je T-rex zavřený v podpalubí a dialogy jsou místy unter hund, jak říkávala má babička. ()

Melios

O sequeloch sa hovorí ,že sú zlé. Tu to neplatí. Nieje to lepšie ako originál ,ale dobré pokračovanie to je. A celkom originálne. 80% ()

jefff

I druhý díl je dobrodružná paráda, o jaké se nám aktuálně může jen zdát. Napínavé, trikově skvělé i herecky zvládnuté. Scéna s padajícím autem a praskajícím sklem je pro mě jedna z nejhrůznějších scén vůbec. ()

Cejny

Škoda těch pokračování, první díl byl prostě originální, tomuhle už něco scházelo, proto ho ohdnotím jen 3 hvězdičkami. ()

slovan1

Jen o chlup horší než jednička. Velký plusem je větší prostor pro dinosaury a mé oblíbené Velociraptory. Díky lovcům dinosaura hlavně ze začátku docela akčnější. Později už jen snaha o přežití a skolení T-Rexe. No a malá návštěva Rexe v San Diegu jako příjemné zpestření. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

Světová premiéra hudby z Jurského světa