marien1039

Kultovní a v mnohých chvílích setsakramensky vtipné, jsou zde skvělé výkony a perfektní hudba. Na rok 1994 to bylo něco nového a vždycky si tento film ráda pustím jako oddychovku znova, nicméně Tarentino tento film už mnohokrát překonal, takže mě to zas tolik nevytrhne. ()

pps

Všichni do kola omílají to samé. Kultovní to a tamto taky. U Pulp Fiction je kultovní všechno. Ono, když se zase natočí nějaký ten kultovní snímek, co takhle označovat ho za "pulpovní"? ()

thejurox

Divoká jazda, prepájajúce sa príbehy, Tarrantinova genialita s hviezdnym obsadením.. No proste tento film už na papieri bol predurčený stať sa legendou a inak to samozrejme ani nedopadlo. Tarrantino rules! ***** ()

chicotomas

...co k tomu dodat? Perfektní zápletka, specifický druh humoru a skvělé herecké výkony. A kdo by řekl do Travolty, že se bude rvát s Brucem Willisem, že..? Tarantino si tímto filmem udělal jméno (a přitom si tu i jen tak mimochodem střihnul jednu epizodní roli). ()

mentos.

Tohle je prostě koncert absolutně bezchybných scén, pro které se tu dost používá výraz kultovní. A ono to tak fakt je. Quentin Tarantino- můj neoblíbenější režisér je bůh! Vytvořil tohle dílo s fantastickou hudbou, perfektním scénářem a nezapomenutelnými hereckými výkony výborných herců. Když jsem film viděl poprvé, zamiloval jsem se. A když ho dnes vidím po milionté jsem moc rád, že se můžu znovu a znovu zamilovávat. ()

Kubiny

Pro mě je Pulp fiction nejoblíbenější film vůbec. Skvělí herci, skvělé filmové postavy, skvělé tři příběhy, které dávají smysl odděleně a zároveň na sebe nenápadně navazují. Vlastně všechno co mě napadne, je v tomhle filmu skvělé. Jsem si jistý že i tady by se chyby našly, ale ať jsou jakékoli, přes všechno to dobré si jich člověk nemůže všimnout, pokud je vyloženě nehledá. Skvělá věc u tohoto filmu je, že je v něm spousta skvělých scének. Když někomu říkám o tomhle filmu, pokaždé zmíním jinou scénu, protože je jich opravdu strašně moc a nejde si zapamatovat jen jednu. Taky se mi moc líbí na první pohled nudné a protahované rozhovory, například o tom jak "negr plachtil čtyři patra", nebo o čtvrtlibráku se sýrem. Tyhle rozhovory jsou opravdu skvostné! U tohohle filmu se opravdu bavím u všeho a ještě bych vyzdvihl hlavně filosofické řeči Samuela L. Jacksona, ty jsou prostě skvělé. ()

2sistem

Nejznámější Tarantino. Vynikající scénář. Nejlepší hlášky. Výborný herci. Vybraný soundrack. Kultovní záležitost. ()

sona.1990

Když se na tohle koukal přítel, jen tak zlehka jsem házela jedním okem k tv.. Hovadina plná nesmyslně dlouhých monologů o bohu (a nejen o něm). V závěru,kdy promlouvá Samuel L. Jackson k lupiči z kavárny, jsem si pomyslela,že bych byla raději kdyby mě zastřelil než abych tohle musela poslouchat ještě o minutu déle!! Příběh zcela neidentifikovatelný,.. A jsou 2 věci, které mě u filmu tohoto typu dohání k šílenství: 1) 168 minut, 2) 91% hodnocení. Mám pocit, že buď se zbláznil celý svět, a nebo se lidi co mají stejný názor jako já, bojí přiznat, že to nepochopili a budou tvrdit, jak je to úžasné!! Jediné dokonalé na filmu jsou herecké výkony, bohužel lehce retardovaných postav, ale nevadí! ()

ricky4

Z filmu jsem viděl půlhodinu asi před rokem. A tak dokonale mě to nudilo, že jsem ztratil chuť film dokoukat. Nicméně, když jsem celý rok byl nucen poslouchat od známých samou chválu na toto Tarantinovo dílo, musel jsem tomu dát druhou šanci. A názor jsem změnil. U filmu jsem se dobře bavil a musím vyzdvihnout proslulé Tarantinovo dialogy. Hlášky mi nepřišli úplně kultovní, vtipné ale byly. Hudba nic moc. Nápad nechronologického děje je zajímavý, ale film byl kvůli tomu nepřehledný. Perfektní herecké výkony... 85%, slabší 4 hvězdy ()

Ochechulak

Opět půjdu proti proudu. Nemám rád, když je vraždění podáno jako zábava. Film plný násilí a vulgarit se mi prostě nelíbí, zvlášť zmatený děj. Říkejte si dál jak je to úžasný a kultovní film, já tohle za kult nepovažuji. Mimochodem, proč je to vlastně kultovní film? Já se spíš nudil, dialogy nic moc, vyloženě protrpěný čas. ()

sakynko

Travoltova reč tela a jeho znudené, podráždené výrazy a Jacksonova nigga talk ma vždy dostane do kolien, to je herecký koncert. Pri vete na konci filmu kde Vincent prednesie "Jules, you give that fucking nimrod 1500 dollars and I will shoot him on general principle." som sa skoro zadusil mliekom. Vlastne rovnako ako po zvyšok filmu. ()

mcclane412

Já jsem vcelku prasák odkojený na filmech, kdy Chuck Norris vyskočí z bažiny a ze samopalu vystřílí 500 kulek, čímž zabije 1000 vjetnamčíků, takže i když dokážu ocenit kvalitu kecacích filmů, většinou se u nich tolik nebavím. A o to je větší zázrak, že tenhle film prostě zbožňuju! Navíc jsem ho viděl tolikrát, že si pamatuju Ezechiela 25:17 nazpaměť (opravdu). Nějaký delší komentář je zbytečný, protože tenhle film viděli všichni co mají na čsfd účet - prostě kult. ()

Loganberry

Vlivem Palp Fikšnu jsem se ve čtrnácti nechala ostříhat na Miu Wallace. Morální ponaučení? Tvoje prdel pozná středověk, jestli mi to připomeneš, protože mi to fakt hodně neslušelo. Inu, Uma umí, ostatní čumí. ()

veloxus

PAN Samuel L. Jackson v roli Julese Winnfielda, ostříleného (a to doslova) člena Wallacovy organizace procházejícího fází morálního osvícení, je zde v top formě. Za vyzdvihnutí stojí rozhodně i vždy elegantní postava Winstona Wolfa, řešitele problémů, dokonale ztvárněná Harvey Keitelem. Až se tenhle fešák objeví na scéně, dostanete nutkání zapumpovat si a prohodit něco ve smyslu: "Tak tomuhle chlapovi fakt fandím!" Vzduchem létá jedna perla za druhou a když se zrovna nemluví a nestřílí, hraje perfektně vybraná hudba. Urge Overkill a vysavač značky Uma Thurman - to je kombinační šachmat. "Kecací" pasáže nejsou přehlídkou plytkých tlachů, naopak svou kvalitou brání tomu, aby se z postav staly pouhé hláškovací stroje. Neotřele působí i nezvyklá práce s kamerou. Naštěstí to crew kolem kamery nepřehání a celek díky Bohu (Quentin?) nepůsobí kýčovitě. Překvapivě ani s českým dabingem film mnoho neztrácí, ba dokonce Marsellus "Vydra" Wallace snad originál překonává! Má to styl, má to drajv, má to vtip a má to svou nezaměnitelnou poetiku. Je to Pulp Fiction a musíte to vidět. Jako fakt. ()

Unrealik

Tolik oblíbených herců, ale děj blbost, škoda. Byť samozřejmě občas byly vtipné momenty, ale bylo jich žalostně málo (jen zachránily film od odpadu). ()

Zizou_

"And when you're gone, you stay gone, or you be gone." Dlouho se mi nestalo abych si musel nějaký film pustit po takové krátké době znova. Vynikající hlášky, herci, děj. Oblíbené kapitoly: Vincent Vega and Marsellus Wallace's Wife, The Gold Watch. -- Na třetí zhlédnutí: zasloužený kult. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Star Trek 4 našel režiséra