Režie:
Vlasta JanečkováScénář:
Vlasta JanečkováKamera:
Bohumil TurekHrají:
Josef Bek, Iva Šašková, Libuše Havelková, Radoslav Brzobohatý, Josef Langmiler, Marie Vášová, Jaroslava Adamová, Libuše Matějová, Karel Hovorka ml., Josef Koza, Jarmila Bechyňová, Alena Frimlová (více)Obsahy(1)
Studentka Marta (Iva Šašková) se před absolutoriem na zdravotní škole rozhodne odejít k divadlu. Propadne u zkoušky na DAMU. Těžce se vyrovnává s neúspěchem, ale pochopí, že je lepší být dobrou zdravotní sestrou než špatnou herečkou. (Česká televize)
Hrají
Josef Bek
Československo
Nejlepší filmy:
Světáci (1969)
Láska jako trám (1967) (TV film)
Bílá paní (1965)
Iva Šašková
Československo
Nejlepší filmy:
Světáci (1969)
Na kometě (1970)
Paní Bohdana (1969) (TV film)
Libuše Havelková
Československo
Nejlepší filmy:
Jako kníže Rohan (1983) (TV film)
Příběh dušičkový (1964) (TV film)
Byl jednou jeden dům (1974) (seriál)
Radoslav Brzobohatý
Československo
Nejlepší filmy:
Král Krysa (1979) (divadelní záznam)
Lucerna (1967) (TV film)
Všichni dobří rodáci (1968)
Josef Langmiler
Československo
Nejlepší filmy:
Romeo a Julie na konci listopadu (1971) (TV film)
Alexandr Dumas starší (1970) (seriál)
Dařbuján a Pandrhola (1959)
Marie Vášová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Vyšší princip (1960)
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Svědomí (1948)
Jaroslava Adamová
Československo
Nejlepší filmy:
Balada z hadrů (1960) (divadelní záznam)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Tři oříšky pro Popelku (1973)
Libuše Matějová
Německá říše
Nejlepší filmy:
Rozpuštěný a vypuštěný (1984)
Léto s kovbojem (1976)
Stříbrný vítr (1954)
Karel Hovorka ml.
Československo
Nejlepší filmy:
Muž v pozadí (1995) (seriál)
Kulový blesk (1978)
Královský život otroka (1992) (TV film)
Josef Koza
Československo
Nejlepší filmy:
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Po stopách krve (1969)
Černý Petr (1963)
Jarmila Bechyňová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Jan Žižka (1955)
Panenství (1937)
Zlatá reneta (1965)
Alena Frimlová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Skřivánci na niti (1969)
Nikdo se nebude smát (1965)
Což takhle dát si špenát (1977)
Elena Hálková
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Vyšší princip (1960)
Těžká Barbora (1960) (divadelní záznam)
Vajíčko (1968) (TV film)
Lubor Tokoš
Československo
Nejlepší filmy:
Kladivo na čarodějnice (1969)
Vynález zkázy (1958)
Smrt krásných srnců (1986)
Miloš Vavruška
Československo
Nejlepší filmy:
Charleyova teta (1969) (divadelní záznam)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Tři oříšky pro Popelku (1973)
Miloš Nedbal
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Cesta do hlubin študákovy duše (1939)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Marie Burešová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Škola základ života (1938)
Daleká cesta (1948)
Magdalena Dobromila Rettigová (1961) (TV film)
Jarmila Krulišová
Československo
Nejlepší filmy:
Naši furianti (1971) (divadelní záznam)
Tři spory (1981) (seriál)
Muži jdou v tmě (1975) (TV film)
Libuše Pešková
Československo
Nejlepší filmy:
Spalovač mrtvol (1968)
Dům v Kaprové ulici (1965)
Jan Hus (1954)
Božena Půlpánová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Magdalena Dobromila Rettigová (1961) (TV film)
Léto (1948)
Křižovatky (1959)